Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 4 hét anorexiának milyen...

4 hét anorexiának milyen hatása lenne?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és belefáradtam abba, hogy egyszer egészségesen diétázom (sport, egészséges ételek, sok víz, sok alvás, lassú fogyás), utána meg hetekig csak lustálkodom és zabálok és visszahízom. Egy ideje lelkileg sem vagyok rendben. Nagyon nem. A körülmények lényegtelenek, jelenleg ahhoz sincs erőm, hogy egy diétát végigcsináljak, örülök, hogy az adott napot túlélem. Tehát szeretném elhagyni az ételt, mert az könnyű. 4 hét alatt mennyit fogyhatok, ha mondjuk kétnapos periódusokra osztom a hetet: 1.nap egy alma 2.nap 2-300kcal? Mennyire ártana? Mennyi lenne a várható fogyás? Ezekre a kérdésekre szeretnék választ. Ha nagyon tönkretenném magam, akkor inkább maradnék ilyen, hiába utálom magam, de ha még túlélhető, akkor végigcsinálom. Ha nem kapok érdemleges választ, akkor mindenképpen belevágok, végtére is mindegy nekem. Tudom, ha valaki koplal, az zsírosodni fog, viszont ha egyáltalán nem eszek (vagy csak annyit, hogy kihúzza a testem az adott napot) akkor mindenképpen feltűnőnek kell lennie az eredménynek. Feltételezhetem, hogy 28 nap alatt nem esik össze ettől a keringésem, megmarad a menstruációm (legfeljebb késik), nem lesz cisztám és egyéb rémes történetek, ellenben fogyni fogok, méghozzá látványosan?

/ Nem, ez nem kamu... tényleg 16 vagyok és így fogalmazok, ennyi. Nem vagyok bolond és nem megyek pszichológushoz, a családom támogatására pedig nem számíthatok, se a barátaiméra, stb. /



2013. okt. 8. 18:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj, de ha egy normális egészséges ételekből összeállított diétát nem tudsz végigcsinálni, akkor hogyan gondolod, hogy majd napi egy almával elleszel? A másik dolog az, hogy olyan NINCS, hogy én most 4 hétre anorexiás leszek, mert le akarok fogyni. Az anorexia nervosa egy komoly pszichés betegség, a betegek 10%-a belehal. Nézz jobban utána egy kicsit, és tedd helyre magadban a dolgokat.

A harmadik dolog az, hogy te ha koplalásra adod a fejed, akkor semmit ne gondolj "biztosnak". Nem biztos, hogy megmarad a menstruációd, nem biztos, hogy nem esel össze, és bár szemmel látható lesz az eredmény (ezt írom, tessék, örülj egy kicsit) hosszútávon ez egészségtelen, és ha bezabálsz (ahogy eddig tetted) minden visszajön, és a leadott izom helyett is zsír rakódik le.

Szakember segítsége kellene mindenképp, mert az nem normális, hogy ilyeneken gondolkozol. Szedd össze magad, ha segítség kell, segítek írj nyugodtan, de ne tedd tönkre az egészséged azért, mert nem tudsz mit kezdeni magaddal.

2013. okt. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

És ha végigcsinálod mi lesz utána? Ugyanazt ennéd, amit most?

Mert akkor rövid idő alatt a dupláját fogod visszaszedni annak, amit leadtál. A szervezeted az éhezés után minden egyes kalóriát be fog építeni vésztartaléknak, ha még egyszer ilyesmi történne.

Ha mér kitaláltad ezt a nem evést, akkor inkább csináld azt, hogy hizlaló ételeket nem eszel. Több almát, zöldséget ehetsz.

2013. okt. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Mirk ***** válasza:

"Tehát szeretném elhagyni az ételt, mert az könnyű."

Ez a mondat tükrözi a mentalitásodat és ez alapján meg is mondom neked, még ha végig is csinálod ezt az őrültséget, akkor is vissza fogod hízni amit leadtál.

Arra még nem gondoltál, hogy felszedsz pár kiló akaraterőt?

