Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A mérleg izomláz alatt mutatha...

A mérleg izomláz alatt mutathat többet?

Figyelt kérdés
Naponta mérem a súlyom reggel. Kedden voltam egy elég izzasztó alakformáló edzésen, amiből maradt a fenekemben és lábamban izomláz. Szerdám túráztunk helyes terepen és bizony a lábam izomláza új helyekre terjedt ki és meg is nőtt. Ma pedig egy kilóval többet mutatott a mérleg, aminek nagyon nem örültem. Lehet az izomláz miatt?Más okot nem látok rá.

2013. máj. 2. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Passz, nekem is van izomlázam, de fogytam :D

Igazából rengeteg ok lehet rá. A test visszatart egy kis vizet; nem pont ugyanakkora volt a wc-s aktivitásod, ésatöbbi. Én megvárnám a holnapot. Egy kilót simán tud ingadozni a súly egy nap alatt, nekem is szokott, le is, fel is, akár egy kilónál többet is egy nap alatt.

2013. máj. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az előző válaszadónak igaza van, de az izomláz azért nem súlyban mérhető tejsavfelgyülemlést jelent.
2013. máj. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
21%

A mérleg a rá ható nyomóerőt méri (adott kivitelezésben mérhet húzóerőt is, általában az otthoni mérlegek nyomást mérnek).


A nyomóerő (és az abból átskálázott kg-ban kifejezett testtömeg) függ a területen jelenlévő gravitációs erőtől és a tested térfogatától valamint átlagos sűrűségedtől.


Így a mérleg mér egy erőt (mutat egy testtömeget) aminek semmi köze az izomlázadhoz, mivel viszont a térfogatod és a sűrűséged ÁLLANDÓAN változik (például eszel, iszol, wc-re jársz, izzadsz..) így a mért érték is folyton változni fog.


Vannak a változásban trendek, például a női test körülbelül hónapos ciklusán belül vannak időszakok amikor nagyobb testtömeggel, több megkötött vízzel kell számolni és van amikor ez távozik, alacsonyabb átlagos testtömeg a jellemző. Ezt befolyásolja még a táplálkozás, az izomláz önmagában nem valószínű, ha az izmok ilyenkor több vizet is kötnek meg, az a tömegváltozás a mindennapos normál szórás mellett valószínűleg észrevehetetlen.

2013. máj. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%

Milyen nyomóerőről meg térfogatról beszélsz te? Biológiai és fizikai kiskönyvet nem akarsz leírni? Nincs elég felesleges információ amivel bizonygatni akarod, hogy mennyire értesz a dologhoz.


Kérdésre: 1-1kg ingadozás mindig van, felesleges napi szinten méregetni, hogy fogytál-e pár dekát. Így csak elrontod a kedvedet minden egyes kicsi ingadozásnál:) Az okokat elmondták felettem.

2013. máj. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!