Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyan fogyjak?...

Mit tegyek, hogyan fogyjak? Már az öngyilkosságot fontolgatom. :" (

Figyelt kérdés

Nincs kedvem regényt írni, ezeket a kérdéseket is én tettem fel: http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__35..


http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__34..


Most az a helyzet, hogy az egész család ellenzi, hogy tovább fogyjak, mert szerintük vastag csontú vagyok, mert anyukám, meg apukám is az. :"( Pedig az orvosok azt mondják, hogy túlsúlyos vagyok és, hogy fogyjak még. Én le szeretnék fogyni 60 kilóra, de a suli mellett nem megy, mert ott ebédelek. Anyukámat megkérdeztem, hogy nem lehetne e úgy, hogy lemondjuk a suliban az ebédet és ő főzne nekem fogyókúrás kajákat, azt mondta anyukám, hogy nem. Le szertnék fogyni, mert különbözöm az osztályomban lévő lányoktól, mert ők szép vékonyak, én meg egy kövér disznó vagyok, és emiatt egyedül és kiközösítve érzem magam. Pedig a rokonaim, ismerőseim, barátaim azt mondják, hogy sokat fogytam és csinos vagyok. Hogyan fogyjak?? S.O.S. Már elkeseredésemben az öngyilkosság lenne számomra a megváltás. :"( Mit tegyek?? 14/L



2012. nov. 14. 16:06
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
A Kedves Ember:Nincs itt semmiféle mellébeszélés! Tanulás mellett tényleg nincs időm nagyon sportolni! Keddenként járok gyógytesire, elsősegély szakkörre, társastáncra és még tesi órám is van. csütörtökön meg pénteken tesi órám van, meg járok gyógytesire.
2012. nov. 15. 07:09
 12/28 anonim válasza:
100%

Én leírom egyszerűbben mint a nyolcas: ne egyél annyit.

Problem solved.

2012. nov. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:
100%

Egyrészt: Gondolj bele, hogy mekkora fájdalmat okoznál a családodnak ha hírét vennék hogy a lányuk öngyilkos lett.

Másrészt: A tanulás mellett nincs időd edzeni járni? Tudod nem hinném hogy egy 14 évesnek annyi leckéje van, hogy ne tudna legalább egy órát cardióra vagy más erősítésre szánni. Tudod a fogyáshoz akaraterő is kell, azzal sajnos nem érsz semmit ha nyavajogsz. Félre ne érts, nem bántalak, csak mondom.

Harmadrészt: Amit az egyik kommentelő írt regényt azt neked írta, és szerintem nagyon hasznos.

2012. nov. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat! :) Így néz ki egy hetem:hétfő:Reggeli:müzli tízórai:puffasztott rizses szendvics, vagy májkrémmel, vagy vajjal van megkenve és felvágott van benne ebéd:amit a suliba adnak vacsora:amit anyukám csinált ebédre és itt 5 órám van

kedd:reggeli:müzli tízórai:puffasztott rizses szendvics, vagy májkrémmel, vagy vajjal van megkenve és felvágott van benne ebéd:amit a suliba adnak vacsora:amit anyukám csinált ebédre és itt 6 órám van, tesi órám is van, meg gyógytesim is, meg elsősegély szakköröm, meg társastánc is van, szóval esélyem sincs, hogy sportoljak még valamit. :/

szerda:reggeli:müzli tízórai:puffasztott rizses szendvics, vagy májkrémmel, vagy vajjal van megkenve és felvágott van benne ebéd:amit a suliba adnak vacsora:amit anyukám főzött ebédre, itt 5 órám van

csütörtök:reggeli:müzli tízórai:puffasztott rizses szendvics, vagy májkrémmel, vagy vajjal van megkenve és felvágott van benne ebéd:amit a suliba adnak vacsora:amit anyukám főzött ebédre itt 6 órám van, tesi órám is van, meg gyógytesim, szóval itt sincs semmi esélyem, hogy valami sportot űzzek

péntek:reggeli:müzli tízórai:puffasztott rizses szendvics, vagy májkrémmel, vagy vajjal van megkenve és felvágott van benne ebéd:amit a suliba adnak vacsora:amit anyukám főzött ebédre. Igazából az keserít el a legjobban, hogy az orvosok, aki tartja a gyógytesit azt mondják, hogy túlsúlyos vagyok még így is, pedig 18 kilót leadtam. :( Szerintem lenne időm hétfőn, meg szerdán valami másra délutánonként, csak nem akarok sötétbe hazamenni, mert kedden is 15:30-tól 16:30-ig tart a társastánc, és már akkor is sötét van. :/ Meg hát semmi értelme nem lenne annak, hogy csak hétfőn, meg szerdán délután csináljak valami sportot, mert, ha már délutánonként sportolnék, akkor egész héten kéne szerintem.

