Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen elelmiszereket fogyassz...

Milyen elelmiszereket fogyasszak es mit ne?

Figyelt kérdés
azt szeretnem megtudni hogyha ugy erzem van egy kis felesleg rajtam es nem tudom hogyan kene etkeznem. elore is koszonom a segitseget.

2013. jún. 27. 09:22
 1/3 A kérdező kommentje:
ha van egy kis felesleg rajtam hogy etkezzek?
2013. jún. 27. 10:35
 2/3 anonim ***** válasza:

Törekedj a minél frissebb, természetes alapanyagokra. Ne vegyél instant leveseket, előre csinált élelmiszereket(az ilyen konzervek.pl babgulyás, pacal) előre panírozott akármiket.

A rossz ch(szénhidrát)-ot érdemes elhagyni(chips, csoki, üdítő-szörp-gyümölcsleves-jeges teák, kakaós, tejkaramellés, epres tejesitalok, ízesített krémtúrók és joghurtok, péksütemények, fehér kenyér, liszt, pogácsák, kifli, zsemle,cukor csökkentése/elhagyása, cukros reggelizőpelyhek elhagyása, zsíros húsok, tejek, sajtok kiiktatása stb)

Helyette minél több zöldség(nem rántva!),gyümölcs (nem cukros lekvár, befőtt, tejszínhabbal stb), fehér, sovány husik(nem rántva!-grillezve/sütve/főzve/párolva), halak(nem rántva), sovány tejtermékek(túró, kefír-joghurt, zsírszegényebb sajtok, tejek) zabpehely, olajos magvak(ezekből kevesebb, mert sok a zsír benne, de a szervezetnek erre is szüksége van, de csak módjával ezekkel), tojás-főve,

A fehér tésztákat iktasd ki, meg az ilyen majonézes, tejszínes szószokat. Annyi friss élelmiszert lehet kapni most már, válogass kedvedre. Pár tipp, ételnek, hogy ne legyen uncsi, de drága sem.

Máj-lecsós alapon megtudod csinálni, és párolt petrezselymes rizzsel tudod tálalni(persze ha a rizs barna az még jobb)

Zöldségekből lehet párolva köretet csinálni, vagy főzeléknek is lehet önmagával összeturmixolod, hozzá egy-két főtt tojás vagy pulykából(csirkéből egy jó kis pörkölt lecsós alapon.

Darálthúsnál lehet kapni sovány pulyka vagy sertéshúst. Ezekből lehet csinálni húsgombócot zöldséglevesekbe, fasírtot tepsiben kisütni stb.

Pulykahúsból lehet csinálni gulyáslevest csipetke nélkül.

A leveseknél tudod pl azt csinálni, hogy tészta helyett húsgombócot vagy főtt húst teszel bele.

Tojásos lecsó ne kenyérrel ed, de ha nagyon kéne hozzá valami edd pár kanál párolt rizzsel.

Zsírral tudsz minden élelmiszernél, ételnél spórolni.

Töltött paprika sovány darált pulykából inkább a hús legyen több benne mint a rizs.

Rántottánál tehetsz bele jó sok ahgymát, paprikát, paradicsomot, gombát elég ha az ujjaddal kiolajozod vagy egy pici vaj is bőven elég. A tojásnál lehet spórolni a sárgájánál, ha a család szereti tudod felhasználni nekik madártejnek, így nem vész kárba.

Túrókrém gyümölcsökkel-amit te csinálsz szerintem ezek nagyon finomak tudnak lenni.

Paradicsomos káposztánál nem kell cukor szerintem, vagy ha édesen szeretitek, használj édesítőt.

Szendvicsnek teljes kiőrlésű kenyér, a szalámi, kolbász, párizsik helyett sovány sonkát, sajtot és főtt tojást tegyél bele, idénynek megfelelően zöldséget(télen mehet bele a savanyúkáposzta)

Rakottzöldségek.-tejföl helyett sovány joghurt, sovány hús, sovány sajt sok sok zöldség már meg is van oldva:)

Emellett persze mozogjál is, meg igyál elegendő vizet és zöld teát, az finom és segít is.

2013. jún. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
huuh köszönöm, csak annyi a probléma, hogy 13 éves vagyok tehát nagyrészt nem tudom használni mert akkor az egész család étrendje megváltozik. de nagyon szépen köszönöm a választ.
2013. jún. 27. 11:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!