Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 165cm magas és 60 kiló vagyok!...

165cm magas és 60 kiló vagyok! Ez normális?

Figyelt kérdés
Mert én igazából nem fogyni szeretnék hanem izmosodni!Milyen mozgást vagy gyakorlatokat ajánlotok a futás mellé mert az szeretem!És körübelül ha napi 30percet futok és edzek mellé akkor mennyi idő után lenne látszata?
2008. jún. 28. 01:39
 1/3 anonim ***** válasza:

mivel nincs rajtad sok felesleg először leolvad majd a zsír, utána fehérje és szénhidrátdúsan kell táplálkozni, hogy szert tehess izomra.. A proformnak nagyon jó készítményei vannak, csak vigyázz,nehogy felfújasd magad, inkább szálkásan az megmarad. Ha fiú vagy könnyebb dolgod lesz.

A futással vigyázz, mert ha túlzásba viszed sérülhetnek az izmok, inkább biciklit javaslok állva az edzés elejére, de levezetésnek is jó fele arányban, lehet szobabicikli is.

2008. jún. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy futástól nem leszel izmos. Izmot súlyzókkal lehet építeni. Sőt elképzelhető, hogy a futástól még vesztesz is az izomtömegedből. Ezért súlyzós edzés mellé sem ajánlatos. A futás hobbi szinten csak és kizárólag állóképesség fejlesztő, "szív erősítő" hatással jár. Akármilyen hihetetlen még a fogyáshoz sem a legjobb módszer. Fogyni tempós 40-50 perces gyaloglással lehet, kb 120-130 as pulzus tartományban, amikor még nincs nagy izommunka, mivel az egyetlen izom, ami zsírt használ a munkához a szív, viszont a futás a glikogén raktárakat üríti, ami szénhidrát felhasználást jelent, mivel az izommunka ezzel jár, DE nem elég intenzív izommunka az izmosodáshoz. Ahhoz, hogy izmosodni tudj pozitív kalória mérleget kell kialakítani, vagyis több kalóriát kell bevinned, mint amit felhasznál a szervezeted, viszont ez csaknem mindig zsírosodással is jár. A megemelt kalóriát fehérje és szénhidrát dús tálálkozással kell elérni, mert az izmok fehérjéből épülnek fel, ezért fehérjét kell fogyasztani. A szénhidrát pedig a kiürült gligénraktárak feltöltéséhez, azaz az energiaellátáshoz kell!!
2008. jún. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sok fehérje, kevés futás, súlyzók. Ha fiú vagy, kis súlyok, majd egyre nagyobbak, egyre kisebb sorozattal (lábra is, de arra a bringa is megteszi). Ha lány vagy, kicsi súlyok, nagy sorozatszám. Mindenképpen sok nyújtás (izomláz ellen is). Szálkásító gyakorlatok sem hátrányosak szerintem. A futás nem tesz jót az izületeknek, a séta, kerékpározás, lovaglás, úszás sokkal egészségesebb.
2008. jún. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!