Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás szülés után? 9 hete...

Fogyás szülés után? 9 hete szültem

Figyelt kérdés
18 kg-ot híztam terhesség alatt, amiből 16 már lement, de a combom olyan maradt,mint a húsvéti sonka. Egyetlen egy nadrág jön rám, egy sztreccs, de abban fázok. Ma a boltban éppenhogy kaptam magamra normális kinézetűt a méretemben, pedig csak a combomon van a többlet! Szoptatás alatt tényleg nem tehetek semmit, amivel innen is menne le a felesleg, és várnom kell akár 1 évet is? Tudom,hogy nincsen helyi zsírégetés, de a hasamon is van egy kevés felesleg, máshol nincs, úgyhogy valószinüleg onnan indulna meg elöször. Ha lassan, fokozatosan próbálnék fogyni, az is ártalmas lenne a babára nézve?
2013. febr. 7. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:

A szoptatást a baba 6 hónapos koráig mindenképpen ajánlják a szakemberek.

Ebben az időszakban elsődleges szempont a baba megfelelő anyatejes táplálása, amelynél az anya helyesen összeállított étrendje meghatározó szerepet tölt be. Éppen ezért nem helyes, ha az esetlegesen fennálló súlytöbblet leadását már a szoptatás alatt szeretné elkezdi az anya.


Az anya szoptatás alatti tápanyag-szükséglete eltérő a fogamzás előttihez képest, ami naponta kb. 500 kcal többlet energia-igényt jelent. Ez csupán 200 kcal-val több, mint a várandósság alatt.

Az anyatej legfontosabb összetevőire (fehérje, tejcukor, zsír, kalcium) kevésbé van hatással az anya étrendje, ellenben a többi tápanyagra nem elhanyagolható befolyással van.

Az A-, D-, B1-,B2-, B6-, B12-, C-vitamin, folsav, kalcium, foszfor, magnézium, jód, fluor és a cink szükséglet 30-100%-kal nő. Szülést követően a vas szükséglete megegyezik a fogamzás előtti mennyiséggel. Vannak olyan vitaminok, amelyekből többet igényel a szervezet szoptatás, mint várandósság alatt (egyes B-vitaminok, C-, E-vitamin).

- Az étrend napi 4-5 étkezésből álljon, mely tartalmazzon változatosan és kiegyensúlyozottan minden szükséges tápanyagot.

- Fogyasszunk sok zöldséget, gyümölcsöt! Minden nap együnk egy keveset nyersen is

- Kerüljük a magas cukortartalmú, értékes tápanyagokat csak alig tartalmazó üdítőket magas cukor- és zsírtartalmú édességeket, desszerteket. A napi folyadékigényt főként csapvízzel, ásványvízzel, illetve felváltva különféle koffeinmentes teával, magas gyümölcstartalmú gyümölcslével, vagy sovány tejjel ajánlott fedezni.

- Édesség, desszertféle heti 1-2 alkalomnál többször ne kerüljön az étlapra. Közülük is inkább a zsiradékban szegényebb, főként értékes összetevőket tartalmazó fajtákat válasszuk (pl. gyümölcstorta, túrós palacsinta, puding).

- Válasszunk teljes kiőrlésű lisztből készült kenyeret a fehérkenyér helyett

Gondoskodjunk megfelelő fehérje bevitelről! Aki nem fogyaszt húst, más, állati eredetű táplálékokkal is pótolhatja. Ne csak fehér húsokat fogyasszunk, hanem a vörös húsokat is mivel azok vasban is gazdagok

- Az ételeket minimális zsiradékkal, nyersanyagkímélő eljárásokkal készítsük el. Az ételkészítéshez felváltva használjunk növényi olajokat (napraforgó-, olíva-, repceolaj stb.), ezzel optimálisabbá tesszük a zsírsav bevitelünket. Jó választás az olyan olaj használata, amely több olajféle kombinálásával készül.

A testmozgásról akkor sem kell lemondanunk, ha szoptatjuk a kisbabát, arra azonban feltétlenül ügyeljünk, hogy a megterhelés mértéke erőnléti állapotunkhoz igazodjék. A gyermekágyas időszak lejártával, a hatodik hét után, a testmozgást is elkezdhetjük. Hasznos, ha a testmozgást heti két-három alkalommal be tudjuk iktatni a napirendünkbe.

Ha olyan mozgásformát választunk, ami mellünket rázkódásnak teszi ki, akkor rugalmas, jó tartást biztosító sportmelltartóval oldjuk meg ezt a problémát, vagy válasszunk olyan mozgásformát, amely nem okoz rázkodást, pl. tempós, jó levegőn végzett hosszú sétát, de jó hatású a biciklizés is, nem kell feltétlenül fitness klubba járni. A legfontosabb azonban az, hogy semmi olyasmit ne tegyünk, ami érzéseink szerint rosszat tesz szervezetünknek, vagy kellemetlen, vagy túlságosan megerõltetõ.

A szülés után nagyjából két hónapra van ahhoz szükség, hogy szervezet regenerálódjon, és a tejelválasztás beálljon. Ebben az időszakban még nem javasolt semmilyen fogyókúra. Később sem javasolt havi két kilónál többet fogyni, a méreganyagok ugyanis a zsírszövetben raktározódnak, s hirtelen fogyás esetén a véráramba, és így az anyatejbe is eljutnak. Ráadásul az erőteljes testsúlycsökkenés a tejelválasztás csökkenését is eredményezheti. Nem javasoltak a magas fehérje és alacsony szénhidrát tartalmú étrendek sem, mert az anya anyagcseréjét megváltoztatják, és a keletkező anyagok bejuthatnak a tejbe is. A szoptató anyák többsége akkor is fogy néhány kilót, ha az átlagos étrendet követi, mivel a tejtermeléshez többletenergia szükséges.

2013. febr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. Pont a torna részére voltam kíváncsi. :)
2013. febr. 7. 19:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Mozogni, mozoghatsz mértékkel!

Az edzőterembe jár két anyuka is, aki még szoptat és nem apadt el a tejük!

2013. febr. 8. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!