Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy ha sokáig nem...

Az igaz, hogy ha sokáig nem eszek édeset egy idő után már nem is fogom. Kivánni? És ha igen akkor kb. mennyi idő után?

Figyelt kérdés
2014. nov. 6. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. A szerveztnek ami édes az cukor és a cukor a fő üzemanyaga, ezért kívánja ösztönösen. Más kérdés, hogy a szokásból eredő nassolás elfelejthető.
2014. nov. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Minden szénhidrátot végül glukozza alakítunk, egyáltalán nem természetes ösztön a cukor kivanasa. De az ősember biztos sok kakaoscsigat kívánt.
2014. nov. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Aha, persze :)


Az egyik nagy dietam vege fele, amikor mar leadtam tobb mint tiz kilot, es mar tenyleg csak par gramm szenhidraton voltam, volt ugy hogy csak bamultam egy automataban egy darab csokit es kozben folyt a nyalam :)

2014. nov. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igaz. Nagyon nehéz róla leszokni, olyan, mint a dohányzás, de megéri. Az első 3-4 hét a legrosszabb, az azt követő 2-3 hónapban még eszedbe jut néha, de ki lehet bírni. Én már a zöldséggel vagyok úgy, h ha nincs meg a napi min. 3 adag, kívánós és hisztis leszek.
2014. nov. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én imádtam anno a gumicukrot, eszméletlen mennyiségben tudtam zabálni (kilós mennyiségek!). Az első hónapban nagyon szenvedtem, aztán kezdtem elfelejteni, nem jutott eszembe. 2. hónap végén vettem egy csomaggal, és nem ízlett...
2014. nov. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne... Sajna sosem tudtam kipróbálni. Hogy én egy hétig vagy akár 2 napig ne egyek édeset? Kizárt dolog.

Amikor elhagytam a gabonát, akkor egy ideig elmúlt az édességvágyam, de simán visszajött, annál én jóval édesszájúbb vagyok, hogy ne legyen.

Később a nagyon sok zsír kapcsolta ki, ami máig segít valamicskét, de azért a kakaocsinták és társaik megtalálják az utat az életembe. Lehet, hogy ez inkább megszokás nálam, hedonizmus, illetve néha nem kívánok mást és kicsit éhes vagyok, teljesen jogosan, mert aznap alig ettem.

Mindenesetre próbálkozom. Nagyon sokat lehet tenni az édességfogyasztás csökkentése terén akkor is, ha az ember elvből nem használ önfegyelmezést, maximum igen szelíden.

Az étrend és az elszántság sokat segít s úgy is könnyebb lehet, ha fokozatosan jön le az ember erről-arról (ma már simán megiszom a kávét édesítő nélkül, ami nagy szó, sokáig tartott ezt elérnem. nem üres, de édesítve nincs :)).

Ma már csokit sem szoktam enni, fene tudja, valahol elmaradt. Kakaót eszem (mindig az volt a legvonzóbb a csokiban is), de elég ritkán, a kávé nekem elég hasonló valamiért, azzal is elvagyok.

Az is segít, ha az ember nem éhes, sőt, rendesen jóllakik, valamint ha nem evésen agyal folyton (amin szintén segít a jóllakás).

Nehéz dolgok ezek, nem mindenki tudja csak úgy leépíteni az édességet. Ami nem feltétlenül baj, persze, de speciel én nem akarok függő lenni, plusz adott esetben nagyon el tudnak szaladni a kalóriák némi édességevés kapcsán. Abból valahogy több fér belém (s normál ételből is sok).

2014. nov. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fogod később is kívánni az édeset, ami nem baj. De érezni fogod az ételek ízét, és érezni fogod, hogy pl. egy alma is mennyire tud édes lenni. És ez teljesen ki fogja elégíteni az édesség iránti vágyadat:)
2014. nov. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: Szerintem minden normális ember érzi, hogy az alma édes (de tudom, hogy nem mindenki normális :D egyesek képesek édesíteni a nem kifejezetten savanyú gyümölcsöket is). Én érzem, hogy az alma, a dió, a vaj, a kókusz édeskés... Attól még eszem édességet és az alma nekem nem édesség, hanem gyümölcs. A banán az, ha kakaóval keverem. A mazsola már alakul :)
2014. nov. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Egyszer nagyon beteg voltam, fájt a hasam és nem tudtam enni szinte semmit vagy 2 hónapig. Azóta nem kívánom annyira az édességet, azóta még nem fordult elő, hogy megettem volna egy tábla csokit pl. Szóval sztem van ilyen igen :)
2014. nov. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nem is értem de komolyan. Annyi finom, diétás édesség van a világon, amit te otthon elkészíthetsz és ráadásul sokkal finomabb is mint a bolti. Én például múltkor nagyon megkívántam a krémtúrót. Rákerestem a receptre, krémtúró házilag, a cukrot kicseréltem nyírfacukorra/folyékony édesítőszerre, a túró az fehérje, a többi meg részlet kérdése. Nem túlzok, sokkal finomabb lett mint a bolti, a család el volt ájulva, azóta állandóan azt kell készítenem. És ez csak egy példa az ezer közül.
2014. nov. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!