Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi idö után fog látszodni...

Mennyi idö után fog látszodni hogy komdizom?

Figyelt kérdés
Nem azért kédezem.Csak kiváncsi vagyok hogy mennyi idö után fog mégis látszodni.Se nem vagyok dagadt se nem vékony.Kettö között vagyok.Az igaz ha minden nap csinálom fél órát egy hónap után látszani fog!? Az étrendekkel most ne gyertek lécci.Köszi a válaszokat!

2013. jan. 14. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Az izom nem akkor fejlődik, amikor edzel rá. Ellenkezőleg, olyankor lerombolod a lehető legtöbb ép izomszövetet, azaz sérülést okozol bennük. Az azt követő pihenőidőben fog újjáépülni és további izomszöveteket létrehozni a tested a bevitt izomépítő aminosavak segítségével (teljes értékű fehérjékben mind megtalálható).


A legkisebb izmokat leszámítva legalább 48-72 óra szükséges egy-egy izom teljes újjáépüléséhez (van amelyiknek ennél is több). A fehérjeszintézist lehet fokozni, de abba most nem megyek bele. Ha te minden nap edzel, igazából újra rádolgozol a még nem teljesen regenerálódott (még sérült) izomszövetekre, ami előbb-utóbb túledzéshez vezethet. Persze csak ha nem pi*alegyezés szintű az edzés. Fél óra szerintem kevés, hacsak nem mindent külön edzel, de mivel egy tisztességes bemelegítés 10-15 perc, szerintem fél óra az nem edzés. 15 perc bemelegítés és 30-45 perc edzés az már valami (mert ugye nyújtani is kell, ami nem egy turbó folyamat). Ha pedig ezeket lespórolod, akkor szépen tönkre vágod az ízületeidet, izmaidat és rokkant leszel, mielőtt nyugdíjba mehetnél, aztán jön majd a sztereotípia, hogy a súlyzózás természetellenes és tönkreteszi az embert. Igen, a hülyék pont így járnak és terjesztik a semmilyen tapasztalatikat a még hülyébbeknek. Te ne ess ebbe a hibába. Ez nem divat, nem lehet belesz*rni, vagy normálisan csinálja az ember, vagy sehogy.


Lehet, hogy hihetetlenül hangzik, de sehogy sem fogsz kinézni, ha nem figyelsz mindenre oda. Iszonyat sz*r az emberi test izomépítés szempontjából a zsírraktározással összehasonlítva, mivel ez utóbbi a túlélést szolgálja, az előbbi pedig csak egy "full extra", amihez nem ragaszkodik, mert alapvetően a praktikumra van "kitalálva" és nem a dizájnra. Remélem segítettem.

2013. jan. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jah a kérdésre majdnem nem válaszoltam. 1 hónap után ne várj sok csodát, ha még ezelőtt nem edzettél. Ilyenkor nincs izommemória jelenség, szóval nehezebb és lassabb a folyamat. 2-3 hónap után, ha jól csinálod, már lehet valami, de a fenti dolgokra figyelj oda! Ismerek olyanokat, akik évek óta edzenek és semmit sem változtak. Ezt úgy mondom, hogy időnként váltogatom a termeket, aztán 1-2 év múlva visszatérek és megint látom őket.
2013. jan. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kösz a választ.Elsö:Te azt mondod hogyha edzem hagyom regeneràlodni az izmom 72 oráig akkor gyorsabban fejlödök!
2013. jan. 14. 17:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Relatíve gyorsabban, igen. Mert a teljesen ép és új mérettel rendelkező izmodat bombázod újra, ami így még tovább tud fejlődni. Azt mondom, hogy egy napot eddz nagyon keményen, de tényleg keményen (persze magadhoz mérve, ne Jay Cutler-hez) aztán 2 napig ne eddz arra az izmodra (izmaidra), majd legközelebb 2-3 nap múlva eddz legkorábban rájuk, amikor már nincs izomláz és egyéb, szóval teljesen frissnek érzed az adott izmot.


Ezért jó a izomcsoportok felosztása, amit lehet egymással szinergista izmokkal vagy antagonista izmokkal párosítani. A szinergista az amikor két vagy több az adott gyakorlatban együttműködő izmot egy edzésen megedzel például fekvenyomásnál dolgozik a mellizom, a tricepsz és az első delta (vállizom) is. Ha ezeket egy edzésre rakod, akkor nem kapnak a következő napi edzésen plusz terhelést, mivel letudtad együtt őket, így jobban tudnak regenerálódni.

Ellenkező napon mehetnek mondjuk a hát szinergista izmai, például evező gyakorlat, bicepsz, hátsó delta (vállizom). Remélem érted. Próbáltam egyszerűen fogalmazni. A szinergista együttműködőt jelent, az antagonista pedig ellentétes hatásút. A bicepsz és a tricepsz például antagonista izmok egymásra nézve, mert az egyik a kar behajlításáért a másik pedig a kar nyújtásáért felelős. Ellentétes folyamatok. A szinergista pedig például az említett hát-bicepsz. Mivel amikor hátból húzol valamit, a bicepszed is dolgozik, hisz behajlítod közben a karodat. Ezt majd megfigyelheted, amikor hátgyakorlatnál bedurran a bicepsz is. Na ekkor hátedzés után csinálsz 1-2 bicepszgyakorlatot (ez már nem fog olyan súllyal menni, mintha csak bicepszre edzettél volna, mivel már kapott terhelést a hátnál) és kész is a hétre a hát-bicepsz. Amikor másnap a mellet edzed, akkor a hátad és a tricepszed pihen, mivel ilyenkor csak nyújtod őket. Persze minimális igénybevétel mindig van, mert ki kell nyújtani a kart, de plusz terhelést nem kapnak. Ha kérdés van, ne habozz!


UI: A lábat ne hanyagold, mert hatással van a többi fejlődésére is. Ha a lábad erősebb, az egész tested erősebb, amiből az következik, hogy nagyobb súllyal tudsz dolgozni és még nagyobb izomfejlődést tudsz elérni, mivel a terhelés mértékétől függ a kiváltott stressz az izomban.

2013. jan. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!