Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki, aki ért ehhez? Kellene...

Valaki, aki ért ehhez? Kellene nekem egy jó diétás étrend. Mellette edzésre járok (futópad stb)

Figyelt kérdés
Heti 5000ftom van kajára.eddig kijöttem belőle.nem eszem sokat.fizikai munkám van.168/77 kg vagyok,kb.10kg akarnék leadni.22l
2012. aug. 15. 12:26
 1/5 Szoondiii ***** válasza:

ez azért probléma, mert amiket egy embernek ennie kéne, azok nem ott kezdődnek, hogy heti 5000 forint.

mind a húsok, mind a zöldségek drágábbak, ez tény. esetleg futópadozás helyett fordíthatsz többet élelemre.


ami olcsó, az a gabonák, tejek, rossz minőségű húskészítmények.

a gabonák megemelik a vércukor, inzulin szintet, kiválóak a zsírosodáshoz. fogyni lehet velük, ezért vannak a kicentizett, nagyon nehezen működő diéták.

a tej a borjú gyarapodását szolgálja, az emberben is zsírosodást, daganat feljődést segít. egyéb problémák is vannak persze, a gabonák glutén, lektin tartalmával, a tej autoimmun választ kiváltó fehérjéivel.. de nem ez volt a kérdés.


minél jobbal elhagyod a gabonákat, minél kevesebb tej-szénhidrát élelmet eszel, annál könnyebb lesz a testsúlykontroll, de ehhez húst és zöldséget kell enni. igaz, hogy mivel ezek tápláló, ideális élelmiszerek, így kevesebb is elég belőlük illetve több erőt, energiát adnak.

2012. aug. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az edzés ingyen van munkahely által.csirkemellet meg salátát eszek egy hete,de kéne még ötlet.
2012. aug. 15. 12:38
 3/5 Szoondiii ***** válasza:

csirkemell helyett tucat, sőt több tucat bármilyen más állati részt ehetsz, a hernyótól kezdve (bocsánat, ha nem gusztusos, de ez az igazság) a szarvas combig.

halakat, madarakat, vadakat háziállatokat.. én pénzhiány miatt már a kutyamacskagalamb verziót is fontolgatom, ízlések és pofonok.


saláta azaz növényi táplálék gyanánk számos levélzöldség mint több féle saláták, sóska, spenót, petrezselyem fogyasztható, karfiol, brokkoli.. káposzta stb. ezek talán mind saláta félék, nemesítve.. nem biztos / a sóska, spenót kivételével/.

gyökérfélék sárgarépa, fehérrépa, magvak dió, mandula, bokros mogyoró.

cékla, karaláb, zeller..

gyümölcsök szeder, alma, körte, paradicsom, szilva, déli gyümölcsök..

amúgy nyitok egy google keresést, és 3x ennyi szénhidrát szegény növényt találok pillanatok alatt, most próbáltam fejből.

2012. aug. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Te aztán el tudod venni az ember kedvét.
2012. aug. 15. 12:51
 5/5 Szoondiii ***** válasza:

ha az étkezés, edzés kedv kérdése, akkor úgy is abbahagynád az odafigyelést, amint szép lassan elmegy magától a kedved.


én tényeket tárok eléd, nem köntörfalazok és nem lelekesítek, ez igaz. viszont nem is hazudok, illetve egy csomó divatos tévhittől mentes vagyok, így mégis csak hasznos lehetek.

2012. aug. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!