Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A sport alakformáló hatása...

A sport alakformáló hatása mennyi idő után kezd látszódni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy 3-4 hónap is kell hozzá? Régebben is futottam, step padoztam hébe-hóba, de nem sikerült igazán rendszeressé tenni. Viszont 3 hete heti 5-6 alkalommal csinálom mindkettőt, 30-50 percet (amennyit birok). Igazából fogyni nem szeretnék, (175/63) ezért nem is diétázom, de az étrendem alapvetően rendben van, sok fehérjét, és kevés szénhidrátot fogyasztok, és mindezt mértékkel. Szóval azért figyelek erre, de nem halok bele, ha néha kicsit elengedem magam. Mikor leszek kicsit izmosabb, feszesebb, tónusosabb? Ne mondátok, hogy súlyzózzak meg sportoljak mást, mert egyszerűen nem hiszem el, hogy csak súlyzózással lehet eredményeket elérni, és hogy a futás, meg egyéb alakformáló mozgás semmit nem ér. Ezekre is épp elég nehéz volt rávennem magam, de ezeket legalább szeretem valamennyire, ezért vagyok képes rendszeresen beiktatni az életembe. (a konditermezés meg kész kínszenvedés nekem, ezért esélytelen, hogy azt hosszútávon fenn tudnám tartani..meg amúgy sem testépítői alakra vágyom, csak egy kicsit tónusosabb, formásabb testre).

Szóval igazából csak az a kérdésem, hogy kb. mennyi idő után lehet egy kis eredményt elérni, mennyi idő után lehet olyan testet elérni, amire azt mondják hogy „ jó alakja van, látszik, hogy sportol”? Mert én nagyon megküzdöttem ezzel a 3 héttel, megizzadtam, kifulladtam, izomlázam volt (elég edzetlen vagyok), de minimális látszatja sincs az egésznek. Lesz valaha is? Step padon nem csak totyogok meg lépkedek, hanem zömében föl-le ugrálok rá, meg combformáló gyakorlatokat végzek, és nagyon hatásosnak gondolnám, az alapján, ahogy megdolgoztat. De semmi eredménye nincs egyelőre.20/l


2012. máj. 27. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Kell hozzá 3-4 hónap is mire elkezd látszani, ahhoz hogy látványos legyen meg minimum fél év. Szóval nyugi, nem feleslegesen izzadsz. :)
2012. máj. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
kell 2-3hét
2012. máj. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első, köszi, megnyugtattál! Már épp azon gondolkodtam, hogy lehet, hogy teljesen feleslegesen csinálom az egészet. Azért ösztönzőbb lenne, ha már az első hetekben lenne egy nagyon kicsi látszatja az erőfeszítéseknek..de ha biztosan tudom, hogy idővel formába kerülök, akkor nem hagyom abba.
2012. máj. 27. 11:44
 4/10 anonim ***** válasza:

ha formát szeretnél,ami valamilyen szintű izmosodást jelent,akkor a kalóriabeviteled plusz kell tenned,hogy legyen miből épülnie az izomzatnak.

diéta alatt amikor a kalória mérleg negatív,nincs miből épülnie gyarapodnia az izomzatnak.

ez eléggé logikus.

a kocogás,futás,meg elsősorban állóképességi edzés,nem okoz jelentős izomtömeg növekedést,tehát ilyen szempontból nem alakformáló.

a konditerem meg,ezen jót nevettem.

ha heti 6x mennél és kőkeményen edzenél,akkor sem tudnál létrehozni testépítői alakot,mivel nő vagy és kevés a testedben a tesztó.

a legjobb alakjuk a fitt modelleknek van,tehát ha olyat akarsz,akkor azt érdemes csinálni és enni,amit ők-

[link]

de ha ennyire nem pálya a konditerem,akkor nézz utána a fegyencedzés című könyvnek,olvasd el és kezd el azt.

abban saját testsúllyal végzett gyakorlatok vannak és sok nő is csinálja rendszeresen.


a 3 hetes mártíromságodat meg nem tudom megérteni,nem is értem mit akartál ezzel.

sajnáljalak vagy mi?

akkor fog látszani rajtad,ha az életed szerves és kihagyhatatlan része lesz a sport.

