Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ülőmunka valamint dohányzásról...

Ülőmunka valamint dohányzásról való leszokás miatt közel 10 kg jött fel rám. Hogyan tudnék hatékonyan mozgást beiktatni a kevéske szabadidőmbe?

Figyelt kérdés

Sajnos mivel rengeteget dolgozom, és a gép előtt ülök, valamint nagyon messze lakom a munkahelyemtől, nincs sok időm a sportra. Régebben rendszeresen jártam konditerembe, de a munka miatt összeegyeztethetetlen. Így elkezdtem reggelente egy szalaszt gyalog megtenni ( Kálvintól Kosztolányi-ig ) hazafelé meg Kosztolányitól kb. Blaháig vagy nyugatiig.

Ezt heti 5x. Mellette 4x edzek 40 percet trambulinon ( olyan intenzíven, mintha aerobic és ugrálókötelezés kombinációja lenne kb - fanatic jump )

Szerintetek ez elegendő mozgás? Beindulhat mellette a fogyás?

A táplálkozásom ok, de tanácsokat ez ügyben is szívesen veszek.



2013. júl. 16. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:

A mozgás jó és szükséges, de a fogyásban nincs több szerepe, mint egy kb 20 %-os arány.

Az étrendedre figyelj oda! Lisztes, cukros ételek, hüvelyesek, tejtermékek kiiktatása, hal, hús, tojás zöldségek fogyasztása.

2013. júl. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A cukros, lisztes, tejes ételektől jöhetett rád zsír, vagy beteg a pajzsmirigyed.


Erőedzést bárhol lehet végezni. 4x 40 perc edzés elég. Ezt az időt fordítsd jobb edzésre (bár azt írod ez intenzív) vagy az edzésed jó, de valamit az étrendnél nagyon félre sikerül nézni.

2013. júl. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A táplálkozásom ok, írtam már. Attól kezdtem el hízni, hogy a napi 3-4 óra konditermi edzés és aktív életmód után munkát váltottam és helyette napi 10 órát ülök a gép előtt, másik 2 órát pedig a BKV-n, így alig mozgok a régihez képest. Próbálom beiktatni a mozgást, de nem egyszerű, főleg nem olyan intenzíven, mint az új munka előtt. Dolgozni meg kell, ez van. Szóval inkább ötleteket várok, ki hogyan oldja meg ezt a dolgot, sajna ebédszünetben sem tudok kimenni járni egyet, itt eszem a gép előtt.
2013. júl. 16. 11:41
 4/9 anonim ***** válasza:
:( hát ez szívás. És gyakori jelenség. Csomagolni tudnál előző nap magadnak ételt? Csirkemell+saláta vagy rizs és egy alma vagy banán jó lenne szerintem.
2013. júl. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Háhháháá :D


Nem a csillagok állásától hízol? Nagyon kitartó vagy ám.

Mégis azt kell írnom, ha valaki keveset edz de nem nyomja fel az inzulinszintjét tejjel, cukorral vagy keményítővel akkor nem zsírosodik be.

Harcművészet, küzdősport vagy intenzív erősítő edzés elég jók, de ha sok szénhidrátot eszel és kinőttél már a fiatal, 'bármiteszem szálkás maradok' korból akkor intenzív edzés mellett is felszalad a háj. Mint látod ezen a trambulin sem változtat, más edzés sem.

2013. júl. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Úgy látom, hogy a szövegértéssel gondjaid vannak. Edzeni most kezdtem újra, és nem mozgás hanem folytonos ülés mellett szaladt fel az a plusz. Semmit sem mondtam az étkezésemről, csak azt, hogy azzal nincs gond. Így kérlek rá, hogy ne magyarázd már be nekem mit eszem és mit nem, én jobban tudom. És a kérdés nem az volt hogy mit egyek, hanem az, hogy emellett az új napirend mellett hogyan csempésszem bele a mozgást a mindennapjaimba. Normális ételeket eszem, salátát, zöldséget, sovány húsokat és halat. Amikor leszoktam a cigiről, feljött hipp-hopp 5 kg, pedig semmi sem változott. A többi 5 kg egy év alatt észrevétlenül. Már leírtam, hogy a napi 0 mozgástól híztam. MOST ( GYENGÉBBEK KEDVÉÉRT MÉG 1X MOST) edzek heti 4x és beiktattam a gyaloglást a hétköznapjaimba. Nem a konditermi időszakban híztam meg a sok szartól. Kösz, hogy úgy is tudod, mit eszem és mit nem, hogy le sem írtam.

Szóval még egyszer feltenném a kérdésemet, milyen módon tudnék még egy kis mozgást belecsempészni a napjaimba? Gondolom nem csak én dolgozom gép elől, napi 10-12-14 órákat.

2013. júl. 16. 14:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Szabad idődben fegyencedzés.


Hallal és zöldséggel híztál? :) Ez mondjuk iggen! :D

2013. júl. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Haltól és zöldségtől nem lehet hízni. A nem figyelembe vett nasiktól, cigi helyett cukorkáktól annál inkább.
2013. júl. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem dohányzom, tehát erről nem nyilatkozhatok. Irodai munkát végzek, vettem egy dinamikus ülőpárnát (szerintem hasznos), és bár ülőmunkát végzek, de az is sokat jelent, hogy minden lehetőséget megragadok a mozgásra. Nem várom meg, hogy pl.: az adott irodából átjön egy kolléganő, és én odaadhatom a szükséges dokumentumot, hanem én megyek, és viszem el neki. Sok kicsi sokra megy. Amúgy is hízásra hajlamos testalkat vagy?
2013. aug. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!