Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit és mennyit kellene mozogno...

Mit és mennyit kellene mozognom, hogy elérjem a célom? (És mennyi időbe telhet? )

Figyelt kérdés

Jó ideje... tulajdonképpen egész életemben küzdöttem a túlsúllyal - bár 10 kilónál több feleslegem (szerintem) soha nem volt. Holnaptól viszont szeretnék teljesen életmódot váltani, hála az égnek a család is velem tart, így nem lesz itthon se semmi, ami a kezdeti szakaszban elcsábítana. Az étkezés része megvan: kb. 3-4 óránként fogok enni, főként zöldséget, csirkét (néha-néha egy kis marhahúst), tojás, túró, tk. kenyér (tudom, ezzel nem mindenki ért egyet, magamon úgy tapasztaltam, hogy heti 2-3 szendviccsel jobb a közérzetem), valamint természetesen gyümölcs. :)

[plusz heti egyszer a nagyszüleimnél ebédelek, arra sikerült pár hónap alatt "rávenni" őket, hogy az ebédnél mindig legyen saláta és ált. ők is csirkét szoktak enni, de arról lehetetlen leszoktatni őket, hogy valami édességgel ne akarjanak "kedveskedni" - ha hetente egyszer, egy kis szelet sütit megeszek - és TÉNYLEG csak ennyi a heti nassom, az belefér, vagy mondjak le róla? :)]

A sporttal viszont mindig meggyűlik a bajom. Mit, mennyit? Futni szeretek, bár kb. 20 percet tudok kocogni - 2-3× 10mp-nyi sétát beiktatva -, valamint van itthon egy szobabicikli és 1kg-s, valamint 4kg-s súlyzók. Esetleg valaki segítene egy edzésterv-szerűséget összeállítani?


Végül az adatok. 18 éves vagyok, nőnemű egyed, 180cm, olyan 76-78kg között ingázom, de hogy jobban lehessen látni a helyzetet, képet is hoztam:

[link]


És valami ilyesmi alakot szeretnék elérni:

[link]

[link]


Előre is köszönöm, ha valaki elolvassa és veszi a fáradtságot, hogy segítsen. (Főként az egészségem miatt is szeretnék változtatni, de jó lenne már boldogan tekinteni a tükörbe is. :))



2013. nov. 10. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Hűha ez egy kicsit húzós lesz, mert a célok közt az első képen nem csak szimplán vékony a nő, de izmos is.

Heti 3-4x 40perc futás vagy szobabicikli kéne. Heti 3-6saját testsúlyos edzéssel vegyítve. Az edzésterveket küldöm üzenetben, mert erről sokaknak sok féle véleménye van és nem akarok háborút robbantani.

2013. nov. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a segítséget. :) Tisztában vagyok vele, hogy nem 2 nap lesz elérni, de úgy vélem sokkal szebb egy izmos-szálkás test, mint egy szimplán vékony.

Esetleg a vékonyat egy 6-12 hónap alatt el lehetne érni? :)

2013. nov. 10. 18:41
 3/5 anonim válasza:

A kérdezőnek sok sikert kívánok!

Bocs az offért, de kinézetre hasonló az alakunk, bár én 172cm és 66-67 kg vagyok. Kedves első hozzászóló nekem is elküldenéd az edzéstervet? Köszönöm!

2013. nov. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet először ki kéne szálkásítanod, figyelve hogy az eddigi izmaid megmaradjanak.

Utána meg tömegnövelni. (szerintem megéri az a kis zsírosodás, hogy az izmocskák tudjanak épülni:))


Javaslom olvasd el Drugs Bunny A Sárga kapszula -t. Ingyen letölthető.

Akkor tisztában leszel azzal, hogyan kell kajálni. Persze az edzésről is sokat ír.


Edzésnél meg el kell döntened, hogy saját súllyal, vagy súlyzókkal szeretnél edzeni. (Bár célszerű kombinálni)


A helyedben úgy csinálnám, hogy kezdőként teljes test edzés+ szálkásító étrend, többi napon meg kocogás/gyors séta/bicikli 40-60 perc. Hasznos lenne beszerezned egy tejsavó fehérjeport, edzés utánra.

2013. nov. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen - Sárga kapszula beszerezve, hamarosan neki kezdek az olvasásnak. :)
2013. nov. 10. 19:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!