Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kérhetek érveket az elliptikus...

Kérhetek érveket az elliptikus tréner mellet vagy ellen?

Figyelt kérdés
Melyik lenne jobb nekem, az elliptikus tréner vagy a szobabicikli..? előfordul utcai bringázásnál kb 45 perc után eléggé érzékeny a térdem és kicsit megdagad.. vajon a szobabiciklin is előfordulna ez a probléma? a másik meg, hogy nm tudom melik hatásosabb fogyás szempontjából.. Kérlek írjatok meggyőző érveket! :)

2014. máj. 23. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Aczélos válasz:


Egyik sem segíti a fogyást.


Mindkettő időpocsékolás olyan szempontból, hogy sokkal hasznosabb edzésre is fordíthatnád az idődet.


Ízületek szempontjából egyik sem teszi ki csapódásnak a térdedet, bokádat, testedet.


Közük sincs a normális, fejlesztő hatású edzéshez, a megfelelő izomstimulációhoz.. de mindkettő legalább mozgás. Az ellipszis valamivel izgalmasabb, jobban átmozgat (bár nehogy ez legyen a kívánatos szint..) biciklin csak a lábad dolgozik, ellipszis már inkább jobb lehet. Picit. Legjobb lenne erősítő edzést végezni, gyógytornázni (és nyújtani) valamint küzdősportolni.

2014. máj. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első hülyeséget ír !Már hogyne segítene nekem szobabiciklim van és nagyon szeretem és igen is segít mielőt vettem a szobabiciklim én idpuhatolóztam és sokan modták,írták,hogy fogytak vele persze diéta mellet.Az elliptrukus trénerből drágát kell venni,hogy müködjön is és ne essen szét.
2014. máj. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja és a szobabiciklitől szép kerek fenekem lett és formás lábaim :)
2014. máj. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%

1. akinek jó formái lettek tekeréstől, az bealélna ha tudná milyen combja, feneke lenne guggolástól.


2. szubjektív, elhamarkodottan női logikával levont következtetések.. ilyenek közé tartoznak:

"ha ver a férjem attól sikerült fogynom" (valóság: vért hányt és kevesebbet evett"


"ha a csillagok furán állnak akkor fogytam"


Valóság: extasyt vett be minden este és emiatt nem evett.


"flabelosztól fogytam"

Valóság: diétázott mellette...


Szóval tekerés fogyaszt.. akkor én 1 éve meghaltam, mert sokkal keményebb edzést toltam heti 4-5 nap, 2-3 órában le kellett volna égjen minden zsírom már. Ami persze hülyeség.

2014. máj. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4#


Mennyire szánalmas már, hogy rögtön nőket degradáló frusztráció tör ki belőled, mert ellentmond neked pár ismeretlen nemű válaszoló. Itt van a kutya elásva, lol.


Haverom ezt használja és elég jó:


[link]

2014. máj. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%

A nők hülyeségét legalább van mire fogni, szánalmas.


Férfiakról minek írnék ilyeneket, nálunk nem lehet hormonhullámokról beszélni, inkább hagyjuk is a hülye férfiakat, mert annál borzasztóbb dolog nincs is. Női hülyeségre van magyarázat, érthető. Férfi hülyeség.. az még nagyobb baj. Írhatnék erről is..


De én azért szeretek a nők hülyeségeiről írni, mert őket jobban sajnálom. Ők lesznek anyák, ők közelebb állnak a szívemhez. Ha a nők túl tudnának lendülni a hormonjaikon és az érzelemingadozásaikon, akkor ők egy egészséges életmódot, táplálkozást, EDZÉST adnának tovább a gyerekeiknek.


Most mit adnak tovább? Azta aminek jelen pillanatban jobb a marketingje és divatosabb.. :)


Szánalmas, ugye ezt írtad? :)

2014. máj. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Mondom hogy nem az ellipszistől fogytak le, hanem a mellette használt táplálkozástól. Nagyon sokszor írjam le akkor érthető lesz? :)


Nincs fogyasztó edzés, ha lenne akkor egy csomó sportoló vagy éppen én magam már halott lenne, mert elfogyna a zsírunk a sok edzéstől. De ilyen nincs, ellipszis trénerrel is lehet valaki pocakos, zsíros. Nem az edzés a lényeg, az edzésnek alapnak kellene lennie mindenkinél, és fejlesztő hatású mozgásnak kellene lennie.. hát, a felsorolt két gép nem éppen fejlesztő jellegű mozgásokat tesz lehetővé sajnos.

2014. máj. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Meg kell hagyni elég érdekes válaszokat kaptam, tanúlságosak is ;) Azt viszont még kihagytam, hogy az elliptikus trénert csak a kardió edzéshez szántam, valóban nem CSAK ETTŐL várom a "CSODÁT". Köszönöm a válaszokat, még azért meggondolom a dolgokat. Egyébként egy ideje reggelente mikor jó idő van kb 10-15 km-t biciklizem és nagyon jól érzem magam azon a napon... Azért gondolkodtam ezen mert ha beüt a rosszidő, bár még csak most kezdődik a nyár :) na mind1 csak gondolok még későbbre is , hogy esetleg ezzel a kettővel tudnám helyettesíteni,csak nem tudom melyik lenne jobb választás... :/ De ha valóban a tréner jobban átmozgat és nem fog fájni a térdem, akkor inkább affelé dőlnék , hogy trénert veszek. :)

Még egyszer köszönöm az érveiteket, nagyon érdekesek és hasznosak. További szép napot! ;)

2014. máj. 23. 16:44
 9/11 anonim ***** válasza:

Na, akkor a sok f.ság után leírom a személyes tapasztalataimat. 2 éve használom az elliptikus trénert, iszonyatosan hatásos, ha(!!!!) reggel, éhgyomorra, nem aerob hanem kardió típusú edzést végzel rajta. Diéta nélkül is sokat fogytam ezzel mert nagyon bepörgeti az anyagcserét. A diéta eredményét mondanom sem kell, de megsokszorozza, amellett hogy nekem ez az egyetlen olyan mozgásforma amit imádok és mindig elérhető. ( a csapatjátékokra értem azt, hogy nem "elérhető ")

Zenét hallgass közben és tanuld meg így levezetni a feszültséget.


Namost, diéta nélkül.

Karácsonykor napi 4-5 ezer kalóriát zabáltam be közel 2 hétig, egyetlen grammot sem híztam úgy, hogy este toltam rajta 60-90 percet. Persze elég brutális fokozaton.


Én imádom :) a szobabiciklivel nincsenek ilyen jellegű tapasztalataim, azt csak 1-2 hétig bírtam mert nekem nem olyan élvezetes.


18/L


179 cm és 57-58 kg.

2014. máj. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

MinimorRris mindenhol osztja az észt :D a maga 38 %-ával (legalább megtudtuk hogy férfiből van) :D


Amúgy megfelelő diétával tökéletes mindkettő, persze csak akkor ha nem ruhaszárítónak használod. nekem szobabiciklim van, de tervezek beszerezni egy elliptikus trénert is. Mindenfajta mozgás jó! Bármi!!! Nem szabad elvenni senki kedvét tőle! Feltölt energiával, edzi a tested/lelked. Én bátran ajánlanám mindkettőt.


A ilyen MinimorRris-féle energiavámpírokkal nem éri meg foglalkozni... ők csak hátráltatnak.

2014. máj. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!