Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás. (Lapos has) 16F/65kg/1...

Fogyás. (Lapos has) 16F/65kg/168cm (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az utóbbi 2 évben hanyagoltam a testem, össze-vissza ettem, keveset sportoltam.

Emiatt sikerült felszedni pár kilót.

Ez főleg a hasamon látszik, máshol nemigazán.

Mindenképp szeretném eltüntetni a zsírpárnákat és ha ez megvan, akkor elkezdeni tornázni.

Igazából több kérdésem is lenne:

1. Milyen diétát ajánlotok?

2. Mennyi kalóriát szabad bevinnem egy nap?

3. Heti hányszor járjak futni és mennyit?

4. Körülbelül hány hónap alatt sikerülhet teljesen eltüntetni a zsírt ha mindent szigorúan betartok?

5. Futás mellett még mit érdemes csinálni?

6. Nyárig sikerülhet elérni a lapos hasat?

Értelmes emberek válaszát várom, köszi!



2012. dec. 6. 22:14
 1/2 brainstorm válasza:

1, testre szabottat, sztem nem sanyargatni kell magad, hanem ésszerűen táplálkozni, minél több zöldség/gyümölcs, lehetőleg kevesebb kenyér, meg zsíros dolgok. A víz az nagyon fontos, igyál minél több vizet/teát, ajánlott a citromos víz is, állítólag segít a zsírégetésben.

2, sztem ez csak attól függ h mennyit mozogsz.

3, minél többször egy-két pihenőnapot leszámítva minden nap mehetsz futni. Figyelj oda a testedre, ha sérülést szerzel(húzódás, gyulladás stb) akkor változtani kell, meg ugye rápihenni. Annyit fuss amennyi jól esik, vagy amennyit bírsz:-) nem árt ha nem betonon futsz, meg ha hegynek fölfele az sem.

4, attól függ, hogy mit eszel, mennyit mozogsz és, hogy milyen az anyagcseréd. Fiatal korban gyakorlatilag csodákra vagy képes (később is!), csak ésszel kell csinálni.

5, fogyáshoz minden olyan mozgás jó, ami álloképességet igényel, labdajátékok, úszás, kerékpározás, extrém sportok... A kulcs a rendszeresség.

6, igen


Amúgy mindenki másképp tud jól fogyni ezért javaslom h kísérletezz nyugodtan és figyelj oda a tested visszajelzéseire. Nekem spec a citromos víz mértéktelen fogyasztása sokat dobott a teljesítőképességemen, de figyelni kell az ásványi anyagok fokozott ürülésére is pl. Szóval elég összetett a dolog, de alapvetően nem a táplálkozás fogja meghatározni az eredményt - főképp a te korodban - hanem a mozgás mennyisége. De fontos hogy fokozatosan növeld a terhelést, melegíts be, és mindig nyújtsál utána! Ez nagyon fontos ha nem akarsz károkat okozni magadnak.

Kellemes edzést! :-)

2012. dec. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél! :)
2012. dec. 11. 00:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!