Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez étkezési zavar, v mi?

Ez étkezési zavar, v mi?

Figyelt kérdés
Nyáron sikerült fogynom 10 kilót. Most vagyok 162 cm, és 50 kg. Elértem a megfelelő súlyom. A diétám elég szigorú, szeretnék kicsit többet enni. De akkor lelkiismeret furdalásom lesz.Rávettem magam, és ettem egy sport szeletet. De akkor rám jön a hülyeség, és szó szerint mindent felzabálok ami otthon van. Ez már harmadszorra fordult elő. Legutoljára még hánytam is annyira rosszul lettem a sok kajától. Tehát az a problémám, h ha határokon belül akarok enni egy kis édeset, akkor valamiért nem bírok magamra parancsolni és rengeteget eszek. Ez miért van??????

2013. aug. 20. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt régebben ilyen problémám. Hogyha megengedtem magamnak egy kis nasit, akkor utána rögtön bűntudatom lett és azt gondoltam, hogy akkor már úgy is mindegy, eszek még egy kicsit. Ez nem étkezési zavar, teljesen normális reakció szerintem. Meg kell értetned magaddal, hogy egy kicsi nem bűn, csak az, ha felzabálod a hűtőt. Megbánod és annyi a diétának.
2013. aug. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez igenis kezdődő étkezési zavar. Bulimia. Szerencsére nem direkt hánytál, de nem normális ennyire túlenned magad. Ilyen roham általában azoknál szokott előfordulni, akik nem esznek eleget. Fokozatosan növeld az adagod a normálisig, de addig szerintem ne nagyon egyél édességet és akkor majd fokozatosan bevezetheted azt is, mértékkel.
2013. aug. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, h mennyit kell enni. Nem tudom h mennyi a normális :/
2013. aug. 20. 16:42
 4/9 piriiiiii ***** válasza:

Nem tudod, hogy mennyi a normális kaja? :O

Akkor hogy lehet, hogy élsz még, már nem azért?

Eléggé logikus, hogy annyi a normális ételbevitel, amikor nem érzed azt, hogy éhes vagy, de azt sem, hogy kidurransz.

2013. aug. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor eleget eszem, mert nem vagyok éhes.
2013. aug. 20. 17:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Hanyagold az édességet. Pluszkalóriát be tudsz vinni mondjuk egy banánturmixszal is, ami után nem kapsz falásrohamot.
2013. aug. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De néha nagyon kívánom a csokit ://
2013. aug. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele,de 2 hónapja no cukor. kb első napokban rossz és mindig a nasi jár a fejedben,de utána rájössz,hogy vannak fontosabb dolgok is,mint az édes íz és a csoki. Én gyümölccsel pótlom a nasit :) Tehát szerintem a legjobb megoldás,ha elhagyod a cukros dolgokat,ha nem tudsz mértéket tartani. Büszke leszel magadra,hogy nem mérgezed magad vele és erősebbnek érzed magad,mert Neked sikerült. :)
2013. aug. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Normális adag mindenkinek más. Kb. 2-3 órára kell, hogy ellaktasson, de nálad valószínűleg már felborult a dolog, lehet hogy a gyomrod is összeszűkült, úgyhogy arra kéne hagyatkoznod, hogy egyél annyit, hogy ne legyél erőtlen mellette, úgy hogy még akár sportolni is tudnál.
2013. aug. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!