Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem lehet helyileg...

Miért nem lehet helyileg fogyni (pl. csak hasról)?

Figyelt kérdés

Lefogytam 12 kilót RR dvd-jével, elégedett vagyok. A család dundibb tagjai most mind ugyanazt akarják tornázni, de nem ám az összeset, hanem csak a hasat, mert ők elégedettek a többi testrészükkel, csak a hasuk nagy. Én szerintem ez így nem működik, és olvastam is, hogy olyan nincs, hogy helyi fogyás, de miért nem? Az nem fogja meggyőzni őket, hogy "mert azt olvastam", valaki tudja a magyarázatát?

Előre is köszi!


2013. márc. 30. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Azert mert a zsir kozvetlenul a borunk alatt van es nem tapad semmihez, foleg nem az izomhoz. Tehat hasizom gyakorlattal nem lehet leedzeni a zsirt a hasrol, miutan a neveben is benne van, hasizom gyakorlat, nem haszsir. Ki kell nyitni egy biologia konyvet.


Zsirt egetni akkor lehet ha biologiai szempontbol teljesulnek a feltetelek (aerob edzes) es akkor mindenhonnan lemegy majd a zsir, remelhetoleg az agyukrol is.

2013. márc. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

mert a has edzés energia igénye kevés,ezért.

hasaztasd őket fél órát,aztán ugróköteleztesd őket fél órát, és rögtön érezni fogják,hogy melyik mozgásba kell több energiát feccölni.

2013. márc. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Na, ez jó, hogy a hasedzés energiaigénye kevés, köszi!


Első, én tudom, hogy elvileg fogyni csak aerob edzéssel lehet, de én Rubint Réka Napi 20 perc önmagadért dvd-jét csináltam (tényleg csak napi 20 percet), és úgy fogytam le 12 kilót fél év alatt (nem sok, tudom, hogy több is lehetett volna, ha mást is csinálok, vagy rövidebb idő alatt ugyanezt...). Tény, hogy nem csináltam mást, nem futottam, nem bicikliztem, csak éltem a normális életemet (mint addig is), a táplálkozásra sem figyeltem jobban, mint korábban (viszont kb. másfél hónap "rékázás" után kevesebbet kívántam enni, de nem tudatosan!). Tehát azt nem mondhatom nekik, hogy ezzel a fajta tornával nem fognak semmire sem menni, mert nem aerob, hiszen itt az én példám. És épp az én példám miatt akarják ők is azt csinálni!

Itt a kérdés az, hogy miért nem fog fogyni a hasuk, ha csak napi 20 perc hasizmot csinálnak.

2013. márc. 30. 22:31
 4/9 anonim ***** válasza:

A modern kori túlsúlyosság problémája igazából az élelem bőségben rejlik. Az emberi történelem hosszú-hosszú időszakának túlnyomó részét úgy éltük, hogy a nélkülözés mindennapi probléma volt.

Csak az utóbbi - a többihez viszonyított - igen rövid időszakban jutottunk túl ezen a kemény időszakon. A Nagy Gazdasági Válság, a II. világháború lezárása óta nem kell a napi nélkülözéssel szembenéznünk.

Körülbelül 150.000 generáció úgy élte le mindennapjait, hogy a hatékony zsírraktározás létfontosságú volt, 3-4 generáció óta viszont a zsírtárolás elhízáshoz vezethet.

Nem az a probléma, hogy inaktívan élünk, hanem hogy a kalóriákhoz ennyire készen jutunk hozzá. Egy óra kocogással kb. 150 kalóriát égetünk el, de mindössze 30 másodperc alatt pótolni tudjuk némi édességgel. Ételeink "értékét" a kapott adag méretével bíráljuk el. Amikor elmegyünk étkezni teli gyomorral akarunk távozni. Tanulmányok szerint körülbelül 1000 kalória van az elégedett és a jól lakott érzés közt. Még ijesztőbb, hogy 2.000 és 3.000 kalória van a jól lakott és a teljesen telített gyomrú érzés közt.


Ha úgy étkezünk, hogy eszünk, amíg fér belénk, akkor bizony akár 4.000 felesleges kalóriát is magunkhoz vehetünk. Ekkor az sem segít sokat, ha másnap bűnbánóan kocogni indulunk kalóriaégetés céljából. Ekkora mennyiségű kalória ledolgozásához legalább 27 órát kellene folyamatosan kocognunk! Nem az a baj tehát, hogy nem használunk fel elég kalóriát, hanem hogy túl sokat küldünk le a torkunkon!



Lokális fogyás:


A kutatásban tíz férfi vett részt, akik egylábas lábnyújtást végeztek. Az alanyok kezdetben a maximális pulzusszám 25 százaléka mellett 30 percet dolgoztatták az egyik lábukat, majd 30 perces pihenő után 120 percet dolgoztak a másik lábukkal a maximális pulzusszám 55 százaléka melletti intenzitással és végül újabb 30 percnyi pihenő után a maximális pulzusszám 85 százaléka melletti intenzitással 30 percet dolgoztak az elsőként dolgoztatott lábukkal. A kutatók mérték a comb bőr alatti zsírszövetének véráramlását és a zsírbontást.



A vizsgálat eredményei szerint mind a zsírszöveti véráramlás, mind a zsírbontás mértéke magasabb volt a dolgozó izmok felett, mint a nyugalomban lévő végtagban. A zsírbontás mértéke az első 30 perces periódus alatt közel 85 százalékkal, a második edzési szakaszban 72 százalékkal volt magasabb a dolgozó izmok felett, mint az inaktív testrészekben.



A kutatók következtetései szerint létezik helyi, azaz lokális hatása az edzésmunkának, lévén a véráramlás és a zsírbontás magasabb a dolgozó izmok felett, mint a nem aktív izmok közelében! Bár az eltérés abszolút értékben nem grandiózus, de semmi esetre sem hagyható figyelmen kívül, így mindenképpen van helye a problémás testrészek fokozottabb megdolgoztatásának!



Akár a pocakunk, akár a fenekünk, akár más testrészünk jelenti a fő problémát, edzünk célzottan és sűrűbben az adott testrészt, ha gyorsabb és jelentősebb eredményeket akarunk elérni az adott területen!

2013. márc. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm szépen!!! Nagyon sokat segítettél, szerintem akkor már nem is akarom őket lebeszélni a hasazásról! :)
2013. márc. 30. 23:00
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyszer majd talán elolvasom a helyi zsírégetést megerősítő választ.. majd.. talán.. hát a következő 8-10 000 évben.


Egyszerűen nincs olyan tapasztalat, hogy valamelyik beles tinilány elkezdett felüléseket csinálni, és lement volna a hasa. Az a tapasztalat (és a tudomány), hogy egész testet érint a fogyás, de nem egy testgyakorlattól, hanem a megfelelő életmódtól (főleg a szálkásító étrendtől, táplálkozástól).

2013. márc. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

harcos akkor neked összefoglalom az értelmét:


megfelelő pulzus szám mellett ha egy bizonyos test területre jobban koncentrálunk a gyakorlatokban akkor onnan gyorsabban fog végbemenni a fogyás mint a többi testrészen..


amiről te beszélsz az életmódváltás, mint a nevében is benne van tartós eredményt csak akkor hoz, ha teljeskörü és állandó marad...


a hanemcsakhasas hölgyeknek meg maradjon csak meg a jojó effektus :)

2013. márc. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy óra kocogás 150 kalória?? :O

Talán 650-et akartál írni, ugye? :D

2013. márc. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hmmmmm...

mmmmmmmmmmmmmmmmmmmm..


Köszi!

2013. márc. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!