Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A főtt kukorica mennyire megy...

A főtt kukorica mennyire megy el a diétás étrendbe?

Figyelt kérdés

nagyon szeretem a főttkukoricát, de fogyózom.

szabad ilyet enni?

milyenek az értékei (kalória stb.)?

Ha csak főtt kukoricát eszem az mennyire jó?

Mennyit szabad enni egy nap?


2012. aug. 15. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Főtt kukorica (1db közepes) 532 / 127(kcal) 4,7(fehérje) 23,6(szénhidrát) 1,6(zsír) 3,7(rost)
2012. aug. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ui. 127kcal, az 532 az kJ-ban, illetve a többi grammban értetendő
2012. aug. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%

Ha csak azt eszel, semennyire nem jó. Hiába nem egészségtelen a kukorica, ha csak azt eszed, az nagyon nem jó.

Ráadásul csupa szénhidrát, fehérje meg nulla.

Lehet enni fogyókúrában, de normális mértékben. A normális azt jelenti, hogy heti 1-2-szer eszel 1 csövet.

Hiába nem vészes a kalóriatartalma, ha ezzel laksz jól, egy dekát sem fogsz fogyni.

2012. aug. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

hát, ma eddig kb. 6 dbot ettem meg, de mást még nem :D


akkor a héten nem eszem többször :) csak annyira szeretem... :)

2012. aug. 15. 14:58
 5/7 Kukaac ***** válasza:

A kukorica egy alapvető szénhidrátforrás. A kalória értéke nagyjából olyan mint a többi hasonló gabonafélének. A probléma a kukoricával az, hogy magas a glikémiás indexe.

Ez azt jelenti, hogy gyorsan megemészted. Nem mindegy, hogy a bevitt kalória mennyi idő alatt bomlik le a szervezetedben. Ha mindegy lenne, akkor ehetnénk reggelire 2000 kcal cukrot, és utána az egész napunk meg lenne oldva kaja nélkül

Egy rúd egyébként nagyjából 130 kilokalóriát tartalmaz.


Csak főt kukoricát enni butaság.


Ehetsz főt kukoricát, ha diétázol nem ajánlatos. Esetleg ha teszel valamennyit a rizsbe, akkor el tudom képzelni. De ha kimondottan diétázni akarsz, akkor inkább kerüld.

2012. aug. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
semennyire
2012. aug. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

a legszebb az egészben, hogy anyám el akarta tenni a fagyasztóba, még félig se volt megfőzve.. nem ide tartozik, de ezt le kellett írjam, mert még egy ilyen hülye, mint én, nincs a Földön!! :D


de ízlett :D

2012. aug. 16. 01:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!