Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Annyira borzalmasan undorítóan...

Annyira borzalmasan undorítóan hájas a combom, hogy ránézni is rossz. Mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés

Elkezdtem futni, heti 4x tudok, most mivel kezdő vagyok, csak olyan 20 perceket, de ezt folyamatosan növelem. Heti legalább 5x tornázom is rá, és minél kevesebbet eszek, minél zsírszegényebbeket. Lesz így eredménye?

Elsírom magam amikor ránézek a lábamra.


2013. okt. 13. 22:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hónapok kellenek hozzá. Pont a szénhidrátot kéne visszafogni, nem a zsírt.
2013. okt. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Akkor azt.

[link]

valami ilyesmi egyébként...

2013. okt. 13. 22:43
 3/12 anonim ***** válasza:

Sok víz, csökkentett szénhidrát bevitel, sok sport. Az sem árt, ha kevesebb a bevitt energia, mint a felhasznált energia.....


Futás, saját testsúlyos edzés, sok-sok gyaloglás. Ez így mind.


Műkajákat (párizsi, zsömle, puding, stb, stb) meg minél kevesebbet kéne enni.

2013. okt. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

A futásról (pont tegnap találtam ezt a cikket):


"Nem futhatsz, hogy fitt legyél, hanem fittnek kell lenned ahhoz, hogy fuss."


Az gondolatot egy lépéssel tovább is vinném: nem hiszem, hogy a legtöbb nőnek tanácsos futni.


Gondolkoztál már azon, miért? Hadd avassalak be egy aprócska titokba: azok a nők, akik hosszú távon eredményesen futnak, már eleve futásra születtek. Úgy is néznek ki, mint a férfi futók. A jó női futók egyáltalán nem "asszonyos" alkatúak, és ez nem ok-okozati összefüggés, hanem természetes szelekció eredménye. A futástól nem lesz olyan cuki vékony testalkatod, sőt, ennek éppen az ellenkezője igaz -- vékony futó alkatnak kell lenned, hogy túléld a futást.


Miért mondom ezt? Két egyszerű okból: anatómia és fizika. A két kedvenc tudományágam. Bármennyire is próbálod és bármilyen egészségesen is eszel, a csontozatodon nem tudsz változtatni. A nők és a futás problémájának kulcsa egy fogalom, amit a sportorvostanban Q-szögnek hívnak. Nem untatlak a részletekkel, de a dolog lényege a következő: a szélesebb csípő szűkebb térddel jár.


Q-szög (Q-Angle)


A csípő térddel bezárt szöge problémákhoz vezet. A gondokat a megtett lépések száma felerősíti. Egy átlagos ember kb. 950 lépést tesz meg kilométerenként. Számold csak ki, hány lépés ez egy 5 km-es futás alatt! A futás lépésenként a testsúly 2-5-szörösének megfelelő erőt fejt ki erre a területre. Kell még több matek?


Mi történik hát, ha egy "átlag" nő futásra adja a fejét? Statisztika lesz belőle. Fizikoterápiás páciens lesz belőle, ahogy az értelmetlen szélmalomharcot vívja. A szélesebb csípője, előnytelen Q-szöge lábfej- és jó eséllyel térdproblémákhoz vezet. A nehezebb testsúlya jelentősebb ütközéseket okoz és nagyobb erővel terheli meg a szervezetét. A nagyobb erőhatás megterheli az izomszöveteket és a mellet is. Tudsz követni? A végeredmény pedig "fájós és lógós" lesz "formás és kicsi" helyett.


A következtetés: a futás a legtöbb nő számára nem hasznos. Ha magas intenzitású edzésre vágysz, akkor kerékpár ergométeren eddz, használd a taposógépet, végezz CrossFit jellegű gyakorlat kombinációkat, de ne fuss!


UI: a legjobb a munka a kemény munka! Büntesd csak azt a biciklit, evezőgépet és taposógépet! Ne dőlj be a könnyebb eredményeket ígérő dolgoknak!"


forrás: [link]

2013. okt. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy pénzem nincs, és lehetőségem se sok, ilyen mindenféle nem tudom mire járni... a futás kb. a legelérhetőbb sport számomra. úgyhogy rendesen lelomboztál most, hogy hiába nyüstölöm magam.

De mindenki mást mondd, és én mrá nem tudom kinek higgyek.

2013. okt. 13. 23:19
 6/12 anonim válasza:

Nem akartalak lelombozni :( Csak gondoltam bemásolom.

Viszont amit tanácsolnék helyette az az ugrálókötél.


Előnyei:

- hatékonyan égeti a zsírt,

- jó hatással van a keringésre,

- növeli az állóképességet,

- fejleszti a koordinációs készséget,

- javítja a robbanékonyságot és a kondíciót,

- erősíti az izomzatot,

- az alsó- és felsőtestet egyaránt megmozgatja,

- növeli a gyorsaságot,

- 6 hét után látható az eredmény,

- pénztárca kímélő

- bárhol lehet csinálni, nem helyfüggő (otthon, utcán, iskolaudvaron, edzőteremben)

- kíméletesebb az ízületekkel, mint a futás, de ugyan olyan hatékony


forrás: [link]

2013. okt. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Illetve még 2 Rubint Réka gyakorlatot ajánlanék:


Comb: http://www.youtube.com/watch?v=UIjy-yKIPtg

Comb, popsi: http://www.youtube.com/watch?v=c54Yfxi5FV4

2013. okt. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ez egy viszonylag jó ötlet, lenne, ha megvalósítható lenne számomra.

Itthon nem tudom csinálni, mert nincs hozzá hely, eléggé kis házban vagyunk, és tényleg nincs sehol hely ugrándozni.

Iskolaudvarra meg nem állhatok ki csak úgy ugrándozni, mert nem is értenék, és hülyének is néznének, és szerintem még arrébb is küldenének. Utcán kb ugyan ez a helyzet. Még ha kislány lennék, oké, de így...

Edzőterembe se sétálhatok be, hogy bocsi én most itt ugrókötelezni fogok, menjetek arrébb egy kicsit.

2013. okt. 13. 23:28
 9/12 anonim válasza:

Nem nézne hülyének senki.

pl: [link]


Egyébként én vettem kötelet de még nem merészkedtem le a kertbe :D Pedig nekünk rohadt nagy a kertünk, mert több társasház fogja körbe. Szóval megértelek, de ha eredményt akarsz akkor sz@rd le ki mit gondol. Egyébként olyan hű de nagy hely nem kell neki! Én az előszobába köteleztem, pedig nem egy nagy lakás :DD

2013. okt. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Finom combok! Szerintem vékony. Feleségemnek vastagabb. (ő túlsúlyos)
2013. okt. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!