Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Visszaálljak a régi, egészségt...

Visszaálljak a régi, egészségtelen étkezésre?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy van, aki napi 2-3× eszik rossz minőségű kaját (gyors GI, semmi tápanyag stb), és van, aki napi 5-6 alkalommal normálisan (mint ahogy én is(arányok napszakra felosztva, egészséges táplálékok)).

Viszont hiába az utóbbi 'csoport', az előbbiek azok, akik mindig is vékonyak, normálisan néznek ki.


A kérdésem a következő: ha az életmódom, amit már több mint fél éve élek, leváltanám egy 'rosszkajás' életmódra(zsömle, virsli, parizer), amit minden más normál ember él, akkor én is olyan vékony lehetnék, mint ők?


Nem tudok mindig odafigyelni arra, hogy hány kcal megy le, a 2-3 óránkénti evés sem jön össze gyakran, idő hiányában.


Lefogytam a felesleget, hiányolom az életemből a kakaós csigát, a bukták, a karácsonyi linzereket stb stb :((


--> Mi van, ha én a napi 5× étkezéssel, amit próbálok tk kenyérrel, sovány dolgokkal, drága ételekkel, több kalóriát viszek be, mint aki reggel betol egy jóízű sajtos szendvicset, délben eszik egy rántott húst, este meg egy szelet csokit? :((



2012. nov. 25. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Akik egészségtelenül étkeznek, azoknak általában nem kell aggódni az elhízástól a gyors anyagcseréjük miatt, ezért azt esznek, amit csak akarnak. Másik lehetőség, hogy rengeteget, 2-3 órát sportolnak rendszeresen, heti minimum 4-5 alkalommal. Nekem sok ilyen ismerősöm van, csak a suliban megesznek 2 pizzaszeletet, vagy hamburgert, plusz ha még a nap végére éhesek maradnak, akkor betolnak egy nagy szendvicset. Ha te hízékony alkat vagy, hiába étkeznél úgy, mint ők, nagy valószínűséggel gyorsan gyarapodna a súlyod. Ezt max úgy tudnád kiküszöbölni, ha mellette intenzíven sportolnál.
2012. nov. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

hogy valakin nem látszik meg az még nem azt jelenti hogy jó is a szervezetének! hidd el telibe szart zsák mind!


ne legyél butus és ne add fel, helyedben én 2 re csökkenteném az étkezést. Igazából én napi egyszer eszem és napi 1szer biztos, de néha 2 szer is elmegyek arra a helyre, mimkor napi 6 szor ettem 2-3 vagy még több napig sem jártam arra. szal anyagcserét nem lassította le az egyszeri étkezés. nem nagyon követem a mostani divatot, a harcosok étrendje szerint élek, mellé szinte minden nap mozgok valamit.

2012. nov. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vannak különböző testtípusok, különböző genetikájú emberek. Ha te hízásra hajlamos (endomorf) ember vagy (mint én is :( ), akkor bármit csinálsz sosem leszel olyan vékony mint aki zabál minden szemetet, mégis 50 kiló (ektomorf). Ez nem jelenti azt, hogy neked is szemetet kell enned. Nem leszel attól vékony, sőt! Csak rontasz a helyzeteden. Ha hiányzik a kakaóscsiga, edd meg egyszer. A karácsonyi linzer karácsonykor van, edd meg azt is karácsonykor. Bőven elég, ha az esetek 99%-ban tisztán táplálkozol, nem kell a 100%, hiszen a karácsony, a születésnap nem erről szól. A hétköznapokban viszont igenis egyél tisztán, napi minimum 4x, és helyesen elosztva a tápanyagokat.
2012. nov. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kérdés, a tapasztalataid objektívek?

Biztos, hogy akik naponta 5-6 alkalommal esznek, azok jól esznek? Nem lehet, hogy rosszabb elveket követek mint a másik csoport?

Nem lehet, hogy amit Te jó szénhidrát forrásnak tartasz, az legalább annyira zsírosít mint a magas GI értékűnek kikiáltott zsemle?


A tapasztalataid ezt mutatják.


Ajánlok C) választ, egyél húsokat meg zöldséget. Minimális ch, semmi hizlaló fehérje (marha inzulin a tejtermékekben) semmi mérgező glutén vagy más gabona fehérje.

Ezzel szinte mindenki fogy, aki nem annak több idő kell hogy a betegsége előbb rendbe jöjjön. Hormonrendszerre sosem árt egy kivizsgálás (hasnyálmirigy, pajzsmirigy és a hormonjaik).

