Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a velemenyetek, tapasztalat...

Moosenstein kérdése:

Mi a velemenyetek, tapasztalatotok a szojarol?

Figyelt kérdés

Csabito a magas protein tartalma, amivel a draga hus egy reszet valtanam ki, viszont annyi mindent, jot es rosszat egyaratnt, lehet olvasni rola neten.

Ti hogy alltok hozza?



2013. júl. 18. 08:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%

Régen nekem is csábító volt.

A véleményem: azok a tudományos eredmények, amik a kockázatait képviselik.

Az előnyei: nem tartok rájuk igényt.


Minthogy sokkal kevesebb húst és sokkal több zöldséget is ehetnék, és jó lenne így is, nem lenne 'fehérjehiányom' így a húst valami kevésbé hússal nem helyettesíteném, ha nem lenne hús akkor jönne a több zöldség, több zsír hogy a kalória meglegyen. Valamennyi húsra meg úgy is telik, ebből a zöldségekkel együtt elég fehérje jön, sok mindent úgy sem kezdek többlet fehérjével.

Na ez az én hozzáállásom.

2013. júl. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

2-3 havonta eszek szóját, szerintem jó :)

bár vannak érvek-ellenérvek a szója mellett, nem tudom mit higgyek róla.

mindenesetre egyszer-egyszer belefér szerintem, attól senki nem kapott még rákot :D

2013. júl. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%

Az én véleményemet TaplalkozasHarcmuves mar leírta, csak abban vagyok más, hogy nekem sosem volt csábító a szója ;) Igaz, a húsok többsége sem. Ami nem gond, minimális vagy akár nulla hús- és szójafogyasztással sem nehéz bevinni a szükséges fehérjét. Mivel sem a standard szálkásító diéta, sem a szénhidrát és zsír együttes kerülése nem érdekel, csak az egészségem.

Úgy tudom, az erjesztett szójatermékekkel nincs különösebb baj, mondjuk amennyi szójaszószt én eszem... :D

2013. júl. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Az ízét gyűlölöm,és elég sok szénhidrát van benne(míg a húsban ennyi nincs),szóval nálam nem játszik,ráadásul hányingerem is van utána.

Viszont nem akartam fehérjeporokat venni(sajnos nem tudok napi szinten csirkemellet venni,tehát inkább tojást és túrót eszem,abból viszem be a fehérjét,de abból se lesz meg a napi 100-120 g úgy,hogy a szénhidrát marad 90 g alatt),ezért szójafehérje izolátummal próbálkoztam helyettük. Az nagyjából színtiszta fehérje,és mivel ízre köze sincs a szójához(sőt,jóformán nincs is íze,így bárhogy ízesítheted),eléggé megszerettem. Fél kg 1400 ft,és az elég nekem egy hónapig.

2013. júl. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
4. voltam. Mégvalami: Mióta normális mennyiségű fehérjét viszek be(előtte jó,ha napi 60 g-ot sikerült),látványosabb az edzés hatása is és a fogyás is,pedig csak 2-3 hónapja álltam rá erre.
2013. júl. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
En azon toprengek, hogy a reggeli sonkas rantottamat fujnam majd fel vele, hogy azert legyen mitol jollakjak telen is, mikor az egekbe szokik a paprika, paradicsom meg uborka ara. Most zoldsegekkel "tomitem" el magam, ez ok is mert olcso, de oszel es telen mi lesz?
2013. júl. 18. 15:32
 7/13 poiu ***** válasza:
Amikor drága a paradicsom, akkor olcsó a répa, karfiol, zeller stb. Ezeket bedobhatod fedő alatt a seprenyődbe, mielőtt megy a tojás.
2013. júl. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Télen a karfiol is drága, viszont ott a káposzta... A répával és a zellerrel egyetértek :)

Érdekes, nekem teljesen más a viszonyom a zöldségevéssel. Nekem elementáris vágyam van a zöldség felé, KELL (ahogy a napi kevés gyümölcs is), muszáj megvennem télen is a drágábbakat is, csak éppen visszafogottabban eszem őket. De jóllakni nem azokkal megy, hanem főleg zsírral, anélkül óriási bajban lennék (természetesen viszek be fehérjét, szénhidrátot, mindenféle eszenciális tápanyagot és vitamint, az alap, de ezek mellé még rengeteg zsír fér, ami energiát ad).

