Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A szobabicikli vagy a szabadba...

A szobabicikli vagy a szabadban futástol lehet jobban lefogyni és mennyi idő alatt? 16/F 180Cm 85Kg

Figyelt kérdés
Ha lehet,normális válaszokat.Köszönöm

2014. júl. 7. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:

a kalória deficittől lehet.

vagyis a diétától.

tehát hiába edzel te egész nap,ha több szénhidrátot,cukrot eszel,mint amennyit elhasználsz.

2014. júl. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Így van skacok ahogy az első írta.

Fogyni csak és kizárólag attól fogy valaki hogy több energiát éget el mint amennyit felhasznál.

Az hogy honnan fogy az illető leginkább a genetika és a hormonok szabályozzák.

Amennyire én ismerem, az hogy mit eszel, (értem ez alatt hogy jó meg rossz szénhidrát) annyiban befolyásol csak hogy az adott élelmiszer hogyan szívódik fel, azaz hirtelen ugrik e meg a vérben a vércukor szint és a szervezet nyomban elraktározza mind, vagy hosszú idő alatt fokozatosan bontja le. A bevitt kalória így is úgy is ugyanannyi.:D

A sport jó dolog, de azért mondják hogy a fogyókúrák 80% diéta, mert amíg 1 óra helyben futás csupán 640 kalória, egy átlagos ember 2000 kalória körül éget el naponta, akkor is ha csak heverészik és sütteti a hasát egész nap.:D A sportolásnak a diéta alatt persze számos hasznos oldala van, például a bőröd feszesebb marad, mert mozog, így nem fog lógni ha lefogytál (nekem ez a legnagyobb bajom jelenleg x'D ), illetve természetesen nő az izomzatod mellette (hacsak nem koplalással fogysz) így formásabb leszel a fogyókúra végére nemcsak vékonyabb. (Meg persze számít a sportolással elégetett kalória is, de ahhoz hihetetlen akaraterő kell hogy egy jó diéta mellett az ember rendszeresen sportoljon is xD Az már szuperember:D:D )

2014. júl. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első nyilván diéta, de azon kívül az aerob edzés is segít. Az aerob edzés lényege, hogy kis intenzitású edzést végzünk hosszú távon. A kis intenzitás energiaigényén a szervezet tudja a zsírokból pótolni, míg nagyobb intenzitásnál többet használ a szénhidrát-tartalékokból. Jellemző aerob edzés a tempós gyaloglás, edzettebbeknek a kocogás. A legnagyobb munkát a lábnak kell végezni, hogy a nagy energiafogyasztó izmok dolgozzanak. Ilyen módon tehát a gyaloglás/kocogás és a szobabicikli is megfelel, a lényeg, hogy aerob tartományban csináljuk az edzést.

A másik edzettebbeknek javasolt módszer a HIIT intevallum edzés (high intensity interval training). Ezt még nem próbáltam, így annyira nem másztam bele, de egy kis google használat segítségével szerintem percek alatt megtalálható a helyes kivitelezése.

2014. júl. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megfelelő étrendtől.
2014. júl. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Diétázok.meg eddzek heti 3 szor terembe.
2014. júl. 8. 22:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!