Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Étkezési zavar állhat a...

Étkezési zavar állhat a háttérben?

Figyelt kérdés
A nyáron elég nehéz időszakon mentem keresztül (talán depressziós is voltam, bár tudom ezt a kifejezést ma már közhelynek tekintjük) és lefogytam 6-7 kilót. Úgy kezdődött az egész, hogy egészségesebb ételeket vettem csak magamhoz, nagyon odafigyeltem arra, hogy mit eszek. Lassan ez a szokásom átalakult kicsit: nem csak arra figyeltem, hogy egészséges legyen az étel, hanem hogy kevés kalóriát is tartalmazzon. Most ott tartok, hogy minden nap tudom, hogy hány kalóriát ettem és kétségbe esem, ha ez meghaladja az 1200-1300-at. Próbálok küzdeni ellene, de úgy érzem teljesen elhatalmasodott rajtam és kényszeressé vált az egész kalóriaszámlálás. Előfordul olyan is, hogy nem tudom megállni, hogy ne egyek "pár szem" kekszet, de ilyenkor a pár szemből sok lesz, mert egyszerűen nem tudom abbahagyni. Ilyenkor másnap még inkább visszafogom magam. Nagyon félek az elhízástól, viszont kettős érzelmeim vannak ezzel kapcsolatban, mert tudom, hogy nem kéne már fogynom (sőt), de mégis valamiért szeretnék még kicsit vékonyabb lenni. (Most 47 kg vagyok és kb 168 cm). Senkinek nem merek erről beszélni és nem tudom, hogy segítséget kellene-e kérnem.
2012. nov. 3. 23:11
 1/2 anonim ***** válasza:

ha fitnesz modell versenyre készülnél,vagy vmi hasonló,akkor érthető lenne ez a fajta viselkedés.

de csak így a vakvilágba,cél nélkül,csak annyit mond rólad,hogy egy unatkozó nárcisztikus ember lehetsz,aki nem ura a saját életének,ezért a teste sanyagatásával igyekszik legalább a testét kontroll alatt tartani,ha már mást nem tud az életében.


az edzéseidről meg semmit nem írtál.

valyon miért?

2012. nov. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
*vajon
2012. nov. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!