Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki segítene? ( étkezési...

Valaki segítene? ( étkezési zavar)

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok, és szerintem kezd kialakulni nálam a valamilyen étkezési zavar. 8-9 kilot adtam le nyaron. Most vagyok 162 cm és 50 kg. Valamikor szépnek látom magam és vékonynak, de legtöbbször nagyon zavar a hasam, mert nagynak látom. Folyamatosan azon agyalok, h mennyit ettem, mit ettem. Pár falat ennivaló után rögtön azt érzem h nagyobb lett a hasam, és a tükörbe megnézve tényleg nagyobbnak látom. Egyretöbbször jönnek rám falási rohamok. Teljesen behálozott ez a téma, egyszerűen nem tudok mással foglalkozni csk a súlyommal. Borzalmasan érzem magam, mert tudom, h nalam sokkal kövérebb emberek is vannak, de akkor is csk a nagy hasamra koncentrálok. Naponta minimum ötször állok mérlegre. Nem tudom, h mi van velem, de nem szerintem nem normális. Jó lenne, ha valaki tudna segíteni, tanácsot adni, szóval örülnék a privátban is írna valaki. Köszönöm előre!!
2013. aug. 23. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:

nálam is ez volt egy időben, aztán magamra parancsoltam, és szép lassan eltűntek ezek a problémák, keress valami időtöltést, ami lefoglal..


Teljesen jó súlyod van, ne akar még fogyni. egyél és sportolj és akkor még alakítgathatsz magadon:) a has témára meg azt mondom hogy az mindenkinél igy van, ha eszünk akkor nagyobb lesz a hasunk, de lemegy az...

2013. aug. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
falásrohamok azért jelentkeztek mert ebben a korban a minimális megvonást is érzi a szervezet, sajnos nálam még menstruáció kimaradást is okozott, de visszaállt. próbál enni rendesen, de annyit hogy ne hízz vissza, és sportolj, próbáld meg inkább sporttal ledolgozni az ennivalót, jobb mint a koplalás:) előző voltam. 15/L
2013. aug. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az eleje fú de ismerős.:D Csak nem állok 5x mérlegre naponta (nem akarok elájulni.:D)-> Estére +2kg szokott lenni, egyszer kíváncsiságból lemértem.

Énis úgy éreztem, hogy teljesen beszippantott ez a dolog.:)

Falásrohamaim sincsenek.:)


De volt például, hogy utazok buszon, és akkor na gyorsan egy villámszámolást, hány kalóriát ettem ma.

A hasamat én se szeretem, pedig edzeni kéne, azt meg utálom.

Keress hasizomgyakorlatokat, az formál. Persze sportolj, és nem kell azon aggódnod, hogy hízol.

Nálam is ez volt, nem akartam tovább fogyni, viszont nem mertem annyit enni a rengeteg sport mellé. Kicsit visszavettem a cardiot (most erősítek inkább), és igyekszek többet enni, de néha problémás.


Szerencsére most stagnál a súlyom ahogy észrevettem (megőrülnék ha egy deka is lemenne még)


Egyébként én is "magamraparancsoltam". Fogalmam nincs mennyit ettem ma, de tudom hogy nem hízhattam, és még egy gombóc fagyikát is ettem.:D (nyáron összesen a 2. volt)


Szóval szerintem keresd meg az ami beválik étkezésben (én nem térek vissza szerintem a péksütikhez, csokika is csak nagyritkán, ha megkívánom, ami nem sűrű) és mozogj, mérd magad kevesebbszer, elég napi 1x (nálam reggeli rituálé:D). Bár én most a mérőszalagnak hiszek.:)

2013. aug. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!