2012. nov. 15. 17:13
 15/28 A kérdező kommentje:
Amúgy azért utálom a fogyókúrákat, mert úgy szoktam csinálni, hogy koplalok, mert anyukám nem csinál nekem fogyókúrás kajákat és aztán pár napig bírom a koplalást, mert már annyira éhes vagyok, hogy majd kilyukad a gyomrom és aztán elkezdek zabálni. Ezért is vagyok ennyire elkeseredve. :/ Meg hát, amikor leadtam a 18 kilót, akkor anyukám még támogatta is a fogyókúrámat, meg biztatott is. :/ Most újra neki akarok vágni a fogyókúrának, de ő ezt nem nézi jó szemmel. :/ Azt mondja, hogy fogadjam el magam olyannak, amilyen vagyok. De hát hogyan fogadjam el magam, ha nem érzem jól magam a bőrömben?? :( Én 60 kilósan érezném jól magam, nem 75 kilósan. :(
2012. nov. 15. 17:36
 16/28 anonim ***** válasza:

Én vagyok az, aki a regényt írta neked. :D


1. Ha nem érzed jól magad, és van rá lehetőséged, akkor változtass! Ez egy "alapszabály" az életben; nemcsak fogyira vetíthető ki (majd megtanulod), de pénzügyi dolgokra, szociálisakra, emberi kapcsolatokra is.

Gondolj bele (most mondok egy fogyitól eltérő példát): XY ember haldoklik, halálos betegségben. A doki megmondja, hogy van hátra 2 hónapja. Kemoterápia, semmi nem segít, mert nem rák, hanem olyasmi, amiből nem gyógyulhat.

Tud változtatni az életén? Már nem.

Vagy: ZV egyetemen/főiskolán tanul. Nagyon rossz anyagi körülmények közt él a családja, alig tudnak neki pénzt küldeni. Csak tanul, meg éli a fősulis/egyetemi életet. Megoldás? Munka. Nem kell 12 órákat bevállalni, hanem 4 (vagy 6) óra is elég, és persze nem minden nap.

De áldozattal jár. Nálunk pl. nagyok a hétfői csütörtöki (és esetenként szerdai :D sokszor...) bulik + kedden kollégiumi bulik is szoktak lenni.

ZV számára az a megoldás, hogy kicsit visszafogja magát anyagilag, és mondjuk heti 4 buliból elmegy heti 2szer, mert dolgozik (és persze tanul)


Érted a példákat? Ha VAN LEHETŐSÉGED változtatni, mert nem jó a mostani élethelyzeted, akkor változtass.

Gondolj bele azoknak az embereknek az életébe, akiknek már késő változtatni. Amit linkeltem youtube-on, azt megnézted? A 200 kgos embernek már késő. Ő hiába érzi magát rosszul a bőrében, nem fog tudni változtatni.


De te tudsz! Neked igenis menni fog, mert olyan helyzetben vagy (sőt mint említettem, előnyöd van és tapasztalatod, mert már leadtál több mint 15 kgot!) hogy meg tudod csinálni.


Anyudnak nincs igaza. Lehet akárhány éves, nincs igaza, csak félt, mint ahogy a szülők féltik a gyermeküket. Félt, hogy a fogyitól vitaminhiányod lesz, hogy bajod esik. Ez normális.

De! Itt te számítasz. Egyes egyedül te. Ha 60 kgal vagy boldog, neki el kell fogadnia ezt. Mert milyen anya az, aki nem akarja a gyermekét boldognak látni?! Milyen anya az, aki boldogtalannak akarja látni a gyermekét folyton?! Nem akarhatja ezt anyud. Értesd meg vele.

Sőt! Ne azt mondd, hogy ha fogynál akkor lennél boldog, ezt mondd: "Anya, én azt szeretném, ha egészségesebb ételek lennének itthon, mert számomra nagyon fontos lett most az egészgéges étkezés. A suliban is rengeteget meséltek erről biológiából, és órákon is meg a csajokkal is beszéltük szünetekben. //Nem baj ha nem, csak mond ezt :D// Timi(vagy akárki az osztályodból) anyuja például mindig ad salátát Timinek, és mindig van náluk otthon friss gyümölcs. Sári anyukája meg korpás és magvas pékárut vesz csak Sárinak és ő maga is olyat eszik, bár Sári apuja imádja a fehér kenyeret, szóval neki olyat vesz. És az ára a korpás termékeknek sem túl nagy, megegyezik szinte a fehérlisztessel, ezt maga Sári mondta.

