Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 20 évesen borzalmasan rossz a...

20 évesen borzalmasan rossz a memóriám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amikor fiatalabb voltam,hihetetlenül jó volt a memóriám,de pár éve elkezdett romlani. Eddig nem gondoltam súlyosnak,de nemrég dokinál voltam, és azt mondta,vegyek valami kenőcsöt,de kb. 1perc múlva el is felejtettem a nevét,pedig híres krémről van szó!


Mi lehet az oka,hogy 20 évesen ennyire rossz a memóriám, és mit tehetnék ellene?



2012. szept. 12. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amire nem figyelsz oda, az csak átsuhan az agyadon, vagy még el sem jut oda. Vannak memória tesztek, próbálkozz meg velük. És ha még nem csináltál ilyent, ne ijedj meg az első eredménytelenségtől. Ezt is gyakorolni kell, fejleszteni, mint minden más tudásunkat. Gondolj bele, a sportolók, akrobaták egy alig pár mozdulatból álló mozgássort évekig gyakorolnak, és folyamatosan edzenek.
2012. szept. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire szoktál a jelenben lenni?

Vannak mostanában problémáid, amiken sokat kattogsz, és esetleg észre se veszed, és sok helyet foglal az "agyadban"?

Kicsit olyan nyominak érzi magát tőle az ember...de nem tudja megfogalmazni. Ilyenkor jön a koncentráció zavar, a kicsit többet felejtek, nem jegyzem úgy meg...

2012. szept. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem hiszem, hogy többet agyalok a gondjaimon,mint mások :)
2012. szept. 14. 22:08
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! "Tornáztatni" kellene az agyadat versek, memoriterek megtanulásával. Az is lehet, hogy nem pihened ki Magad. Érdemes olyan gyógynövényi összetevőket tartalmazó termékeket fogyasztani, amik növelik az agy oxigén ellátását, javítják a hajszálerek keringését
2012. szept. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
kedves utolsó: tudnál ilyet javasolni? :)
2012. szept. 22. 17:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Fogj egy Ady verses kötetet, vagy valamit és tanulj verseket, aztán mond vissza fejből.
2012. szept. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Petermeister88 válasza:
Ne szívj annyi füvet...
2012. dec. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
baromi vicces itt valaki..
2012. dec. 27. 09:18
 9/11 Petermeister88 válasza:
Ez is lehet egy ok! De oké feltételezzük hogy nem használsz ilyen cuccokat, de mégis ennyi bevezetőből vagyis példából hogy is várhatnál választ a kérdésedre?? Csoda hogy nem felejtessz el ide felnézni hogy vajon.... àhh mind 1 hagyjuk
2012. dec. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
inkább segitenétek neki mint oltogatni próbáljátok ti ratyik, amugy nekemis rossz a memóriám és 21 vagyok eléggé leromlott pár év alatt, de végezz memóriateszteket vagy tarts memóriagyakorlatokat paszirozz bele rengeteg gondolatot a fejedbe és próbáld mindet megjegyezni még akkoris ha nehéz ismételd magadba vagy bármi csak jegyezd meg amig tudod és ismételd ezt el mindennap.
2013. dec. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!