Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez így megfelelő? Vagy min...

Ez így megfelelő? Vagy min kell változtatnom elsősorban?

Figyelt kérdés

úgy 1 hónapja kezdtem el fogyókúrázni.

sport: eleinte futottam 500-700 m ( 5 éve nem volt tesi órám, ezért gondoltam kezdetnek jó ) utána guggolás , lábemelés, felülés 30 percet töltöttem vele egy nap, és hetente 4 alkalommal. mellette gyaloglok 2-3 km a suliba.

mostanában: bemelegítek Péntek Enikő zónaedzés című videojára, majd Rubint Réka edzései következnek. Has, fenék, comb.. mindegyikre 10 percet szánok ami azt jelenti napi 40-50 perc heti 3*.


étkezés: sok mindenről lemondtam. kávémat tej és cukor nélkül iszom, mindennap eszek tojást vmilye formában, csirkét heti 2 alkalommal kb. zöldségköretet eszek a suliban ( répa, borsó) gyakran eszek salátát is. csapivizet iszok mindig, néha facsarok bele citromot.

ha bűnözök akkor eszek 2 szál virslit paradicsommal vagy egy gyümölcsjoghurt.

szénhidrátot reggelie eszek. pl egy fél zsemle sonka sajt. nem mindennap.

a szénhidrátra amúgy is van szükség



2014. febr. 14. 07:29
 1/7 A kérdező kommentje:
a szervezetnek szüksége van a ch-ra, és nem akarom azt hogy ha fogyás után visszaállok egy másik normális étrendre akkor a dupláját hizzam vissza.
2014. febr. 14. 08:05
 2/7 anonim ***** válasza:

Hogy jól csináld és ne vesztegess el sok időt töltsd le ezt:

[link]

Nem csak bodysoknak szól.

2014. febr. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"ha fogyás után visszaállok egy másik normális étrendre"

Itt a hiba. Úgy kell étkezni, hogy abból életmód legyen, ne kelljen visszaállni sehova. Ne fogyókúrában és átmeneti időszakokban gondolkodj, hanem változtasd meg az életmódod. Úgy, hogy tartani tudd.

A mozgásban kezdd azzal, amit bírsz és fokozatosan emeld a terhelést. Pár alkalom után kialakul, hogy hogy kényelmes, mit bírsz, mire van leginkább szükséged.

2014. febr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

1. azzal az elvvel, hogy a szervezetednek szüksége van szénhidrátra sosem fogsz lefogyni és megtartani a súlyödat. Alap biológiai ismeretek nélkül semmit se akarj kezdeni a testeddel.


2. nem rossz amit csinálsz, de ne ideologizáld meg a reggeli kis nassolásodat, zsemleevésedet. Nem azért eszed mert szükséged van szénhidrátra, hanem mert akaratgyenge vagy. Nem baj, én is az vagyok, mindenki az, de ne ideologizáld meg hülyeségekkel, vállald fel a hibáidat, akkor eléred a céljaidat. Amíg elsumákolod a hibákat, addig nem fogsz sokáig jutni.

2014. febr. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

igazatok van ! köszönöm a válaszokat.

azt a normális táplálkozást úgy értettem hogy:)

szüleimmel élek, édesanyám főz. pl vasárnap rakott káposztát készített. ( rízs, tejföl) aznap ettem belőle egy pici adagot, aztán többet nem.

szóval azt szeretném, ha ha elèrem a kívánt súlyt, akkor megfelelő mozgás mellett meg tudjam enni az otthoni kosztot délben/ ebédre.

vagy ez hülyeség így?

2014. febr. 14. 11:26
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem hülyeség.

Ez egy meglehetősen elérhető cél.


De nem mindenkinek, vannak akik nagyon megbetegszenek egy kis tejföltől.


Viszont az emberek többségének alkalmanként egy kis mennyiségű rizs/tejföl sőt glutén is úgymond belefér, legalábbis hízást vagy komolyabb rosszullétet nem okoz, a te célod pedig ilyesmi.


Nem kell semmire sem ráparázni, csak tudni kell legalább elméletben hogy amit eszünk az vajon mennyire jó. A rakott cuccok azért jók mert finomak, ennyi :)

Sok sikert!

2014. febr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

"Viszont az emberek többségének alkalmanként egy kis mennyiségű rizs/tejföl sőt glutén is úgymond belefér, legalábbis hízást vagy komolyabb rosszullétet nem okoz, a te célod pedig ilyesmi. "


Sem a tejtermék, sem a glutén nem okoz hízás, ha az ember a szükségletének megfelelő kalóriát fogyasztja rendszeresen.

Sem a tejtermék, sem a glutén nem okoz semmilyen rosszullétet egészséges embernél, és még csak meg sem betegíti. Annak okoz, aki tejcukor- vagy tejfehérjeérzékeny, vagy gluténérzékeny.

A rózsa sem okoz allergiát, viszont az allergiás tüsszögni fog tőle. Ennyi.


Kérdező, én úgy gondolom, hogy jó lenne, amit csinálsz, ha reggelire megennéd az egész zsömlét, nem ennél minden egyes nap tojást (bár ha csak egy, akkor az még belefér), és a gyümölcsjoghurt helyett natúrt ennél gyümölccsel. Nyugodtan edd, amit anyukád főz, csak kevesebbet, mint eddig. A 2 virsli paradicsommal szinte tökéletes vacsora (csak jó minőségű virsli legyen...), csak ne minden nap edd, mert azért annyira nem egészséges. De fogyni lehet úgy is, ha virslizel.

2014. febr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!