Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak és mivel?

Hogyan fogyjak és mivel?

Figyelt kérdés
Bajban vagyok a sulyommal és én szeretnék ezen változtatni.A hasamról kellene leadnom a kilókat.Bármire képes vagyok de csak természetesen.Létszi irjatok le mindent ti mit ettetek milyen mozgást,tornát csináltatok és azt pluszba megköszönném ha valami mintaétrendet irtok.Előre is köszönöm a válaszokat :)

2014. dec. 8. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Üdv!


Én nem eszem olyan kaját, ami felborítja a hormonrendszert, gyulladást okoz meg ilyesmik.


Kerülöm a növekedési faktorok miatt a tejtermékeket.

Magas inzulinválasz miatt a cukros, magas keményítő tartalmú ételeket (kenyér, rizs, zab, édességek stb.)


Sok zöldség, zsír, husi.. nyáron gyümölcsök (télen kevesebb).


Küzdősport elég dinamikus edzés, és általában magába foglal erősítést is, emiatt ilyen mozgást választok.

2014. dec. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Helyi fogyás nincsen, tehát mindenhonnan nagyjából egyenlően fogsz fogyni. Semmi ördöndősség nincs benne, sok fehérjét kell enned, hogy az izmaidból ne veszíts sokat. Főleg sovány husokat, zöldségeket, túrót, tojást, gyümölcsöket, összetett szénhidrátokat tartalmazó ételeket fogyassz. Kerüld a fehérlisztet, cukrot, műkajákat. Mozgás terén igazából bármi jó, a lényeg hogy rendszeresen csináld és minimum 30-40 percig. Én személy szerint a kardió+súlyzós edzést ajánlom.

Étrendet pedig senki nem fog tudni összeállítani, mert nem tudjuk az adataidat, az életmódodat, az ízlésed, a lehetőségeidet és az egyéni tulajdonságait a testednek.

Sok sikert!

2014. dec. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. dec. 8. 22:27
 4/11 anonim ***** válasza:
"bármire képes vagyok, ti mit ettetek " Amikor valaki csak beszélgetni akar abból nem lesz fogyás. Sőt ! Ilyenkor van az hogy még inkább híznak.
2014. dec. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nagyon egyedi kérdést tettél fel, soha senki nem kérdezte ezt még meg. Ahhoz is lusta vagy, hogy pár korábbi választ elolvass, pont ez az a hozzáállás amiért elhíztál és pont emiatt nem fogsz lefogyni. Várod, hogy a sült galamb a szádba repüljön.

2014. dec. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én nem szeretném elvenni a kedved a fogyástól, de nem egy egyszerű folyamat ez.

Tulajdonképpen, életmódváltással lehet ezt csak tartósan csinálni, mert logikus hogy egy idő után az ember nem bírja a koplalást.

De ezzel semmi gond nincs, ez egy természetes dolog hogy nem bírjuk hosszútávon az éhezést/koplalást ezért érdemes az életmódváltással próbálkozni, mert azzal az egészségednek sem ártassz, és sokkal kibírhatóbb.

Már temérdekszer leírtuk mit takar az életmódváltás szó, illetve hogy milyen előnyei-hátrányai vannak, és persze azt sem hagytuk ki hogy bizony némi lemondással jár, de valamit valamiért.

Viszont, ha már külön feltetted a kérdést, akkor mindent leírok lépésről lépésre, részletesen.

Naponta minimum 1000kalóriát be kell vinned, igaz az is kevés viszont még mindíg nem annyira drasztikus koplalás, amit tarts be szerintem az az, hogy naponta minimum 1000 kalória de maximum 1500 legyen a beviteled, mivel súlycsökkenést szeretnél elérni.

Ámde ahhoz hogy tudd mennyit viszel be egy-egy étkezéskor tisztában kell legyél a bevitt étel kalória tartalmával.

Ilyenkor azokat az ételeket/élelmiszerek amiket a leggyakrabban fogyasztassz le kell csekkold, hogy mennyi kalória van mondjuk 100grammontként bennünk, ez a legegyszerűbb tájékozodási módszer, és ezeket az információkat mindíg megtalálod egy élelmiszer dobozán, valamint ha valamivel nem vagy tisztában utánna nézel.

Félre értés ne essék, nem kell betegesen számolni a kalóriákat, de nem árt ha tudod, hogy mennyi kalóriát tartalmaz mondjuk a reggelid.

Naponta 5x eszek, de te ehetsz többször is bár az 5 étkezés szerintem bőven elég egy napra.

