Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen turmixot fogyasszak...

Milyen turmixot fogyasszak vacsoraként?

Figyelt kérdés
Esténként/késő délután, utolsó étkezésként mostanában turmixot (6-7 dl) iszok. Általában banán, alma, vagy eper volt eddig, ezekből kétfélét kombináltam, plusz tejet, fahéjat. Tudom, hogy a turmixszal nem fogyok, de hízni sem akarok. A banán hizlal, azt is hallottam, de hát gyümölcs az is, nem egészségtelen. A tej helyett használjak inkább joghurtot? Vagy vizet? Vagy mivel hígítsam? Banán helyett mit tehetnék bele, ami "univerzális", jó ízt ad neki, de kevesebb kalóriával?

2014. máj. 16. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Sosem csináltam tejes turmixokat, a gyümölcsök nem igénylik, nagyon jók önmagukban, épp csak annyi vízzel az elején, hogy a turmix elvigye őket. Én többnyire almát használok alapként s banánból csak pár falatnyit, valóban jó ízt ad neki s tovább is édesíti, hacsak nem extra édes az alma. Egyébként egy kis dió sem rontja el, sőt ;)

(Személy szerint ritkán iszom és reggel, de én tuti nem szólok bele, Te mikor igyad. Főleg, hogy most ettem egy banánt, ami nálam igen nagy ritkaság, de ehhez volt kedvem és senki sem tilthatja meg.)

2014. máj. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A banánban egyébként szerintem kevés kalória van, ha nem kilószámra eszed. Oly kevés, hogy én jól nem laknék egy gyümölcsturmixszal, már csak emiatt sem. Szénhidrát van benne sok, ha az én étrendemet nézzük.
2014. máj. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kazein turmixot igyál lefekvés előtt!
2014. máj. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én reggelre szoktam turmixot inni, nagyon jól eltelít. A kedvencem a banános-zabpelyhes mix tejjel, finom és laktató, gyorsan el is lehet készíteni és fogyasztani.

Estére a könnyebb kaják a nyerők, esetleg kipróbálhatnál valamilyen zöldségturmixot, a zöldséget picit megpárolod, és dobod is a masinába, adhatsz hozzá mindenféle fűszert, joghurtot, sajtot, akármit. :) Keress a neten recepteket, én is most utánanézek, kedvet kaptam hozzá. :)

2014. máj. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1-sel egyetértek! A tejet el lehet hagyni, használhatsz joghurtot, vagy ha ezt is elhagyod, akkor több gyümölcsöt turmixoljál le. A banánt meghagyhatod, azért annyira nem hízlal, mint ahogy mondják. Végülis maradhatsz az eddigi gyümölcsturmixodnál, szerintem semmi baj nincs vele. Bár én tudnám megtartani a gyümölcsturmixot anélkül, hogy még valami mást is rágcsálnék hozzá! :)
2014. máj. 17. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Myprotein Bedtime Extreme :P
2014. máj. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!