Ha 2 naponta szobabiciklizek, az jó mozgásnak?
Szoktam és szeretem is, a végére ki is szoktam fáradni, 40 percet szoktam mikor csinálom, de növelni szeretném.
A kajánál kevesebb adagokat eszem és több folyadékot viszek be.
Felejtsétek már el ezt a fél óra után indul be a zsírégetés baromságot. Most komolyan ezt hogy gondoljátok? Minden emberben, tök mindegy mennyire magas, hány kg, mennyi zsír és mennyi izom van rajta, mit evett mozgás előtt, mikor ette, ezektől teljesen függetlenül 30 perc után indul be a zsírégetés? Hihetetlen..
Egyébként meg naponta is biciklizhetsz, főleg ha aerob edzésnek végzed.
Nem nem nem nem nem...!
Zsírégetés edzés hatására nem csak fél óra után indul be!
A szervezetünk egész nap használ zsírt, ebből nyerünk energiát. Intenzív edzéskor az izmokban tárolt glikogén is felhasználásra kerül, ez a kevésbé jelentős energia-út. Nem az edzés éget zsírt, hanem a szerveink állandó működése, a vér pumpálása, a vércukor megtartása.. Tehát az ember állandó fogyásra van beállítva. Ezt étkezéssel kompenzáljuk, visszatöltjük az elhasznált tápanyagokat, főképpen zsírt. Azaz egy nap, étkezések között minimális mértékben de változik a zsírtömegünk, összességében azonban közel állandó.
Ettől eltérés amikor valaki betegre eszi magát, a cukornak már csak ilyen hatása van, a fentebb leírt egyensúlyt, szabályozást teszi tönkre (a keményítő, szőlőcukor, a tej növekedési hormonjai, bizonyos gyógyszerek, vagy bizonyos a pajzsmirigyünk működésére ható anyagok).
Tehát azért hosszan edzeni, mert majd csak fél óra után lesz értelme, értelmetlen. Egész nap könnyű fizikai munkát végzünk (lélegzünk), ha EDZÜNK akkor az edzés legyen, tehát az intenzív része ne tartson 10-30 percnél tovább, mert akkor az már nem intenzív. Más, ha az ember egy gyógytornát végez egy órán keresztül, természetesen annak a célzott erősítő, vagy egyéb terápiás hatása a kívánatos, ahogy egy 2-3 órás harcművészeti edzés se végig kardio edzés.
De ezekkel szemben a tekerés gyakorlatilag értelmetlen. Csak a lábakat dolgoztatja meg, 40 perces edzés feltételezi hogy azokat sem elég intenzíven, hiszen intenzív mozgást nem tudunk a legnagyobb izmainkkal 40 percen át végezni, az már csökkentett intenzitású mozgás lesz.
És a test többi, fontosabb izomcsoportjai pedig kimaradnak a mozgásból, ez is hátrány.
Tekerést érdemes 5-10 percre szűkíteni, ez lehet egy rövid intervallumos, nagy intenzitású edzés. Utána pihenés, és a maradék időben Hát, has, karizom erősítéseket végezni, illetve tekerés nélküli napokon lehet guggolni, kitöréseket végezni hogy nagy izomfeszüléssel járó terhelést is kapjanak a lábaid.
A kajálás egy ennél hosszabb írás lenne, rossz minőségű ételeken nem segít, hogy kis adagokat eszik az ember. Ráadásul minél rosszabb minőségű ételt eszünk, annál többre van szüksége a szervezetünknek, hogy úgy-ahogy elég tápanyaghoz jusson. Ez persze hízással is járhat.
Kis mennyiségek helyett minőségi táplálékforrásokat kell választani (állatok, növények közül alacsony keményítő tartalmú zöldségek és gyümölcsök, olajos magvak, valamint gombák) és akkor a megevett mennyiség nem hízást fog okozni, hanem támogatni fogja a test egészséges működését.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!