Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti hogy fogytatok le?

Ti hogy fogytatok le?

Figyelt kérdés

Légszi írjátok le mit ettetek/mozogtatok, és hogy hány kg-t mennyi idő alatt.

15 éves vagyok, 165 cm, és kb 60 kg, de le szeretnék adni minimum 5 kg-ot nyár elejéig. Elkezdtem naponta fél órát erősíteni, plssz van 3 tesim, 3 kézi edzésem. Milyen tippeket tudtok adni táplálkozáshoz? Miv sulis vagyok, és ottani reggelit, ebédet eszek, az étrendemet nem nagyon tudom megváltoztatni, de délután/este már csak gyümölcsöt, zöldséget, esetleg levest szoktam enni. Ez így jó?



2013. febr. 16. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:

A bevitt kcal bevitel csökkentésével és több mozgással eredményesen tudsz fogyni. Kerüld az egészségtelen,gyors és késői étkezéseket. Járj biciklivel/gyalog suliba+edzésre. Ne koplalj, mert azzal többet ártasz mint használnál.

Én sosem mértem magam kg-okban, cm-ben mértem a "javulást"

2013. febr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenki ugyanúgy fogy le valójában, csak a módszerek különböznek. A lényeg a kalóriadeficit és a megfelelő összetételű ételek választása.


A rendszeres mozgás is fontos, táplálkozásilag viszont ha suliban eszel akkor valószínűleg túl sok tésztához és egyéb körethez van hozzáférhetőséged, ami kerülendő lenne amíg sikerül lefogynod ( és utána sem lehet két pofára enni őket ), ezért edd meg a húst az ebédből és mellé ha van valamilyen savanyúság vagy zöldség. Az esti étkezésed jó.

2013. febr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

164 cm magas vagyok, lány.

3 hónap alatt lefogytam 61-ről 55 kilóra, zsírból.


Mozgás: heti 5-6x 1-1,5 órás tempós gyaloglás, mellette hébe-hóba jógáztam.


Kaja:délelőtt és kora délután szénhidrátos kaják (tk kenyér, gyümölcs - néha banán is), utána inkább fehérjedús kaják (tojás, húsok, sovány túró, zöldségek, natúr joghurt). Napi 2-3 liter vizet is megittam. Alkoholt csak ritkán fogyasztottam (koccintás más egészségére pl.).


Édességet ettem, de nagyon ritkán.



Nem, nem jó, ha este gyümölcsöt eszel. Egy almát mondjuk benyomhatsz uzsonnára, de szőlőt, szilvát, barackot, meggyet és társait inkább délelőtt egyed, ezek sokkal édesebbek (=cukrosabbak). Zöldségből viszont (kivéve hüvelyesek, mint borsók, babok) korlátlan mennyiséget megehetsz, célszerű salátát csinálni belőlük (pl. 5-6 kínai kel levél + 1 reszelt sárgarépa + 1 kockázott paradicsom + 1 paprika + 1ek olívaolaj + 1ek almaecet + só, bors). Húsból egyél szárnyast, lehetőleg ne a legbőrösebb részét (szárny), vagy halakat (olajos konzervről öntsd le az olajat).


Panírozott kajákat kerüld, de ha az van ebédre, edd meg, csak mondjuk 4 fasírt helyett kettőt, vagy szedd le róla a panírt.


Krumplit és tésztákat, fehérlisztes és cukros dolgokat lehetőleg egyáltalán ne egyél. Ha rakott krumpli vagy krumplis tészta van ebédre, egyél kevesebbet belőle és kérj/egyél hozzá savanyúságot.


Mozgásból érdemes erősíteni (látom ez megvan,de elég heti 3x, mondjuk H-Sz-P, de ha a tesiórán is ilyeneket csinálsz, akkor elég lesz az is) és végezz aerob mozgást (bicajozást, tempós gyaloglás) legalább 1 órát folyamatosan, ezt lehet heti 5 alkalommal is (mondjuk gyalog jössz haza a suliból, ha nincs olyan messze). Ezekben a mozgásokban az a jó, hogy nem nyírják ki az izmaidat, csak mérsékelten dolgoztatják meg őket így a szervezetednek van ideje zsírt égetni közben. 3 tesi mellett csinálj annyi aerob mozgást, amennyi jól esik (ha most az elején hirtelen minden nap gyötörni kezded a tested, hamar bele fogsz fáradni az egészbe).

2013. febr. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Cukormokus999, reggelire szinte minden nap zsömlét, vagy valami péksütit kapunk. Az nagy baj ha megeszem? Sajna nincs módomban mást enni, uzsonnyára szoktam narancsot vagy l. almát vinni magammal. Ebédre általában sima sűlt húst hapunk, szóval a panírral nincs gond. Krumpli se szokott sokszor lenni, max heti 1x. Inkább tészta meg rizs van köretnek, viszont abból az első ált ehetetlen. A rizs mennyire rossz fogyás szempontjából?

2013. febr. 17. 00:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Ehetsz rizst, csak ne sokat, mert nagyon magas a szénhidráttartalma. Tudod, vannak azok az előfőzött, tasakos rizsek. Na, annak a harmada pl. bőven elég köretnek (nem tudom, hány evőkanálnyi lehet....).


Zsömle és péksüti nem megfelelő reggeli se diétában, se máskor. Nem tudom, lehet-e nálatok olyat kérni, hogy péksüti helyett kérsz egy zsíros kenyeret, de a péksütinél még az is jobb lenne (nincs telenyomva még pluszban cukorral).

2013. febr. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor azt megpróbálom elkerüni, és reménykedem, hogy több főzelék lesz...

Sajna nem lehet mást kérni, és ha azt nem eszem meg, akkor délig csak a napi egy gyümölcsöm van, ami nem túl laktató... reggelizni itthon nem is szoktam/szoktunk, még családilag sem, mert nincs valami közel a suli, és sietni kell, így mindenki be van fizetve a menzára...

2013. febr. 17. 00:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!