Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit kell érteni azon, hogy...

Mit kell érteni azon, hogy valaki 500 kcal-t eszik egy nap? Egy étkezésre vagy egész nap összesen? Nem túl kevés egy kicsit?

Figyelt kérdés
Én még úgy tanultam, hogy a napi kalóriabevitel fógyókúra esetén az alapanyagcsere alatt kb 500 kcal-val legyen. Ez átlagban 1400-1600 kcal attól függően ffi, nő, milyen foglalkozású sportol-e az illető. Ugy tudom napi 800kcal-ás étrendet szigorúan csak kórházban csinálnak, mert ez már közelíti az életveszélyes fogalmát. Tehát hogy lehet az, hogy emberek csak úgy otthon 500 kcal-t esznek nem az életükkel játszanak?
2008. júl. 6. 08:36
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Szurkolok neked.:)))
2008. júl. 7. 09:04
 12/18 anonim ***** válasza:
19%
Ugye megmondtam, hogy az agyműködéshez is kell legalább ennyi szénhidrát. Itt az élő bizonyíték. :-D
2008. júl. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nem mások kritizálására voltam kiváncsi. Ne haragudj! Tény amit írtál, de némi negítív felhangot érzek mögötte.

kérlek koncentráljunk a kérdésre.

2008. júl. 7. 09:48
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden válaszolónak aki érdemben hozzászólt. Dietetikus vagyok és ezért írtam,hogy mit tanultam. S ezért tudok elképedni az embereken. Majd egy másik kérdés kapcsán erről is lehet beszélgetni.
2008. júl. 7. 09:50
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod, a napi 500kcal az már veszélyesen kevés. Kóros és beteges diéta. Az ilyenek nincsenek tisztában a saját testükkel és nem veszik a fáradtságot hogy utánaolvassanak a neten milyen az ideális tényleg hatásos fogyókúra. Maguktól kitalálják hogy nekik 500kcal az jó mert valami sztárpletyi magazinba az egyik model is így lett gebe. Egy idő után rájön hogy hülyeség volt és ráment az egészsége!
2008. júl. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
94%
azért az 500 kalória egy hétig tartható. abba senki sem hal bele csak kellemetlen lesz:D mint ahogyan csak zöldséget islehet enni egy hétig a negatív kalóriatartalmamiatt de azt sem érdemes tovább. engem csajszim rakott ki 5 év után. szép 117kg-os ember voltam. most 75. fél évig ettem napi 500 körűl, mellette napi 1 óra canga és súlyzó. toltam magamba a vitaminokat de elismerem haldokoltam kb. leírhatatlanúl szarúl voltam. persze az a sok izom ami volt rajtam szépen felemésztődött de nem gondmár jön vissza. szóval szerintem ez embertípus függő is. a legtöbb ember szerintem a fogyis 1200 kalóriánál is kikészűlne, összeesne stb. én fél évig szénhidrátot alig ettem. fehérjével tömtem magam és vitaminokkal. agynak szénhidrátra van szüksége. ha nem kap eleget beáll a ketózis és a fehérjéből és zsírból kezd el élni. azaz aki fogyizik annak az 1600 kalória mehet befelé de ennek nagy része legyen fehérje. szénhidrátot mellesleg nem érdemes napi 150 nők esetében 100g alá csökkenteni mert ott kezdődik a baj. 500kalóriás fogyival senki se próbálkozzon. szerintem én vasból vagyok de garantálom, hogy más korházba kerűl vagy belehal. én egyszer nem voltam közben beteg, és idegbetegűl sokat sportoltam. de ez én vagyok. most napi 3000 kalória felett eszem mert még mindig képes vagyok fogyni. de ehhez hozzátartozik hogy rászoktam a sportra és reggel futok egy tizest este tekerek faterhoz solymárra az megint egy 30km oda vissza és a héten 4-szer súlyzózom másfél órát. inkább sportolni kell. nem keveset enni. és ha lefogytunk akkor tovább sportolni és élvezni hogy tízszer ennyit lehet enni:D én legalábbis ennek örülök a legjobban:D nem tom magam degeszre tömni semmivel édességgel sem, mert lemozgom úgy is. nem kell finomított szart enni és kalóriákat megvonni. okosan kell enni jó dolgokat és mozogni és kész a tökéletes test. anorexia gyávasággal egyenlő. mikor valaki feladta és képtelen erős lenni kimenni mozogni, érezni ahogyna mosolyog a nap a képébe. na de nem is írok többet mert megyek nyaralni haverokkal és tutira pár kilóval nehezebben és dagadt fejjel jövök haza:D éljen a non stop zaba:D
2008. júl. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
500 ckal naon kevés...napi 1000-1200ckal napi 2l szénsavmentes víz és 1 óra mozgás. ENNYI!!!
2010. máj. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Bazsi23 válasza:

500 kcal!!!!! jesszus!!! 800kcal-os fórumot is néztem az is kevés nagyon !! kórház lesz a vége általában.


Aki nem sportol semmit és irodai melo !!

csajnak kxal/nap 1400, férfi 2000kcal


Én hízékony alkat vagyok és sűrű csontozattal rendelkezem.

Jelenleg 187cm 120-122kg most fogytam le de még megyek lejjebb :-)

Én pl. sportolok küzdősport, kondi: küzdősport

180perc/hét, erősítés 90-120perc( szuperszett)

nekem nyugalmi állapotban ha semmit nem csinálnék 2500kcal, így hogy edzek 3800-4300kcal kell, most jelenleg 1800-2300kcal diéta alatt és ez is necc picit mert 1000kcal nem lehetne csökkenteni lejjebb a bevitelt.

Férfinak átlagnak aki nem csinál semmit annak kell kb 2000kcal.

Inkább sportoljatok kicsit mint hogy ilyen nagy okos...diétákat találtok ki.

3x30-45p közepes intenzitás(kocogás,torna) megteszi hatását csajoknál is 1400kcal étrend mellett...

2010. okt. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!