A testmozgás is fontos szerepet játszik a fogyásban.

És hogy miért?Azért hogy ne ereszkedjen meg a bőröd fogyás során és hogy ne legyél zsíros, feltehetően narancsbőrös se.

Hetente muszáj minimum 3 alkalommal valami intenzív mozgást végezni.

Ha nem izmosodás a célod, akkor elég ha futni jársz vagy kocogni esetleg jóga,pilates,tánc.

De ha nem akarsz fizetni sportért és a futás sem az erősséged akkor sétálj sokat, vagy tornázz otthon- a youtube telis tele van otthon könnyedén elvégezhető tornákkal- csak ne legyél lusta!

Azthiszem már csak az van hátra hogy miket kéne enned, nos ez sokmindentől függ...alapjáraton kevés szénhidrát, sok fehérje, zöldség-gyümölcs sovány húsok.

A szénhidrát bevitelt reggel kell megoldani lassan felszívódó teljes s

2014. dec. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kiörlésű dolgokkal.

Minta étrend ami olyan 1400kalória körül lehet:

Reggeli: zabkása/1szelet tk kenyér sonka, light vajjal zöldségekkel

Tízórai:1alma/narancs/körte 1,5dl light joghurttal

Ebéd: csirkemell párolt zöldségekkel vagy tojásrántotta olaj nélkül szintén zöldségekkel

Uzsi: 15dkg akármilyen párolt zöldségféle

Vacsi: túró/főtt tojás/hal/light joghurt/saláta

Kb ennyi, mozgással pedig heti 1kg minusz

2014. dec. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát képzeljétek mielött kiirtam volna a kérdést elolvastam de mindenki mindenre ugyanazt irja és ha nem szeretnél segiteni nem kötelező és nem vagyok lusta ja és még tibeszéltek ha annyi időtök van ogy ilyeneket kommeltek a képzeljétek senkin nem segitetek és nem hiszem hogy ti tökéletesek vagytok kivéve az utolsó kommentelő neki nagyon köszönöm és legaláb őt nem érdekli hogy hányszor irtàk már ki
2014. dec. 9. 20:16
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem legegyszerűbb átgondolni miket akarsz enni, miknek van értelme.. Dióhéjban


- húst akarsz enni? Célszerű. Nem kell sok, de jó étel.

- belsőségek? célszerűek, más aminosav profiljuk van mint a húsnak

- tojás? hasonló mint a belsőségek


- zöldségek? Általában meglehetősen alap kajának számítanak. Ezekkel lehet szénhidrátot bevinni. Ezeknek is előnyük van.

- zsír? Valamivel energiát is kell bevinni, kókuszzsír az állati zsírokon kívül, zöldségekhez oliva olaj mehet.


- gabonafélék? Ezeket teljesen értelmetlennek tartjuk sokan. Cukorrá bomlanak le, elég sok problémát okozhatnak, gyakorlatilag csak hízáshoz jók.

- cukor, édességek? Értelmetlenek, ha úgy vesszük.

- tejtermékek? Felnőtt embernek értelmetlenek, hízást segítenek inkább. Meg akad néhány komolyabb probléma velük.


- szójás, ízfokozós, vegyi anyagos műkaják? Ez egy kicsit nyakatekert csoport lett, de van egy csomó igazából értelmetlen 'kaja' amiket egyszerűen fölösleges megvenni, megenni. A fenti csoportokból lehet válogatni, célszerű okosan, túlsúlyban a zöldségekkel (gyümölcsöket nem írtam, azt te tudod mennyi cukros gyümölcsöt akarsz enni, édességnek én gyümölcsöt ennék ha nagyon kívánnék).


Ha híztál eddig, akkor az azért lehetett, mert a keményítőevés zsírraktározást okozhat. Elvileg tapasztaltad. Hát akkor ne egyél ilyet.

2014. dec. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"mielött kiirtam volna a kérdést elolvastam de mindenki mindenre ugyanazt irja"


Tehát X esetben ugyanazt a választ írták. Akkor Te mit reméltél amikor X+1 esetben feltetted a kérdést? Hogy az X+1. kérdésre, amit Te tettél fel, más válasz fog jönni, ami megváltja a világot?

Miért háborodsz fel azon, hogy X-szer már leírták hogyan kell fogyni (és ez az X minimum 50), és X+1-re már nem mindenkinek van személyreszólóan, szájbarágóan segíteni?

2014. dec. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!