Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nagyon ritkán futok, de...

Ha nagyon ritkán futok, de júliustól szeretnék elkezdeni futni, de nem sokáig bírom akkor mennyi időt fussak először?

Figyelt kérdés
Júliusban szeretnék elkezdeni futni (esténként), mellette tornáznék, szoktam is(már lement 10 kg, de még szeretnék fogyni). Tudom hogy a futás elég jó mozgás, jól lehet fogyni tőle. Júliusban tudom csak elkezdeni, most vizsgaidőszak van addig tanulnom kell :S
2013. jún. 14. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Sétálj minden reggel 1 órát, kezdetben.
2013. jún. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Intervallum edzés a lehető legjobb.

20 perc az egész...hátránya csak annyi,hogy akinek nincs akaratereje az már harmadik sprint résznél fel fogja adni az egészet.

2013. jún. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
a séta kevésnek tűnik :S Az milyen ha futok például 3-4 percet, utána séta 2 percig és ezt ismétlem 3-4szer egy alkalommal?? Így lenne kb 15 perc futás de nem halnék bele, mert ezt egybe nem birnám :S
2013. jún. 14. 21:05
 4/9 A kérdező kommentje:

hmm..hallottam erről az intervallumról. Egyszer lassan edzel utána felgyorsulsz? vagy valami ilyesmi?

neten van fent ilyen edzős video? megpróbálnám :D

2013. jún. 14. 21:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen ilyesmi :D

5 perc bemelegítés

aztán fél perc sprint egy perc séta (ezt7-10 szer ismételni-elsőre nem fog menni az 100 % de nem baj ha kevesebbet csinálsz)

majd 5 perc levezetés séta.

Linkelek pár dolgot és olvasgass utána.


Ez a dolog lényegét írja le

[link]


Az ő videóit nagyon ajánlom!És ebben nem csak futás van hanem nagyon sok minden mozgásforma persze intervallumban és edzéstervre is feliratkozhatsz INGYEN.

[link]

2013. jún. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Megnézem :D
2013. jún. 14. 21:18
 7/9 anonim ***** válasza:

A sprintes részt nem ajánlom, és pontosan azért mert egyszer kipróbálod és 5 napig menni nem fogsz tudni az izomláztól.

Ha mindenképp ilyesmit szeretnél akkor ne gyalogolj közben: [link] az oldal alján van egy jó kis sprint/kocogás váltakozó táblázat.


A sétát azért javaslom, mert ha sétálsz egy órát az sima aerob mozgás (nem lihegsz közben) és az aerob mozgásnak 40-50 perc után zsírégető hatása van, abban igazuk van hogy hogy egy intervallus köredzés lehet jobb zsírégetésre,de egy olyan embernek aki nem sportol rendszeresen elsőre az sok megterhelő mind a szívnek,tüdőnek,izületeknek,izmoknak stb, fokozatosan kell elkezdeni. Otthoni tornára ajánlom ezt: "insanity" keress rá youtube-n "insanity result" 60 napos van mellé étrend minden napra torrenten elérhető egész jó az első 30 nap lazább (de !kemény! főleg annak aki nem sportol) a második 30 már nehezebb. Én ezt csináltam tavaly és mellé sétáltam egy órát naponta. ez állóképeségre jó, most nem csinálom az elsődleges cél az erőfejlesztés és növelés lett, az állóképességem emiatt kicsit vissza is esett.

2013. jún. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Néztem ezt a tornavideo.hu-t találtam is ami jónak tűnik de elég komoly valóban .. szoktam tornázni de azért az nem ilyen(rubint réka dvd-re). ha vége a vizsgáknak akkor meglátom hogy bírom a futást! Köszi a válaszokat :D
2013. jún. 14. 21:41
 9/9 poiu ***** válasza:
Az intervallum az, amit írtál. Jó. Ezen kíül kellene sok nem intenzív mozgás (vili helyett gyaloglás, ilyesmi).
2013. jún. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!