Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha többet tornázom napi pl:...

Ha többet tornázom napi pl: másfél órát gyorsabban és többet folynék? A diéta megvan azzal nincsen baj.

Figyelt kérdés
Most napi 40 percet tornázom.
2014. máj. 5. 00:21
1 2
 1/14 anonim válasza:
89%

a zsír kb 40 perc után kezd lebomlani. Előtte izmosodsz (ami nem baj, mert formásodsz tőle!!!)

Ahhoz, hogy zsírt a leghatékonyabban bontsa a szervezeted, minimum 1, de inkább 1,5 órás közepes intenzitású edzés kell, mert előtte a szénhidrátot használja fel a szervezet az anaerob energiatermelő rendszer...

Mindegy, a lényeg az, hogy minimum 1 órát közepes megterheléssel eddz végig. Szerintem erre a legalkalmasabb a futás

2014. máj. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha aerob edzést csinálsz,akkor 5 perc után beindul a zsírégetés.A futástól nem fogsz izmosodni. A közepes intenzitású futás célja nem a zsírégetés,hanem az állóképesség javítísa.
2014. máj. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
igen, tehát a hosszútáv futók között láttál már valaha zsíros embert?
2014. máj. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
És izmosat? A hosszútávfutó nem azért fut,hogy fogyjon.Én is próbáltam futással fogyni,ment is,csak egy csomó izomból.A legjobb eredményt a súlyzós edzés+aerob (ez lehet kocogás is) hozta meg.
2014. máj. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek. A futkosás szerintem 'felesleges' idővesztegetés..

Másfél órától még nem folynál el, ha csak nem a torna DVD helyett mást raksz be :D


Na tehát:


Ha 90 percig szeretnél eljutni akkor szerintem fokozatosan növeld csak, és próbáld elosztani, mondjuk reggel 45 perc, és délután/este is. Ahogy neked jobb.

2014. máj. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,de futni nem szoktam.A 40 percem 20 perc aerobik 20 perc szobabicikli.Gondoltam ha többet aerobikozok és utánna szobabicó akkor hamarabb leadom a feleslegemet.
2014. máj. 5. 10:18
 7/14 anonim válasza:
akkor fogysz izomból, ha nem viszel be elegendő fehérjét és szénhidrátot!
2014. máj. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Andizsuzsi ***** válasza:
Fogyás szempontjából a legjobb kombinálni az erőnléti és az aerob edzéseket. Nekem legjobban az intervallum jött be, viszonylag rövid idő alatt jól működik.
2014. máj. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

azért kíváncsi lennék, hogy akik lepontoztak, azok velem ellentétben valaha tanultak-e a sporttáplálkozásról.

Vagy csak a saját kút fejük után mennek.

2014. máj. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Neked tényleg számít az,hogy hogy pontoznak?
2014. máj. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!