Ja és a paradicsompüré s a mirelit sóska, spenót is olcsó :)

2013. júl. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 snack16 ***** válasza:
100%

Rosszat mindenről lehet hallani. Nem tudom mire kell neked(edzéshez vagy napi bevitel növeléshez). De itt egy kis összefoglaló:

Ez attól függ milyen formában fogyasztanád. A szójafehérje izolátum jó, 90% fehérje szinthe 0 szénhidráttal és zsírral. Izoflavon tartalommal (kevesebbel mint a koncentrátum)

Az izoflavonoktól nem kell félni, nem okoznak ösztrogén dominanciát ahogy azt a rémhírkeltők írogatják. Ha lehet inkább kevert fehérjét vegyél(szója, tejsavó, kazein), de ha csak szójára futja azzal sincs baj. De akkor már tejjel igyad(ha nem edzés után iszod, és IGEN TEJJEL). Vagy ha vízzel akarod egy kis növényi olaj elfér mellé(mondjuk olíva,lenmagolaj, legrosszabb esetben jó minőségű napraforgó olaj). Én kevert fehérjét iszom és nem lett ösztrogén dominanciám tőle se nőiesebb nem lettem. Ez a saját véleményem, még sokan a középkorban élnek "hogy mer' a(fito-)őőőősztro-izék nem jóóóók a féééééérfiaknak..." Meg hogy erjesztett szója...nyilván, ne szójabab főzelék formájában egyed(inkább izolátum formában igyad, vagy belesütheted cukormentes édességbe is) :D. De nehogy már ilyeneknek higgyétek el, hogy ettől lesztek betegek. A sok hülyeségtől lesztek betegek! Mindent rá akarnak húzni valamire, tejre, szójára az hogy ha valaki érzékeny vagy hülyén él az nem az élelmiszerek hibája, de mindig ez a tudományos kísérletes marhaság jön(a taplalkozasharcmuvesztől), jönnek a kamukutatások,majd a Szendi Gáborkás agymenés... tiszta vicc az egész,persze legyünk ősemberek(paleloit diéta)!

Habár össze sem lehet hasonlítani azt a kort/környezetet/igényszintet a mostanival(amihez többé kevésbé alkalmazkodik a szervezet)!

Vagy mások szerint meg csak növényi eredetű ételeket együnk! Ez mind olyan ostobaság. De az élet nem csak a tudományokról szól, régen se tudtak egy csomó mindent és boldogabbak voltak és tovább éltek.

Sok orvos van aki ért hozzá és tudja hogy nem emberi ösztrogén van a szójában, de az internetes vagy ilyen női oldalak szerkesztőinek a cikkek jobban tudják!

Bocsi az offolásért csak tapasztalatból...

2013. júl. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak teljesen igaza van. Hülyeség a tejtermék-iszony is.. az általa kiváltott inzulinválasz elsődlegesen csak a növekedési hormont és a hámsejteket érinti,drasztikusan pedig képtelen befolyásolni a hormonrendszert akkor is,ha az még fejlődik. Felnőtt korban pedig mégkevésbé lehetséges ez. Egyébként a történelemben máig nem tisztázott kérdés a táplálkozásunk múltja,így azt se tudjuk biztosan,hogy nem fogyasztottak őseink a hússal együtt tejet is(logikus lenne ez a felfogás is,hisz adott volt,nem úgy,mint a finomított élelmiszerek,azok egyértelműen csak a letelepedés után kezdtek beépülni a mindennapokba) Ennyit a paleóról.. Két évet adok neki,és ugyanúgy eltűnik a süllyesztőben,mint az Atkins,a 90 napos meg a többi.. :)
2013. júl. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!