Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hányszor edzhetek egy héten?...

Hányszor edzhetek egy héten? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Most kezdtem el diétázni, egészségesebben étkezni mint eddig. Fogyni szeretnék pár kilót, és szálkásodni. Tészta, kenyérféléket teljesen mellőzöm, ital csak víz, tejtermék nagyon kevés, a fő rész hús és zöldség, néha köretnek ebédre kevés rizs, étkezések között 1-1 alma vagy narancs, így megvan a napi 5 étkezés is. Heti 3-szor végzek súlyzós edzést amiben vannak saját testsúllyal végezhető gyakorlatok is, ezek után "levezetésképp" mindig biciklizek 30 percet.


Kérdésem hogy amennyiben időm és energiám engedi, a kardio edzések, azaz a 30 perc bicajozások számát megnövelhetem heti 5-re? Vagy ez ugyanúgy "tilos" mint a súlyzós edzéseknél, nehogy túledzés legyen és fordítva süljön el a dolog?


2013. febr. 20. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:

A biciklizés szerintem inkább aerob lesz, bár nem vagyok tisztában az edzettségeddel, lehet hogy nálad már kardio. Viszont nem valószínű. De ez nem is baj, az aerobbal lényegesen többet lehet fogyni mint a kardioval.


Ha kardio akkor ne emeld, sőt, inkább legyen mondjuk heti egy kardio és 3 aerob. Viszont most kezdted, úgyhogy szépen fokozatosan, a fél óra pont jó, ha már megszoktad lehet emelni az időtartamot és az edzésnapok számát is.

2013. febr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia!


Én úgy tudom, hogy a kardio egy edzésforma, gyűjtőfogalom és ez intenzitástól függően lehet aerob vagy anaerob. Ha nem így van, javítsatok!


Amúgy szerintem a legjobb az lenne, ha a heti 3x edzés után a 30 perc bicikli idejét növelnéd 45-60 percre +beiktatnál még egy napot a héten amikor csak bicikli van.

Egyébként a heti 5 bicajozás is intenzitás függő, nyilván több órás intenzív edzés minden nap túlterhelést jelentene (főleg egy edzetlen szervezet számára). Napi 4-5x 30-60 perc viszont nyugodtan mehet! (persze ez is egyénfüggő, de ha teljesen egészséges vagy és nincs extrém túlsúlyod, akkor nyugodtan)

2013. febr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Javítok, nem napi, hanem HETI 4-5x 30 perc, elírtam...
2013. febr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!