Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hizlal annyira a főtt...

Miért hizlal annyira a főtt kukorica, amikor meg se lehet emészteni?

Figyelt kérdés
Legalábbis én nem tudom megemészteni az egészet...

2013. jan. 22. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
A kukoricát igen jó hatásfokkal megemészti az ember, amit nem tud megemészteni - mármint aki nem rágja meg nagyon alaposan -, az a héja.
2013. jan. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az a magyarázat, hogy a kukoricából a cellulózt nem emésztjük meg a keményítőt -amit bőven tartalmaz- azt viszont igen. Ráadásul a gyomorban lévő enzimek (alfa amiláz) azt a keményítőt is eggyűrűs cukorrá alakítja.

Na, ezért hízlal piszkosul.

2013. jan. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Oh. p***ba :-)

Pedig kukoricás rizzsel szerettem volna lefogyni:))

2013. jan. 22. 21:38
 4/11 A kérdező kommentje:

Ironikusan írtam az utolsó kommentemet...sajnálom,h nem esett le..

olvastam már több kérdésnél a válaszaidat,amiknek kb a fele sem igaz..nem véletlenül 35%ra értékeltek:)


egyébként meg sok helyen írják,hogy rizset lehet enni diéta alatt.

2013. jan. 22. 23:08
 5/11 A kérdező kommentje:
ill. rizst :D
2013. jan. 22. 23:09
 6/11 anonim ***** válasza:

Rizst lehet enni a diéta alatt, csak nem mindegy, hogy mennyit.

Keress egy kalóriatáblázatot, számold ki (itt egy link: [link] ), hogy neked mennyire van naponta szükséged, és annak megfelelö mennyiségü ételt ehetsz. Ha jól laksz vele, akkor az öszsetétele is nagyjából só, a lényeg a sok zöldségféle, mert az laktat, és lehetöleg kevesebb szénhidrát.


A TaplalkozasHarcmuves nevü válaszolóval meg ne foglalkozz, neki egycsatornás az agya, mindenhová ugyanazt a szöveget irja...

2013. jan. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Miért gondolja mindenki, hogy nem esik le az irónia? Hogyne esne le, még én is idézőjelet használtam, hogy jelezzem átjött a célzás!


De értelmetlen célozgatni, ha te olyan forrásoknak hiszel, hogy a rizs az ideális táplálék, akkor nincs mit beszélnünk egymással.. Ez nem szint, szakirodalomban ilyet nem találhattál, hogy a nőklapjában vagy akármilyen inkompetens oldalon, vagy a tv2 életmód magazinjában milyen éppen divatos szemetet hordtak össze éppen, engem nem érdekel.


A gabonák, rizs, kukorica, krumpli ócska, olcsó és kizárólag éhínség idején, háborúk alatt fogyasztandó élelmiszer JOBB ételek híján. Ha valaki ezeket akarja enni amikor fogyaszthatna húst, zöldségeket, akkor szíve joga. De előbb tájékozódjon afelől, hogy normális esetben miket eszik az ember, milyen hatása van a keményítőnek, a tejtermékeknek.. és akkor nem én fogok újat mondani azzal, hogy a rizs, na a rizs az közel sincs a fogyáshoz.. legalább annyira, mint a kukorica.


Tehát nyilván az édességes kommentem sem talált megértésre. Pedig egyszerű: ha rizst eszünk, a benne lévő keményítő ugyan olyan, mintha cukrot ennénk. Ha a cukor vagy a rizs "fogyókúrás", akkor a cukor, kukorica, zab sőt még a csokitorta is az.

2013. jan. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Amikor én még fogyóztam mindig rizzsel ettem a húst, mennyiségileg egy gyors rizses tasak fele egy nap. Persze számít a többi étel is, egy héten fél-1 kilótól szabadultam meg. Egyébként akkor mért nem eszel borsós vagy párolt vegyes zöldséges rizst vagy barna rizst? Nem csak kukoricával lehet keverni
2013. jan. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Lehet enni bármikor olcsó keményítőforrásokat.

A kérdés az, hogy megéri-e?


Fogyásról van szó, vajon mindenki tud fogyni napi fél zacskó rizzsel? És ha valakinek lassabb az anyagcseréje, könnyebben szed fel zsírt?


És miért nem értelmes ételt eszik helyette az ember? Hús mellé rizs? Minek? Miért nem zöldség? Egyébként mivel a rizsben lévő keményítő a vércukorszintet emeli meg, ezért egy kisebb adag rizs az elfogyasztott többi ételt (hús- fehérje+zsír) is zsírdepókba küldi, hiába volt kevés rizs. Megéri?

2013. jan. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Azért hagy jegyezzem meg, tömegnövelés alatt a testépítőknek is rizs (+ hús) az étrendjük alapja.


B@romi fogyókúrás, ez egyértelmű. A testépítő lefogy 70 kilóról 90-re.

2013. jan. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!