Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hízok most hirtelen? :S

Miért hízok most hirtelen? :S

Figyelt kérdés

még pár éve lefogytam kb 25 kg-t. Jelenleg 50 kg vagyok, néha változik ez 1-2 dekát, de többet nem.

Még a múlthét elején kissé többet ettem a kelleténél, de ilyen nap megesik minden hónapban, de akkor 2 napra rá visszaáll teljesen a súlyom, ráadásul nem volt olyan vészes az étrendem. Most meg napok óta diétára fogtam magam, tehát zöldségeket eszek vagy almát, nem eszek szénhidrátot és mégis napról napra hízok :OO

Most 53 kg vagyok... :/ tudom, hogy most ez 3 kg nem a világvége, de szerintem akkor is rossz, hogy naponta 0,5 kg-t hízok a semmitől.



2013. márc. 11. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mennyit nőtt a testzsír-arányod (%) ?

Vagy a mérleg szerint hízol? Miket eszel zöldségeken és almán kívül?

2013. márc. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

azt nem tudom, hogy mennyit nőtt a testzsír-arányom. a mérleg szerint hízok... cm-ben még nem mértem változást, szerencsére, de ha így haladok, akkor lassan már az is lesz.

eszek még húst(csirkemell), de mondjuk abból is kevesebbet, mint amit szoktam. még eszek natúr joghurtot, de abból is 1-2 kanállal, amit a salátára teszek. gyümölcsök közül csak almát eszek, zöldségekből pedig fejes salátát, paradicsomot, répát(szóval ezekben nincs sok kcal)

ugyanannyit mozgok...

2013. márc. 11. 13:34
 3/11 anonim válasza:
hány cm vagy ?
2013. márc. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
162 cm
2013. márc. 11. 13:48
 5/11 poiu ***** válasza:
45%
Valószínűleg elérted a testednek kellemes súlyt, a 162/53 nem rossz. Az alma nem igazán jó kaja. Zöldség és hús jó. Nem próbáltál kicsit többet mozogni?
2013. márc. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

igazából nem vagyok valami szálkás alkat :D szóval nekem az 50 kgval is van egy kicsi pocakom.

lehet, hogy ezzel a hízással üzen a szervezet,hogy többet kellene mozognom?

de szerintem most már kénytelen leszek neki kezdeni valaminek, mert nagyon félek, hogy elhízok. az étrendemben főleg a zöldség dominál, almát csak akkor eszek, ha valami édeset kívánok és nem bírok magammal, 1-2-t szoktam megenni egy nap.

csak rosszul esik, hogy napok óta annyit eszek mint egy madár és még hízok is. :/

2013. márc. 11. 14:43
 7/11 poiu ***** válasza:
77%
Én hasonlóban vagyok. 98kg-ról fogytam 80-ra (180 cm), van egy kis pocakom, ezt a súlyt tartom +-2 kg majd egy éve, ehhez ragaszkodik a szervezetem. Mozgok, kondizok, mégis marad a pocak. Most még egyszer nekifutok a fogyásnak kíváncsiságból.
2013. márc. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha főleg hús és zöldség koszton a test "ragaszkodik" egy kis pocakhoz, akkor az kényelmes neki. Hogy nekünk esetleg más esztétikai elvárásaink vannak az igazából egy másik dolog :)


Viszont például ha ilyen probléma van, akkor egy időre azt a pár kanál joghurtot meg lehet próbálni elhagyni, és "fogyókúra" miatt az almát is.

Labor kivizsgálás is szóba jöhet, hiszen hirtelen hízást hormonális változások szoktak okozni, ez nem lenne meglepő kenyeres-tésztás étrend mellett, de te a leírásod alapján ilyeneket nem eszel.

2013. márc. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

ma visszaesett a súlyom 52-re, hálisten :D remélem, hogy folytatódni fog..

ha almát ne egyek, akkor milyen gyümölcsöt ehetek? :S mert valami kell édesség helyett.

2013. márc. 12. 09:52
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez az, hogy ez nem egyszerű de megosztó téma.


Mindenesetre bármit is írjunk, mi itt próbálunk komoly tanácsot adni. Te meg itt a mérleg szerint hízol kicsit, mi komolyan vesszük és gondolkodunk rajta hogy mi okozhatja ezt, és közben kiderül, hogy csak a testedben megkötött vízről lehet szó, ami változik, nőknél a ciklusuktól is függ, és ez teljesen egészséges.


A gyümölcsökre visszatérve, szerintem (és eddigi olvasmányaim alapján, mások tapasztalatai alapján) a kis joghurt többet árt, mint 1-2 alma cukortartalma. Ha nem akarod elhagyni az almát, én maximálisan megértem. Lehet helyettesíteni citrusokkal, vagy konkrétan nem kell aggódni egy kevés gyümölcs miatt, habár megosztó a kérdés és teljesen érthető, hogy van aki kissé más véleményen van.

2013. márc. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!