Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A tej mennyire számít jó...

A tej mennyire számít jó fehérjének?

Figyelt kérdés

Fogyókúrázom és mellette sportolok és azt hallottam,hogy próbálni kell a fehérjéket minél jobban magamhoz venni és a kalóriás ételeket pedig kerülni. Szóval az a kérdés,hogy nekem nagyjából napi 12-13dkg fehérje kellene. Ezt próbálom sovány túróval, tojással, hallal bevinni...de az a kérdés,hogy a tej az jó-e? Mondjuk rajta van,hogy 100ml=3,3g

fehérje. Akkor 1 Liter az 3 dkg fehérje?



2013. jan. 12. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Én inkább grammban számolok. 100 ml-ben 3 gramm, akkor egy literben 30 gramm. Természetesen jó fehérjeforrás, de a fehérje mellett szénhidrátot és típustól függően több-kevesebb zsírt is tartalmaz. Ezeket figyelembe kell venni a napi étrend összeállításánál.
2013. jan. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A tej nem számít jó fehérjeforrásnak és a tej hasznossága is vitatott.
2013. jan. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1 liter tej majdnem 500 kalória...
2013. jan. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
7%
A tejtől hamarabb fogsz hízni mint fogyni, tele van növekedési hormonokkal.A fehérjemániát pedig nem értem, semmi alapja.Az anyatej még mindig csak 5%ban tartalmaz fehérjét.
2013. jan. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az anyatej fehérjetartalma mire lenne bizonyíték? Vagy te anyatejen élsz még mindig ?
2013. jan. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

A tejben alig van fehérje.

Ezek egy része az emberi testben autoimmun betegségeket okoz (a tehéntej). Másik része növekedési hormon, marhainzulin.. Amik zsírosodásra késztetik a tested.


Nem, a tej nem fehérjeforrás, ahogy a túró is igen erőltetett. Sokkal értelmesebb kevesebb fehérjét enni, de azt húsokból, tojásból fedezni. Testépítésnél fontos a fehérje bevitel igazán, de ott sem nyerő ötlet a tejezés..

2013. jan. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ki mondta, hogy a kérdező 1 liter tejet akar meginni 1 nap alatt? Ha csak 1-2 dl-t fogyaszt egy nap, az 50-100 kalória, ami bőven belefér, a lényeg a mértékletesség.
2013. jan. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
en a foyokura alatt elkerultem a tejet feherje nincs sok benne inkabb zsírt tartalmaz, aztan manapsag kitudja milyenek a tejek a boltokban, ha csak nem farmod van es te fejed meg a tehenet...de akkor is zsíros..
2013. jan. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%

Európában az A1 fajta tehenek terjedtek el, ilyen a bolti tej és az otthoni farmtej is.


Aki kizárólag a kalóriatartalomhoz köti a fogyást/hízást, az óriási nagy lemaradásban van. Hát figyeljünk már a hormonrendszerünkre, csak nem lehet nehéz megérteni hogy valami nagy inzulin ugrást okoz, és ez a zsírégetés lassulásához, zsír raktározáshoz vezet, valami meg nem okoz inzulin ugrást, így zsírosodást sem okoz, mennyiségtől úgy tűnik függetlenül.

2013. jan. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!