Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szabadna 15 évesen diétáznom?

Szabadna 15 évesen diétáznom?

Figyelt kérdés
Nem vagyok elhízott gyerek csak van egy kis fölösleg rajtam. Próbálok diétázni de nem nagyon megy. Pedig sportos vagyok:futok,kb mindenhova biciklivel járok...Nem értem.

2013. szept. 4. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Jól enni szabad (sőt, kötelező lenne). Ezzel az egészséges testsúlyt lehetne elérni, optimális egészség mellett.


Nem szabadna kenyeret enni, tejtermékeket.. Sok zöldség és hús kellene az étkezésünk alapja legyen. Fölösleges cukor, glutén, tejfehérje, adalékanyagok nélkül. Ezek káros hatásain (elhízás, betegségek) a futás és a biciklizés nem sokat változtat, segít.

2013. szept. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Te meg ne diétázz, hanem mozodj sokat, kezdj el sportolni, akkor lemegy rólad a fölösleg meg az alakod is javul. Ha csak simán elkezdesz ezt-azt kihagyni, meg nem enni eleget, akkor ugyan kevesebb lesz a súlyod, de sokkal rosszabb alakod lesz amellett, hogy még tönkre is teszed magad vele.
2013. szept. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi a kóróért akar egy 15 éves diétázni? Ne viccelj már, még növésben vagy írod, hogy sportolsz is. Teljesen feleslegesen diétáznál.
2013. szept. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Felesleges diétáznod,még növésben van a szervezeted,és örülök hogy nem csak nekem tűnt fel az 1-es válaszoló mániája.
2013. szept. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
pl gyümölcsre is szükség van a vitaminok i miatt tejre a kalcium miatt szénhidrátra pl kenyér rizs mert a kalóriabevitel 60%-ának ch-nak kell lenni+zsírokra is szükség van amiből a húsokban nincs elég folytassam?
2013. szept. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne folytasd, részletezd.


Miért nincs elég zsír a húsokban? Miben van zsír ha nem a húsban? Te, felőlem napi 300g zsírt is megehetsz, ahogyan 50-100 grammot is, én nem szólok bele senki ízlésébe, sőt van aki szereti a zsírt, van aki nem.. mondtam én valaha is (egyébként igen, régen a kalóriamérleg elmélet nevében mondtam) hogy kevesebb/több zsírt kell ennie valakinek? Ma már csak azt mondom, hogy ha fáradékony, akkor egyen többet. De ha a húsban nincs elég zsír, akkor nem tudom.. talán a szerszámosládát kellene megnézni, hátha ott van gépzsír..


Gyümölcsre szükség van a vitaminok miatt. Hát akkor egyed. Nem látom az óriási vitaminszükséget amit zöldségekkel nem, de cukros gyümölcsökkel ki lehet elégíteni. De ha te látod, akkor írd le.


Tejre a kalcium miatt. A magyar lakosság nem elhanyagolható része annyi kalciumot fogyaszt (tej) és annyira sz.arul dolgozza fel, hogy különböző szervi elmeszesedésektől szenvednek. Persze mellette csontritkulástól. Felnőtt ember vagy, menj a fenébe a tejevéssel.. már nem tudom ezt máshogy méltatni. Legközelebb írd hogy rám van szükség, a pofonok miatt. Értelmetlen, annyira kell a tejben lévő kalcium mint az én pofonom: senkinek sem kellene kérnie belőle, fölösleges, nem szükség, nem jó, nem jobb semminél.


" szénhidrátra pl kenyér rizs mert a kalóriabevitel 60%-ának ch-nak kell lenni"


Te mindenhol így érvelsz? Hát kérlek szépen, én meg nem akarok szívbeteg elhízott roncs lenni, és rohadtul nem fogom a kalóriabevitelem 60%-át szénhidrátból fedezni, ezt megteszi a magyar lakosság nagyobbik, búzaevő része. De főleg nem fogom kenyérből (glutén + keményítő) fedezni. Rizsből esetleg, néha de csak spórolás miatt, és akkor sem jó ötlet. Meg ez fogyós oldal, ne etessünk már rizst fogyózókkal.. ÉRTELMETLENÜL, amikor uborkát is ehet helyette, meg paradicsomot. A mai vacsimmal példálózom, volt mellé husi, oszt csá. Lehetne rizs is, de minek amikor zsírból (és fehérjéből) megvan a kalória, tápanyag, zöldség pedig kiegészíti vitaminnal? Meg vízoldékony rostokkal, amik jobbak mint a gabona rostok (igen, meg tudom indokolni miért jobbak, nem csak úgy leírom hogy 'mert.. mert aszondták bután néző emberek hogy mer így van'.


Olyan demagóg szöveget nyomtál le ezzel a 60% szénhidráttal amit a legkutyább dietetikustól várok csak. Igen, ezt tanítják, DE MIÉRT!! Kérdezzünk már miközben tanulunk, úgy nincs semmi értelme megtanulni valamit hogy közben fogalmunk sincs miért kell, honnan jön ez, miért jó, jó-e egyáltalán, nem inkább rossz megszokás?


...


Jó éjt.

2013. szept. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

és azért van elhízva a lakosság mert sok cukros vackot esznek pl édesség ezalatt az egyzserű cukrot abból is a répacukrot értem nem az összetett szénhidrátokat+nem mozognak eleget így az anyagcseréjük lelassul + az izmaik is satnyák ergo kevesebb ch-t bontanak nyugalmi helyzetben

És igen sokaknak problémáju van a tejjel laktóz érzékenyésg miatt a tejben lévő kalciumot pl szezámmaggal lehet helyettesíteni a d vitamint meg pl napozással a fehérjére meg ott vannak a húsok ebben igazad van

2013. szept. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ebben igazam van.


Hirtelen nem látom mi a másik csoport, amiben nincs igazam.

2013. szept. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!