Múltkor átmentem Annáékhoz, és képzeld! Egy hatalmas gyümölcskosár volt a konyhában, meg több ládányi almájuk van, és aszalt gyümölcsöt tartanak otthon nassolni, meg gyümölcssalátával kínált meg az anyuja És Anna, csoki nem is volt Annáéknál mert azt mondta az ő anyuja nem szokott neki venni, csak szülinapkor/jeles alkalomkor kap"


Na szóval érted. Találj ki valami ilyesmit. Hogy ösztönözd/motiváld anyudat. Ez pszichológia. Ne azt mondd, hogy fogyni akarsz és ez tenne boldoggá. Mondd azt, hogy egészségesen akarsz étkezni, sok sovány husit enni és sok zöldséget, mert hallottad bioszon (most vagy 14 akkor az emberi testet veszitek ugye?) hogy mennyire fontosak a vitaminok a nyomelemek, hogy a magnézium mennyire jó az izmoknak, a kálium a szívnek, stb. Azt mond, hogy az tenne boldogabbá ha egy vitamindús, rostokkal teli étrended lenne!

Ugyan, milyen anya az, aki erre nemet mond?


2. "mert már annyira éhes vagyok, hogy majd kilyukad a gyomrom és aztán elkezdek zabálni. Ezért is vagyok ennyire elkeseredve. "

Ismerős. Én is csináltam, érdekes módon fogyi után. Fogyi után áttértem egy egészséges életmódra, majd a 2011/12-es tanévem előtt hízni akartam, aztán meggondoltam magam - de a falásrohamok elkezdődtek. Így nézett ki egy hetem:

1-2(-3) nap falásroham 1 víznap 3-5 nap almanap majd megint falás

Te ne ess bele ebbe a hibába!


3. Eléggé egyhangú és monoton az étrend, lehet ez okozza a gondot.

A monotonság miatt lehet vitaminhiányod van (ez is okozhat hirtelen falásrohamot)

Ha megengedhető anyagilag, akkor javasolnék egy multivitamint. Ha nem, akkor próbálj minél többféle zöldséget és gyümit összeválogatni, mert pl. a répában az A vitamin a sok, a káposztában a C. Igaz, mindkettő zöldség, de fontos hogy A és C vitamin is legyen, így csináld azt, hogy vagy mindkettőt eszel, vagy váltogatod a zöldségeket: egyik nap ezt egyik nap azt, szal érted, hogy minél több vitaminhoz juss. Ne csak egyfélét egyél, pl. ne csak paradicsomot (hiába az a kedvenced, de most mondtam egy példát) hanem próbáld magad szoktatni másfélékhez is.

Így télen, a hidegben főleg kellenek a vitaminok!


nem akarok sötétbe hazamenni ->

nincs valaki ismerős, akinek az anyuja/apuja haza tudna dobni kocsival sötétben?

anyud/apud nem tud hazavinni kocsival?

vagy ismerőssel hazabuszozni/hazasétálni?

tesó nem tud elkísérni, nővéred vagy bátyád?


Amúgy 1 óra belefér a napodba simán. Pl. este hagyd ki a tv-t, meg a kvízműsort vagy nemtom... de megoldható és még rendesen is tudsz tanulni.

Volt hogy futás közben mondogattam csomószor érettséginél a töritételeket :D meg ha van szobabiciklid (vagy pl fitness terem a közelben ahol van szobabicó) oda fel tudod tenni a szótárat/füzetet és tudsz tanulni.

2012. nov. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tippeket! :)

Értem. :)

Még nem, de majd megnézem azt a videót.

Nekünk van kocsink, csak az a baj, hogy a nevelőapukám szerintem nem biztos, hogy eljönne értem, mert valamikor este ér haza a munkából. :/ Amúgy van az iskolának egy konditerme, csak az a baj, hogy nem tudom, hogy hol van és mindig elfelejtem. :/

2012. nov. 16. 10:28
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz rá, hol van a konditerem. Fősulis vagyok, ahová én járok, kb 12-15 perc mire az épület egyik végéből átérek a másikba. Szerinted én év elején hogyan találtam meg a konditermet (meg úgy a termeket az egész suliban :D XD) meg hányszor felejtettem el hogy merre kell menni stb?


Nem ciki rákérdezni semmire sem, most november van de így is csomószor kérdezgetek sulban (Bocsi, itt vagyunk X órán? ZV tanárnál vagy te is ugye?) Mert én is elfelejtem. :) Ha úgy érzed mégis ciki lenne osztálytársaknál/tanároknál rákérdezni, akkor szúrj ki egy takarítónőt és őt kérdezd meg, vagy portást. Általában a portások cserélgetik egymást egyik nap ez, másik nap másik portás van. Szóval ha másnap is elfelejtenéd merre van a konditerem, akkor megkérdezed a másik portást vagy egy másik takarítónőt de évfolyamtársat is nyugodtan. :)


A nyitvatartás gondolom ki van írva, ha mégsem kérdezz rá arra is

2012. nov. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
100%

Igazán relevánsat nem tudok mondani, de valahogy ezt meg akartam mutatni, találd ki, mit akarok üzenni vele.

[link]

2012. nov. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Értem. :) Köszönöm szépen! :)
2012. nov. 17. 17:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!