és ez a rávenni magam dolog is?

mi ez?



ezeket a kérdéseket és a rájuk adott válaszokat érdemes lenne átnézned-

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

az egyik rólad szól,a másik meg ugyanolyan,mint te.

2012. máj. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam, amikor azt írtam hogy „nem akarok testépítői alkot”. Tisztában vagyok vele, hogy ezt alapból is nehéz elérni, nőként meg főleg. Tehát nem félek a súlyzós edzéstől, egy időben próbálkoztam is vele, és éppen ezért tudom, hogy nem akarom mégegyszer. Lehet, hogy nagyon szánalmas és elítélendő hozzáállás, de ha már rászántam (igen, szándékosan használom ezt a szót, mert sokáig lusta disznó voltam, és mint ilyen, gondolhatod hogy a kezdeti próbálkozások nem voltak túl fényesek) magam a sportra, akkor szeretném ezen belül azt csinálni, amit élvezek is valamennyire, és nem érzem kényszernek.

Mondhatod erre, hogy ilyen hozzáállással nem is érdemlem meg a vágyott alakot, de én tudom, honnan jöttem, hova tartok, és hogy egyelőre az is nagy lépés, amit eddig megtettem. Azt is kérdezhettem volna: ha heti 5-6 alkalommal futok 1 órát rendszeresen, a világon semmit nem változik, nem javul az alakom?


És bocs, de ez a második belinkelt kérdés egy sértés. Szerinted miért nagy nulla, és világ lustája hozzáállás az, hogy nem akarok súlyzózni, de ezen kívül arra törekszem, hogy minél többet fejlődjek abban, amit csinálok? Nem napi negyed órát szánok a sportra, hanem legalább 1-1,5 órát, ha a padozást meg a futást összeadjuk, és ez egy sportmentes életmód után nem olyan borzalmas teljesítmény.

2012. máj. 27. 22:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Bár semmilyen sport nem felesleges, mert hosszú távon a sportos életmód sportos külsőt eredményez, de alakformálónak nem nevezném a futást és a legtöbb sportot, mert nem az az elsődleges céljuk. De ha nem akarsz fitness modell lenni, "csak" egészségesen élni akkor az a legfontosabb hogy olyat csinálj amit szeretsz, és azzal el lehet érni és lehet tartani egy szintet. Már kaptál választ úgyhogy csak megerősíteni tudom hogy itt több hónapos távlatokban kell gondolkodni.
2012. máj. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. máj. 30. 15:54
 8/10 anonim válasza:
Ne is hallgass ilyen fanatikusokra se...biztos csinos és szép alakod van.Én sem akartam fogyni,csak izmosodni. Fenékre gumikötelet ajánlom(napi 100elég) és kis súlyzókkal csinálok egy kombinációt,3x egymás után.Október óta,most kezdek izmosodni tőle,a fenekem pedig keményebb mint 16évesen volt (35vagyok)
2012. máj. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

megértem, hogy élvezhető sportot szeretnél, de a klasszikusan tónusos, feszes idomokat súlyzós edzéssel lehet elérni. ez az egyetlen mozgásforma, ami minden izomcsoportot egyaránt megdolgoztat, és célirányos! a futás, kocogás, bicikli meg ilyenek aerob mozgások, fogyhatsz velük, de csak ezekkel nem leszel annyira formás (kivétel, hogy ha sokat futsz, izmosabb lábad lesz).

én súlyzós edzést csinálok (személyi edző által összerakott edzéstervet) heti 4x, emellett 2x kocogok 2 hónapja, persze komoly diéta mellett, és már szépen láthatóan fogytam és feszesedtem.

én azért kezdtem el a kondit, mert célirányosan akartam sportolni, bevallom, csak a szép alak miatt edzek, mivel nem találtam élvezhető sportot. ez legalább meghozza a kívánt eredményt. hidd el, megéri, nem leszel tőle kiizmosodott gyúrós külsejű, hanem pont olyan feszes, mnit amire vágysz :)

szóval szerintem ha tényleg a szép alak a célod, akkor csakis a kondival érhetsz el pár hónap alatt látványos eredményt.


20L

2012. júl. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez szomorú:D De igazad van...ha már szenved az ember, és semmit nem csinál igazán kedvvel, legalább legyen eredménye..Ha lesz pénzem, valahogy rászánom magam.
2012. júl. 30. 20:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!