Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem tudom ez még is mi, és,...

Nem tudom ez még is mi, és, hogy hova kéne írnom, de egyet tudok, hogy nehéz, és rossz. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Sose voltam magammal megelégedve... régebben sportoltam sokat, 8évigaerobicoztam aztán két éve abbahagytam, de sosem voltam vékony szóval kicsi felesleg volt rajtam 1-2kiló... 7.ben kezdtem el foglalkozni nagyon a súlyommal...azóta állandóan ezen agyalok, most 10.es vagyok... eljutottam odáig, hogy hánytatom magam, illetve nem nem ez a legmegfelelőbb szó rá, hisz még az elején vagyok, csak azt tudom h szörnyű és nem tudok mit tenni... 1-2napig alig ettem most este bezabáltam rögtön meghánytattam magam, már rég túl vagyok a hányáson, de úgy érzem muszáj folytatnom még van bennem muszáj újra és újra ledugni az ujjamat a torkomon...már fáj ha nyelek .... eddig nem nagyon ment a hánytatás, de tegnap is már így könnyebbültem meg, sokáig hashajtóztam, de lebuktam, volt h nem ettem semmit, le is fogytam olyan 51kilóra, de visszajött kb 2-3kiló.... most olyan 170cm lehetek és 53-54kiló. Nem tudom mért írtam le ezeket, nem tudom mit érzek, csak h hányás közben is sírnom kell és folytatnom kell. Mit tehetnék? valaki tudna valami tanácsot adni? Köszönöm előre is. 16/L
2009. szept. 9. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Képzeld, 170cm-hez az 53kg eljesen normális, sőt, szerintem még kicsit kevés is...

22/L

2009. szept. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
58%
Szerintem ha nagyon éhes vagy igyál meg jó sok vizet.. egyrészt lehet hogy elmegy tőle az étvágyad és gyorsítja az anyagcserét (vagyis magyarán hamarabb kijön amit megeszel és kevesebb zsír szívódik fel), egyél rozskenyeret és ha lehet akkor semmi 'zsírban úszkáló' vagy 'csokiba tocsogó' kaja! ennyit tudok mondani, nemtom milyen a hánytatás épp elég rossz ha magától jön, de ez a módszer biztos kellemesebb ;)
2009. szept. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Javaslom keress fel egy jó pszichiátert, amíg nem késő, mert a leírtak alapján bulimiában szenvedsz!

[link]

[link]

[link]

2009. szept. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 igabcsy ***** válasza:
90%

Szerintem minnél előbb keress fel egy orvost - lehetőleg pszichológust. Nagy valószínűséggel bulimiás vagy. Ez sajnos egyre több fiatal lánynál előforduló betegség.

A legrosszabb az egészben, hogy egyre jobban elfog hatalmasodni rajtad, ha nem kapsz segítséget.

Természetesen nem kell elmondanod senki másnak, a pszichológust pedig köti a titoktartás. Hozzá olyan emberek jutnak el, akik ugyanígy segítségre szorulnak mint Te is. Neki ez a szakmája, ezt tanulta, ezért tudja a megoldást, hogy kikerülj ebből a szörnyű helyzetből.

Ha nem mész orvoshoz, hidd el egyre rosszabb lesz. Tehát fogadd meg a tanácsomat és ne halogasd!!! Minnél előbb mész, annál előbb gyógyulsz meg.

Szorítok Neked!! :-)))

2009. szept. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha meg akarsz halni, akkor ne fogadd meg az előttem szóló 2 ember tanácsát, de ha élni akarsz akkor hallgass rájuk! Ez a betegség egy úgym. lejtő fék nélkül...remélem tudnak rajtad segíteni, én drukkolok! A súlyodhoz pedig annyit fűznék, h híznod kéne kb6-7 kilót! Ha biztat valamennyire: én nálad 15cm-vel alacsonyabb vagyok és 2 kilóval nehezebb! :)
2009. szept. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
87%
Szia! teljesen értelek, mert én is belekerültem ebbe, szívesen írok privátba, mert nagyon nem szertném, h ez legyen veled, mert csak egyre roszabb lesz és egyedül, nem lehetetlen, de nagyon ritka h kikerül belőle az ember. Sajnos valami felnőttel muszáj beszélned. anyukád, apukád? nem tudom milyenek, de mikor én elmondtam papámnak 1általán nem ideges volt, hanem nagyon megértó és egyből segített. most pszichológushoz járok. minél régebb óta benne vagy annál roszabb és nehezebb kikerülni belőle. Lassan romlanak a kapcsolataid, az egészséges az énképed. minden ami csak lehetséges. kérlek fogadd meg a tanácsom. de ha máshogy nem megy egyedül is elmehetsz pszichológushoz, bár elég drága. de ezt nem szabad húzni. ez nem csak az alakodról szól. mindig van vm mögötte. ha gondolod szívesen írok privátba...
2009. szept. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, írtam neked egy levelet...
2009. szept. 9. 23:55
 8/8 anonim ***** válasza:
33%
phejj, én semmiért nem akarnám magam hányatni, egyrészt mer utálok hányni, másrészt meg ha már megetted azt a kuurva kaját, akkor mi a fszért nem emészted meg? jobb kihányni? ügyes vagy, gratulálok, 53 kiló pedig bőven jó egy 16 éves lánynak...........
2009. szept. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!