Azt feltételezel a módszeredről amit akarsz, engem nem érdekel, csak elmondom, hogy szarul akarod csinálni.

2013. okt. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ha négy hétig kibírnád, hogy nem eszel, akkor ennyi erővel csinálhatnál egy két hónapos normális diétát is.
2013. okt. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ebből látszik, hogy még sosem koplaltatok... mindegy, végigcsinálom. Találtam egy 50 napos kúrát rá, nem érdekel, majd utána lassan emelem a kalóriaszükségletet. Nem érdekeltek. Azt se értem, minek kérdeztem egyáltalán ilyet. Anyámat akartam megnyugtatni, de anyám szerint is jót tenne az agyamnak, ha végre kicseszett vékonyra lefogynék, innentől fogva szerintem irreleváns minden hozzászólás. Sajnálom, hogy nincs elég akaraterőm, majd egyszer, ha szükségem lesz rá, valahogy növesztek.
2013. okt. 8. 19:11
 6/12 anonim ***** válasza:

mi sem értjük.


akkor majd számolj be, hogy milyen eredménnyel is zárult a nagy átalakulásod. mert k@rva élet, hogy értelme nem lesz.

2013. okt. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Te 16 évesen feltételezed, hogy itt még nem koplalt senki? Komolyan azt gondolod, hogy itt te vagy a legokosabb és a legtapasztaltabb? Megsúgom: NEM!


Én is próbáltam a koplalást, megmondom mi lett az eredménye: teljesítőképesség nulla, folytonos fáradtság, koncentrálóképesség nulla (gondolom az iskola miatt egyikre sincs szükséged), és igen, lement pár kiló, de sajnos az áhított, szép, feszes alakot így sem tudtam elérni, mert bár a súlyomból veszítettem, de annak a többsége nem zsír volt, hanem víz és izom. A koplalás után odafigyeltem, hogy mit eszek, de akkor is visszajött néhány hónap alatt.


SEMMI ÉRTELME NEM VOLT!!!!


De tudod mit, sebaj, próbáld ki, csináld végig, szenvedd végig, és majd szedd vissza a dupláját annak, amit leadtál. Aztán nézz a tükörbe és valld be magadnak, mekkora egy barom idióta voltál, hogy nem hallgattál nálad okosabb és tapasztaltabb emberekre.


Nem is értem egyáltalán minek tetted fel a kérdést, úgysem fogadsz el semmilyen választ, csak azt, hogy "Jajj, nem lesz semmi bajod, szupermodellnek fogsz 4 hét múlva kinézni és utána sem fogsz visszahízni soha!".

2013. okt. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Találkozzunk ugyanitt 50 nap múlva. Már ha nem leszel kórházban. Aztán találkozzunk 80 nap múlva, megnézzük hány kg vagy. Én azt tippelem, több leszel, mint most, csak még pluszban a gyomrod is fájni fog.

Más tipp?

2013. okt. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
erre tényleg nincs más szó mint az idiótaság..:)
2013. okt. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Csináld ha akarod, a te életed. De a kérdésed alapján gyenge vagy és 3 nap után feladod, és akkor hozzáteszem szerencséd is lesz. Ha meg csak azért is végigcsinálod, akkor iszonyat buta vagy.


Elmondom velem, hogy volt, hátha okulsz belőle:

Koplaltam és nem ilyen durván mint te, hogy 1 alma vagy 200 kcal, hanem megvolt 700-800 kcal is egy nap, de hullott a hajam, folyton fáztam, álmos és enervált voltam, elmaradt a menstruációm (nem késett, hanem nem jött meg 1,5 évig!!!!), ingerült voltam. Persze lefogytam, kilógott minden csontom és rohadt szarul néztem ki. Majd beleőrültem. Aztán jöttek a falásrohamok. Majd a koplalások megint. Ördögi kör volt. 2 év után most kezdek kijönni belőle, de úgy, hogy súlyban kb. ott tartok mint 2 évvel ezelőtt.


Ezt akarod? Mert akkor hajrá!

2013. okt. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!