Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit lehet reggelizni fogyókúra...

Mit lehet reggelizni fogyókúrakor, ami egészséges?

Figyelt kérdés

Nos tehát.. majdnem két hónapja elkezdtem diétázni és kardiózni.

Ebédre szabvány csirke, rizs, saláta, amit fogyasztok, viszont a reggelivel gondban vagyok.

Egy ideig tojásrántottát ettem sovány sonkával és abonett kenyérből, kókuszolajon sülve. Teljesen jól megfelelt kb két hétig, utána viszont elkezdett szörnyű hasgörcsöket okozni a tojás. Ajánlották még a zabpelyhet gyümölcsel, de tejből sem tudok fél decinél többet fogyasztani, mert azt sem bírja a gyomrom, tényleg csak annyit, amit a kávémhoz iszom.

Na most kérdem én, mit egyek, ami egészséges, de elég laktató ahhoz, hogy ne éhezzem egész nap, és legyen kellő energiám az edzéshez?


2014. ápr. 28. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:

"Ajánlották még a zabpelyhet gyümölcsel, de tejből sem tudok fél decinél többet fogyasztani, mert azt sem bírja a gyomrom, tényleg csak annyit, amit a kávémhoz iszom. "


Nem világos, a zabpehely NEM tej, ugyanúgy el lehet akár vízzel is készíteni.


De reggel nyugodtan ehetsz teljes kiörlésü kenyeret, zsömlét, stb.

2014. ápr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, végső esetben azt fogok fogyasztani, de gondoltam hátha van valami más megoldás, mint a kenyér, még ha teljes kiőrlésű is.


Amúgy lehetséges hogy lehet vízzel fogyasztani a zabpelyhet, de azt meg én nem lennék képes megenni,

2014. ápr. 28. 20:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Pedig ha nem édesen, hanem sósan (mint a krumplipüré - szóval nem agyonsózva) meg füszerekkel érdemes megpróbálni. Gondolom, eddig nem is jutott eszedbe vízzel készíteni. De sokaknak gyümölccsel is ízlik, csak akkor is kell bele pici só. Egy próbát megér, nem?
2014. ápr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a zabpelyhet zabkása formában nem szereted, akkor esetleg házi készítésű zabkeksz? De lehet sütni zabpehelyből muffint, palacsintát is.


Ha a zab abszolút nem nyerő, akkor sovány túró vagy cottage cheese abonettel vagy tk. kenyérrel (személyes kedvencem a pur pur kenyér).

2014. ápr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

reggelire több hús meg zöldség pl tarja paprika paradicsom.

a zabhoz meg vegyél marha proteint hozzá meleg víz összekevered és kész.

és az biztos,hogy nem a kenyér okozott hasgörcsöt?

mert a tojás nem szokott ilyet.

2014. ápr. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Utolsó : Nem, abonett kenyeret gyakran eszek, az semmi gondot nem okoz. Onnan sikerült kikalkulálni, hogy a tojástól van, hogy minden nap azt ettem, és egyszercsak elkezdtek 2 órával evés után borzalmas hasgörcseim lenni. Ezt hagytam 4-5 napig, hátha elmúlik, aztán a következő napon nem ettem tojást, és akkor semmi bajom nem volt. Vártam picit a tojással, de 2-3 nap múlva újra bepróbáltam, akkor megint hasfájás. Ez volt 2 hete, gondoltam egyet tegnap, és újra csináltam egy rántottát, és újra a már rég nemlátott görcsök.. nem értem mért van, volt hogy négy tojástól sem volt semmi bajom, most meg kettőtől is..

2014. ápr. 29. 06:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, a tojás szokott görcsöket okozni, főleg azoknál, akik hajlamosak az epebántalmakra, rosszul bírják a zsíros-olajos ételeket. Mindenképpen csökkentened kell a bevitelt, 2-3napos szüneteket tartani két fogyasztás között.
2014. ápr. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!