Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elkezdtem fogyózni, eddig...

Elkezdtem fogyózni, eddig oké. De mit merre hogyan? Mit egyek, mit csináljak, jo ez így egyáltalán, mennyi idö alatt megy le olyan 10 kg?

Figyelt kérdés
72(!!) kg vagyok,azaz kb 10-12 kg-val több mint amennyinek lennem kéne a 167 centimhez.Elkezdtem fitnesszterembe járni 1 hete,40-60 perceket szoktam ott "kínozni" magam.Ez is oké,de!MIt egyek,milyen sürün járjak eddzeni?Elég az hogy 2 naponta megyek?Mennyi idövel számoljak,mire lemegy rólam ez a rengeteg zsír?Hátrány az hogy fordított ütemben élek?Azaz éjszakázom,nappal alszok,tehát még a 6 óra után nem eszek-et is elfelejthetem?!Remélem értelmesen fogalmaztam,kicsit korán van még.Segítsetek légyszí,mert megbolondulok :(

2012. nov. 28. 05:45
 1/8 anonim ***** válasza:

" Segítsetek légyszí,mert megbolondulok :( "

dehogyis kell ebbe belebolondulni,

a fogyás lényege,hogy naponta a kb 1800-2000 kalóriánál többet ne együnk,

ha ezt nem léped túl,azaz,ha keveset eszel,akkor tutira lefogysz,ha jársz edzeni,ha nem,

2012. nov. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ.Szerintem nem fogyasztok ennyi kalóriát naponta,habár még nem számoltam.Edzeni meg azért járok,hogy ne lötyögjön rajtam a bör,hanem szép feszes legyen.Jól akarok kinézni,szeretnék nyáron miniszoknyát,vagy akár egy rövidnacit szégyenkezés nélkül felvenni.Jelenleg gusztustalanul narancsbörös vagyok,föleg a fenekemnél.
2012. nov. 28. 06:42
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Ne görcsölj sokat az evésen viszont a sós és koleszteroldús dolgokat rakd ki az étrendedből, mert azok tartják a felesleges vizet a szervezetedben(plusz az egyéb szív és érproblémák okai).Néha csak víz az utolsó pár kiló, nálam is ez volt.A mozgás nagyon jó ötlet, nem muszáj napi 1 órát szenvedned, inkább élvezd 20-25 percen át.Én napi 5kmt szoktam futni (20-25 perc) és ennyi volt, fittebb vagyok mint valaha.Ki fogsz égni ha túlhajtod magad és nem eszel eleget.Vigyázz magadra, fő az egészség. :D
2012. nov. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igazából nem szenvedek,söt még jól is esik még a napi 10-11 óra meló után is.Tegnap pl 1 órát edzettem,föleg combra,meg popsira ügyeltem a legjobban,és nincs izomlázam se.
2012. nov. 28. 07:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.Ha nem túl intenzív az edzés (futás, úszás)akkor belefér.Viszont ha úgy érzed hogy másnap nem fog menni a dolog mert hulla vagy csökkentsd a mennyiséget.

Ha rutinszerűen fog menni a napi mozgás nagyon jó eredményeket fogsz elérni a fogyás terén.Persze csak egészséges kajákat tessék enni, nem kell megvonni semmit kivétel a túlfeldolgozott dolgokat.

2012. nov. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ha nem naponta,hanem 2 naponta járok,az nem jó??
2012. nov. 28. 14:48
 7/8 Masnee3 válasza:

Nem kell minden nap mozogni, elég egy héten 3x.

Fogyáshoz aerob mozgás kell, ami egy kényelmes kocogást, úszást vagy dvd-re ugribugrit jelent. Pihenőnap ugyanolyan fontos, mint az edzőnap, hogy regenerálódj. A heti 3x mozgás felpörgeti az anyagcseréd, gyorsabban nyúl a tested a zsírraktárakhoz, mintha nem mozognál. Enni próbáld meg ezeket, vagy ezekből valamit összedobni:

zabpehely, műzli, gyümölcsök, zöldségek, csirke-pulykamell, sovány túró, hal...nézz kalóriatáblázatot és amiben a legkevesebb cukor van, azokat edd.

kerüld el a cukrot, fehér kenyeret, csokikat, sütiket és igyál igyál igyál!!! (vizet)

Ha többször eszel egy nap kevesebbet és egészségeset, akkor jobban jársz mintha este bekajálnál, mert amit lefekvés előtt eszünk, az már rád fog rakódni, szal jobb ha az nem egy steak sült krumplival meg dobostortával:-)

Ha ezeket betartod garantáltan fogyni fogsz! Sok sikert, szurkolok!:-)

2012. nov. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tévedés az este 6 után nem eszek, inkább úgy helyes: lefekvés előtt 3 órával nem eszek. Ezt te is nyugodtan tarthatod.

Van egy lap: kaloriabazis.hu, ott szépen lehet vezetni a napi étkezésedet, én már reggel felvezetem, hogy mit fogok enni aznap, így tudom magam tartani hozzá.

2013. jan. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!