2012. nov. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
jaa rájöttem harcos mit hirdetsz, paleolit ja. na csak a szépséghiba hogy az ember akármennyire is "mindenevő" a húst még mindig nem tudja rendesen megemészteni, mert ugye növényevők vagyunk, a tejtermékkel viszont a magyar embernek nincs baja mert itt már rég óta megy és megvan az enzim, a hús emésztéséhez viszont nincs minden. neki nem ajánlod a májat ami kiválasztószerv és tele van méreggel, meg a gyulladás csökkentő szuri melléktermékeivel? :D
2012. nov. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem tettél mást, mint ellent mondtál nekem.

Bizonyították neked valaha is, hogy a kiválasztó szervben valami károsabb szer marad mint az állat húsában? Lehet ám szívet is lenni, az izom, és csak 140 forinttal drágább mint a máj. De előbb ne csak a szomszéd néni véleményére alapozva tájékozódjunk a májról.

Ugyan ez igaz a húsokra, hol hallottál olyat, hogy nem tudjuk megemészteni? Kevés jobban emészthető dolog van a húsoknál. A tejben lehet, hogy sok mindent meg tudsz emészteni, de az emberek többsége (M.országon csak kb. 20%) nem emészti a tejcukrot. Ami inkább jó, mert ők nem mérgezik magukat tejjel.

Aki viszont mégis issza (eszi) az a marha által a BORJÚNAK (nem az embernek, a borjúnak) termelt hormonokból, fehérjékből kap egy sort, ami nem nekünk van. Mi megbetegszünk tőle, nagyon jó dolog elkerülni.


Tehát nincs probléma a paleóval. Sima egészséges, gyulladáscsökkentő táplálkozási irányzat.

2012. nov. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Na ezért sz*r mindenféle hülye diéta, mert mindenre van valakinek valami észérve... vegák, paleosok, bőven satöbbi...


Egyél, amit eddig, csak normális mennyiségben, nem sokat, mozogj és kész.

Elsőnek meg totál igaza van.

2012. nov. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Eddig is így csinált, evett minden szemetet, biztos eztán jobb lesz :D


Persze, írjunk felül orvosokat, egészséges embereket biztos a paleósok a hülyék, én meg helikopter, utolsó válaszoló meg hintaló :D

2012. nov. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Harcos, nekem elég bizonyíték hogy akik rendszeresen mérgezik magukat azoknak mind megnő a májuk. a zsír és a máj sajnos képes elraktározni a mérgeket, ha nem méregtelenítenek. de egy vágóhídi szerencsétlennél nem fog ilyesmi történni :D most ne keverd ide hogy a farkasok is a májat eszik meg először mert azok alpesi gyógyfüvön élő őzekből szedik ki és nem saját szarjában tespedő, begyógyszerezett tehénből, hogy lássuk a két végletet.... az tényleg értékes tápanyag, bár akinek van hozzá gusztusa.


másik témában olvass pl itt:

[link]


de kutakodással számtalan forrást találhatsz magadnak, mert gondolom ez nem elég tudományos neked (nem mint ha a te elméleteidet valaki komolyan is alátámasztotta volna. bár mindent és annak az ellenkezőjét is be tudják bizonyítani ha érdekük úgy kívánja, a táplálkozás témakörben mindenképp...)


örülök hogy neked bevált a paleolit, gondolom a sok gyümölcs és zöldség miatt, legyen hosszú életed vele.

2012. nov. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Valamennyire sajnálom, hogy nem tudunk hasonló következtetésre jutni, de azért érzek így mert tiszteletet váltott ki ahogy írtál.


Én komolyabb forrásokat szoktam nézni mint a link tűnt, húsfogyasztó embercsoportok vizsgálatait stb.


Arról azért lehet olvasni, hogy a vadállatok testében sokkal több nehézfém kerül, raktározódik, ugyanis nincsenek védve ettől. A tartott állatoknál mérnek határértékeket, a kadmium szintre emlékszem hogy jóval magasabb volt vad nyulakban, őzek májában. Ne tűnjön úgy, hogy istenítem a modern állattartást.. nincs így.

Még eszembe jutott az, hogy a vágóállatokat fiatalon levágják. Nem tudom rövidebb idő alatt mennyi méreganyag gyűlik fel a szerveikben. Ezen a téren tájékozódni fogok még mindenképpen!


Köszönöm a jó kívánságokat, én is hasonló jókat kívánok viszont!

2012. nov. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!