14 éves vagy 2-3 hónap alatt szeretnék leadni 5 kg-t milyen gyakorlatokkal lehetne hamar fogyni? Vagy mennyit egyek és mit naponta?
A fogyáshoz szálkásító étrend és aerob edzés kell!
Heti 0,5-1 kg fogyás a normális, ha annál több akkor nem zsírból hanem izomból fogsz fogyni.
Szálkásító étrend: Testtömegkilogrammonként 2-3 gramm fehérje és 2-1 gramm ch. Fehérje: sovány húsok(csirke, pulyka, hal) túró, tojás. Szénhidrát: zöldség, rizs, zab teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta. 3 óránként kajáljál, napi 6-7 étkezésnek kéne lenni. Igyál min. 2 liter vizet. Ne egyél sok szénhidrátot, hanyagold a cukros kajákat, gyorskajákat, péksütiket és a tejet. Kell még aerob edzés is, tehát végezz napi min. 1 órás testmozgást, ami lehetőleg futás,lépcsőzés, biciklizés vagy ugrálókötelezés legyen.
Itt találsz minta étrendeket is: [link]
14 vagyok és elég egyszerűen fogytam 4 kilót (eddig mert még szeretnék 6-ot leadni) 1 hónap alatt. Mindenféle (plusz) edzés és önsanyargatás nélkül ;) kulcsszó: KALÓRIASZÁMLÁLÁS
egyszerű és nagyszerű
mármint az oldalon vezetni lehet, hogy mennyi kalóriát ettél egy nap (beírhatod az ételeidet és még összegzi is), beállíthatod a célodat (~hogy mikorra akarsz és mennyit fogyni), mutatja, hogy mennyit ittál, mennyi fehérjét, zsírt és szénhidrátot fogyasztasz
nagyon egyszerű és mégis nagyon hatásos :D
és az is jó még benne, hogy ezt sokáig lehet bírni. szóval nincs az, hogy soha nem ehetsz csokit, hanem az, hogy mondjuk naponta ehetsz egy kis kocka csokit szóval a lényeg a mennyiség.
remélem ezzel az enyhén szólva össze-vissza szöveggel is tudok segíteni valamennyit :3
Egyszerű, nagyszerű, és 1-2 év múlva már nem fog működni :3
Az emberi test olyan, hogy egy darabig lehet szórakozni vele, aztán kinél mikor de eljön már az annyira komoly kikészülés, hogy nem lehet egyensúlyt fenntartani az ócska kaják mellett, és hiába az alacsony kalóriabevitel -> lassul az anyagcsere, jönnek a kilók, betegségek.
Na most a másik, hogy 14 évesen pont ezt nem kéne, kalóriát megvonni a szervezettől. Ideális esetben nem esztek fölösleges kalóriát, szükségetek van a húsokra, zsírra, zöldségekre, gyümölcsökre. Ha ezeken kívül véletlenül mást is esztek, akkor azon kellene elgondolkodni, hogy miért esztek FÖLÖSLEGES kalóriákat, na ez már jó kérdés.
valaki ezt válaszolta egy kérdésnél a kalóriaszámlálgatással kapcsolatban:
"A kalóriaszámolás jó dolog, müködik és TARTÓS eredményt lehet elérni vele, ellentétben az általad emlitett "ha már diéta, és célt akarnak vele elérni, legalább addigra fel lehetne függeszteni a csokikát" módszerrel. Ugyanis ennek, amit TE pozitivnak tartasz, az a hátránya, hogy egyszer MINDEN diéta véget ér és utána sokkal gyorsabban visszajönnek a kilók, mint ahogy lementek, éppen, mert csak "addigra fel lehetne függeszteni" ezt-azt.
Ha valaki le akar fogyni és azt TARTÓSAN meg is akarja tartani, akkor nincs diéta meg utána, hanem folyamatos kontroll szükséges.
EHHEZ a kalóriaszámolás igen jó, éppen, mert MINDENT lehet enni. (Ugyanis egyetlen normális ember sem képes csirkell-rizs étrenden élni évekig)
Ha elkezded a kalóriaszámolást, akkor - FELTÉVE, hogy komolyan csinálod és betartod az elöirt/kiszámolt határt - rövidesen rájössz, hogy VAGY megeszel egy nap KETTÖ tábla csokit és emellett éhes maradsz, VAGY eszel normálisan - sok zöldeg-gyümölcs, elegendö fehérje és lehetöleg kevés szénhidrát - és a nap végén felfedezed, hogy ugyan egész nap nem voltál igazán éhes, de még maradt annyi el nem fogyasztott kalória, hogy belefér EGY KOCKA csoki, egy kis darab sütemény is.
Ennek, mármint hogy semmi sincs kitiltva az étrendböl, az is nagy elönye, hogy nincs olyan, hogy a tiltott ételt egy ideig birja valaki nélkülözni, de utána - tapasztalat szerint - egyszer csak elveszti a kontrollt, mégis eszik belöle, és nem tudja abbahagyni, amig nem zabál be belöle egy hadsergnek elegendö mennyiséget. (Ez legkésöbb a diéta befejezése után bekövetkezik). Ha viszont semmi sem tilos, akkor ha nagyon megkivánja, akkor ehet belöle egy KIS adagot, és mégsem lépi túl a keretet.
A kalóriaszámolással nem kell külön fözöcskézni, extra étrendet tartani, ehet a családdal együtt, egyedül arra kell figyelni, hogy miböl MENNYIT eszik.
Ha betartja a kalóramennyiséget ÉS nem éhezik, hanem minden nap jól lakik, akkor egyrészt sokáig tudja tartani ezt a rendszert, másrészt ilyen esetben nem lehet rossz az összetétele az étrendnek."
Ha valaki mindent eszik, akkor megkapjuk azokat a beteg embereket, akiknél már nincs hova lecsökkenteni a kalóriabevitelt.. mégsem fogynak. Persze hogy nem, mert megbetegítő táplálékokat esznek.
Ráadásul: meddig lehet csökkentgetni a kalória bevitelt? Minél rosszabb minőségű ételeket eszik valaki, annál kevesebb (hasznos) tápanyag jut a szervezetébe. Minél rosszabb minőségű ételeket eszik valaki, annál kevesebbet ehet hízás nélkül -> megint csak kevesebb tápanyagot vehet magához az ember.
Arra gondolunk azért, hogy vannak szükségleteink is, és ezek nem csak 'kalóriák' ?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!