Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Életmódváltással szeretnék...

Életmódváltással szeretnék fogyni! Valaki tudni segíteni az ezzel kapcsolatos kérdéseimre választ adni?

Figyelt kérdés

Én 166,5cm magas vagyok és ehhez 59kg a testsúlyom, lány vagyok.

14éves csak, viszont egészséges módon, szeretnék 50kg-ra lefogyni.

Szedek c-vitamint, két naponta kálcium és magnézum pezsgőtablettát.

Nem eszek sokat de egészségesen, sok gyümölcsöt, zöldséget, fehérjét és reggelente szénhidrátot is eszek.

Emellett szeretnék heti 4x30percet eljárni futni/kocogni.

Na most biztos lesznek akik nem állnak a pártomon a fogyást illetően-mert jön a szokásos így is pont jó súlyban vagy szöveg- tudom hogy pont jó súlyban vagyok, csak nem érzem jól magam a bőrömben!

Ha karcsú és feszes lennék, illetve formás a futástól annak jobban jobban örülnék.

Viszont nem szeretném ha fejlődésemben ez az életmódváltás vagyis inkább a napi 1500-as kalóriabevitel bármit is gátolna.

Azért szedek étrend kiegészítőket (gondolok itt a felsorolt vitaminokra) hogy ne gátolja a fejlődésemet az hogy nem veszek magamhoz naponta 1500kalóriát.

Felsorolom a tegnapi illetve mai étkezésemet és ebből megállapítanátok nekem hogy jól csinálom-e?és hogy ettől tudok-e rendesen fejlődni?

TEGNAP:

REGGELI:-50gramm zabpehely,3dl sovány tej (zabkásásra készítettem)fahéj,édesítőszer

TÍZÓRAI:1db zöld alma

EBÉD: mexikói ínyencség (saját recept 1 adagot készítettem: 1kis vöröshagyma,1kanál vajon pirult,15dkg mexikói fagyasztott vegyes-zöldség (répa,kukorica,zöldborsó)3szelet pulykasonka, 1 evőkanál tejföl)

UZSONNA: 1darab narancs

VACSORA: 12dkg vajbab fokhagymával ízesítve

MAI NAP:

REGGELI:50gramm zabpehely,2dl tej,fél banán (a banánt külön ettem és egy kisebb banán fele volt)

TÍZÓRAI: 1db narancs

EBÉD: 1főtt frank-furti virsli (jobb minőségű amúgy 10dkg-os volt)

15dkg párolt mexikói zöldségmix

UZSONNA:fél darab zöld alma,1 darab narancs

VACSORA:Vacsorára vajbabot gondoltam

És elmegyek futni 30percet

Ez így jó?Egyébként ha elértem az 50kg-ot utánna nem szeretném abbahagyni az egészséges étkezést csak kicsit bővítem majd az adagokat a súlytartás végett, illetve a futást is szeretném majd folytatni!



2014. dec. 6. 14:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és ittam másfél deci tejet fahéjjal ebéd után
2014. dec. 6. 14:57
 2/7 anonim ***** válasza:

Helló!


Lehet el kellene hagynod a tejet, nem mindenki bírja a tejfehérjét, növekedési faktorokat (éppenséggel a legtöbb ember nem bírja).


Ha zab helyett zöldségeket, ennél, tojást vagy húsfélét, akkor több hasznos tápanyagot ennél. Na nem mintha a mostani étrendeddel az éhhalál veszélyeztetne, de látod, hogy ezzel még zsíros a tested, tehát nem eléggé jó.


Én a tejivást és a zabféle szénhidrátforrások fogyasztását gyakran szoktam ajánlani, legalább egy próba időszakra. Jót szokott tenni.

2014. dec. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szia!:)

Igazából ezt az étrendet tegnap kezdtem, és utánna néztem hogy milyen szénhidrát forrás a legjobb egy fejlődésben lévő tinédzsernek ha fogyni szeretne.

A legtöbb helyen a zabpelyhet tanácsolták hatásosnak, mivel ugye a szénhidrátot sem mellőzhetem teljesen az életemből, főleg hogy járok futni is.

Anyukám szerint ha már kenyeret nem eszek legalább reggelire egyek zabpelyhet mert legjobb szénhidrát forrás állítólag.

Viszont akkor a tejet mellőzni fogom, csak reggelire fogok használni belőle maximum 2dl-t.

Köszönöm a válaszod!

Szerinted ezzel az étrenddel egyébként akkor tudnék fogyni?Mivel még csak második napja étkezem így ezért még nem történt váltoazás..

2014. dec. 6. 16:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Reggel 50 gramm zab egyszerűen csak olyan kevés, hogy emiatt nem problémás. Ennyi keményítőt sportoló ember tényleg lazán felhasznál.

Ez simán lehet jó, ügyes vagy!

2014. dec. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

Megnyugodtam, mert ezzel az étrenddel nem koplalok, azaz nemis vagyok éhes napközben mindíg laktatóak az adagok is, és fogyhatok is vele ami meg a legjobb hogy odafigyelek az egészségemre is!:)

Szerintetek heti 0,5Kg-ot leadok majd? :)

2014. dec. 6. 16:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Pont azt felejtettem el írni, hogy végső soron te érzed, hogy eleget eszel-e.


Fogyás sebességére én már nem szoktam jóslásokat írni :)

Heti fél kiló általános, nem megterhelő, egészséges esetben elérhető, remélem neked is menni fog ez az ütem és ez motivál is majd :)

2014. dec. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mégegyszer!:)

További Szép Estét! :)

2014. dec. 6. 17:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!