Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit kell érteni azon, hogy...

Mit kell érteni azon, hogy valaki 500 kcal-t eszik egy nap? Egy étkezésre vagy egész nap összesen? Nem túl kevés egy kicsit?

Figyelt kérdés
Én még úgy tanultam, hogy a napi kalóriabevitel fógyókúra esetén az alapanyagcsere alatt kb 500 kcal-val legyen. Ez átlagban 1400-1600 kcal attól függően ffi, nő, milyen foglalkozású sportol-e az illető. Ugy tudom napi 800kcal-ás étrendet szigorúan csak kórházban csinálnak, mert ez már közelíti az életveszélyes fogalmát. Tehát hogy lehet az, hogy emberek csak úgy otthon 500 kcal-t esznek nem az életükkel játszanak?
2008. júl. 6. 08:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
amikor én annyit ettem, akkor összesen ennyit ettem egy nap, vagy inkább annyit se. de kórházba is kerültem^^
2008. júl. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

nos jól tudod a dolgokat..az 500 kcal nagyon kevés főleg ha nem egésznapos ágynyugalomban van a derikvens.

Eleinte csak azzal játszanak akik ezt otthon csinálják, hogy beáll a jojo effektus, mert az ilyenféle drasztikus diéták egy-két hétig tartanak, ami közvetlenül nem halálos, de ha valaki átesik a lovacskáján és ezt csinálja hosszú ideig akkor lehet jólfog kinézni, de hamar öregedni fog a bőr és egyéb szövet..szív , máj stb tönkremegy..

A kórházakban van 600 kcal-os diéta , de mindent fokozatosan csinálnak, ezért lehet hallani, hogy fél évig volt kórházban a túlsúlyával, hogy megkezdje a fogyást és ha megtanulta a diétát hazamehet fojtatni ellenőrzés mellett.

Van aki napi egyet étkezik..ismertem egy lányt napi egy főzeéet evett, mindig mást, mikor 32 kiló lett hiába szóltunk a családjának..bekerült a kórházba, mert folyamat elájult és nem bírta el a csellóját sem..a kórházban azt mondták anorexiás -de tudatán kívül- sajnos nem tudtak vele mit csinálni, mert gyenge volt pár nap múlva meghalt.

Hát igen ehhez a Pokrivtsák is közel állt, de őt sokan támogattákés okosan csinálta, mert a kellő tápanyagokat bevitte a szervezetbe, ami önmagában több kalória mint 500.

2008. júl. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

500 Kcal nagyon kevés egy napra, még az agy normális működéséhez is kevés. Ilyen kalóriabevitel mellett az izomszövet fehérjéit kezdi lebontani a szervezet, ami az anyagcsere további lassulásához vezet. Ráadásul a kevés ásványianyag, vitamin, mikrotápanyag bevitel miatt nagyon hamar beteg leszel.

A kórházban persze rendbe raknak, pár hétig infúzió, vitaminkúra, gyógyszerek, stb...

Aki ezt szeretné az csinálja nyugodtan.

A kalóriaszükséglet egy átlagos felnőttnek 30-35 Kcal /testsúlykilogramm /nap (50 kilós nő kb. 1500 Kcal)

ami szintentartáshoz (életbenmaradáshoz kell)

Fogyáshoz ezt szép lassan lehet csökkenteni, de 20 Kcal alá nem szabad menni. Aki sportol és van neki izomtömege is a zsír alatt, annak még több kell, mert az izom fenntartása, a táplálék megemésztése és felhasználása még nyugalmi állapotban is több kalóriát igényel.

Ezért fogynak könyebben a sportoló, izmos emberek.

(meg mert okosak is :-))

2008. júl. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Hát én is 500 kalóriás fogyit csinálgattam itthon, de aztán emeltem az adagot azóta olyan 800-ra feltornáztam.
2008. júl. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Akkor mit ért a követekző alatt ez a kérdező? Nem értem.

Miért mondja valaki, hogyha keveset eszem, lelassul az anyagcserém, és nem tudok fogyni?

én bőven 500 kcal alatt ettem, és mégis fogytam. hülyeség volt és nem ajánlom senkinek, de nem azért, mert nem lehet vele fogyni.



Az 500 kcal-s fogyi 1 napi bevitelre érti? Még a 800 kcal is nagyon kevés. éppen sok az éhenhaláshoz, de az élethez is kevés. Nem anorexiás kicsit az aki ilyet csinál?

2008. júl. 6. 14:56
 6/18 A kérdező kommentje:
Azért is vagyo elhűlve, mert tanultam ilyeté s végképp nem javasolnék egyetlen fogyni vágyó páciensemnek sem ilyen fogyit. Káros az egészségre!!!
2008. júl. 6. 14:57
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
én írtam azt a kérdést meg az első választ is... de igen elég anorexiás, elég ramaty állapotban vittek kórházba, fogyni viszont szépen fogytam, majdnem teljesen. mondjuk azért én 500 kalóriánál is kevesebbet ettem.
2008. júl. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
mármint 1 nap alatt... de inkább 2, 3 vagy 4. hajhaj.
2008. júl. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Első váladuolónak. Most jólvagy? Úgyértem elégedett vagy magaddal?
2008. júl. 6. 22:13
 10/18 anonim ***** válasza:
92%
nem... még mindig nem igazán vagyok hajlandó enni... de most már jobb valamivel, mint régen...
2008. júl. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!