Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a velemenyetek, tapasztalat...

Moosenstein kérdése:

Mi a velemenyetek, tapasztalatotok a szojarol?

Figyelt kérdés

Csabito a magas protein tartalma, amivel a draga hus egy reszet valtanam ki, viszont annyi mindent, jot es rosszat egyaratnt, lehet olvasni rola neten.

Ti hogy alltok hozza?



2013. júl. 18. 08:04
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Igazabol en nem izlatumokra gondoltam a kerdesem feltevesekor. Nem vagyok sportolo/testepito, bar napi 25 percet edzek (fegyenc edzes, sulyzozas) heti 3x pedig biciklizek, de csak az egeszsegem miatt. (egyszeruen jobban erzem magam miota rendszeresen mozgok) Vagyis nem akarom a bevitt feherjet az egekbe emelni, hanem tenyleg csak a draga hus egy reszet valtanam ki vele a reggeli rantottamban, ilyen szojakockaval vagy hasonloval, hogy legyen mivel jollakjak.


Amugy erdekesnek talalom ezt a cikket a temaban, bar biztosat sehol sem mond, csak feltetelez :)

[link]


A tejtermekek nagy reszetol sokkal egyszerubb okokbol kellett megvalnom. Tejtol, tejfoltol, barmilyen tejitaltol hasmenesem van, a turot nem szeretem (kivetel a fetta) a sajt pedig draga (nem azokra az omlesztett mu vackokra gondolok, amik sajtnak neznek ki, de az izuk valjuk be nem is hasonlit, hanem az igaziakra)


Amugy repat, zellert, kaposztat alaposan megutaltam egy korabbi sikertelen dieta alkalmaval, szoval ezek nem igazan jatszanak - nehez eset vagyok, tudom XD

2013. júl. 21. 07:34
 12/13 snack16 ***** válasza:

Köszönöm a támogatást!

Amúgy igen, európában több ezer éve le vannak települve az emberek, termesztenek gabonát(de nem fehér lisztes kenyeret ettek) és teljesen logikus(nak tűnik) hogy ittak tejet is. De ott vannak mondjuk a mongolok akik mint vándorló természeti népként isznak erjesztett kancatejet. Vagy a kaukázusiak a kefírt(az is tejből van...)

A szója teljes értékű fehérje, ami nagyon nagy ritkaság növényeknél. Vannak aminosavak amiből kevés van benne, de nem kizárólagos fehérjeforrás, és nem is testépítéshez kell(amihez amúgy szintén jó), tehát nem is értem hogy miért nem jó.

A szójánál talán jobb hogy feldolgozzák, mindent kis mértékben kell először kipróbálni, de ha nem lesz semmi baja tőle az embernek, csak azért rossznak tartani mert ezt mondják mások... kész marhaság :)

A paleloitban én 1 dolgot tartok értelmesnek: a feldolgozott élelmiszerek kerülését, és a természethez közelebb kerülést. DE hogy azért ne egyek hüvelyest vagy mondjuk rizst mert abban a korban nem áltak neki termesztgetni az adott növényt vagy mert még nem is ismerték a kontinenst ahonnan jött, szerintem nagy BUTASÁG! Jók voltak a régi idők, de nem élhetünk még mindig barlangba, kőbunkóval,analfabétaként...

2013. júl. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 snack16 ***** válasza:

Kedves kérdező. Az ilyen szójakocákról nem tudom mit gondoljak. Én azt kevésbé tartom jónak, akkor inkább izolátumból valami szójapuding vagy ilyesmi. Ha teljes szója akkor tofu vagy miso(mert ezek erjesztettek)

az kár hogy a tejtermékekre érzékeny vagy. esetleg a túrót lehet belekeverni a dologba hogy más íze legyen(ha nem szereted). De mondjuk turmixként amikor étkezéshelyettesítés kell/vagy fehérje kiegészítés.A szója fehérje elég sűrű, habár viszonylag normálisan fel lehet oldani folyadékokban. Mondjuk gyümölcsös, banános szójás turmix a sűrű is meg tartalmas is.

A rántottába tuti nem ajánlok ilyesmit! XD

Remélem segítettem.

Ezt a cikket szeretik mutogatni hogy rossz a szója, habár nem ezt állítja a cikk egyértelműen... sőt a tesztoszteron csökkentő hatást igazoló kutatást megcáfolták, mert alkalmatlanok voltak az alanyok, egy másikban még úgy is egyforma volt a szint hogy kevesebb kalóriát kaptak mint a kontroll csoport.

2013. júl. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!