Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyan fogyjak?...

Mit tegyek, hogyan fogyjak? Már az öngyilkosságot fontolgatom. :" (

Figyelt kérdés

Nincs kedvem regényt írni, ezeket a kérdéseket is én tettem fel: http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__35..


http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__34..


Most az a helyzet, hogy az egész család ellenzi, hogy tovább fogyjak, mert szerintük vastag csontú vagyok, mert anyukám, meg apukám is az. :"( Pedig az orvosok azt mondják, hogy túlsúlyos vagyok és, hogy fogyjak még. Én le szeretnék fogyni 60 kilóra, de a suli mellett nem megy, mert ott ebédelek. Anyukámat megkérdeztem, hogy nem lehetne e úgy, hogy lemondjuk a suliban az ebédet és ő főzne nekem fogyókúrás kajákat, azt mondta anyukám, hogy nem. Le szertnék fogyni, mert különbözöm az osztályomban lévő lányoktól, mert ők szép vékonyak, én meg egy kövér disznó vagyok, és emiatt egyedül és kiközösítve érzem magam. Pedig a rokonaim, ismerőseim, barátaim azt mondják, hogy sokat fogytam és csinos vagyok. Hogyan fogyjak?? S.O.S. Már elkeseredésemben az öngyilkosság lenne számomra a megváltás. :"( Mit tegyek?? 14/L



2012. nov. 14. 16:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam az előző kérdéshez is, de ezek szerint nem talált célba. Hogy néz ki egy napod?
2012. nov. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosság nem megoldás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Az öngyilkosság nem megoldás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Az öngyilkosság nem megoldás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Érted?!

Lehet,hogy Te tényleg erősebb csontozatú vagy,ezt ránézésre nem lehet megmondani!

Aki meg a külsőd miatt kiközösít,az annak annyi esze van!

Én amondó vagyok,hogy valaki inkább legyen kedves,okos,aranyos,minthogy,egy szánalmasan hülye plázacica! Fiú vagyok,és hidd el,hogy nem én vagyok az egyetlen aki így gondolkodik! :)

Amúgy szerintem járj el aerob edzésre,vagy cardio-ra,figyelj a táplálkozásra! Nézd az update konyhát,én 18 kilót fogytam vele,másfél hónap alatt! Persze mozogtam is,futás,súlyzós edzések,gyaloglás,fekvőtámaszok,kitörések,hasprések,fitness labdával gyakorlatok,kondi gépekkel,stb.

Mindenki totál el van ájulva az elképesztő változástól,mert elsőtől fogva kövér voltam,de most középsulira nagyon lefogytam,és mindenki mondja,hogy milyen jól nézek ki! :)

És nagyon jól esik!

Úgyhogy ha Te is szeretnéd megtapasztalni,akkor ne add fel! :) Mert ha megölöd magad,akkor csak sajnálni fognak,s nem csodálni! xD

Szóval biciklizz sokat,és tornássz,sportolj,amennyi lehetőséged csak van rá! Illetve a három fő étkezés előtt(reggeli,ebéd,vacsora) egy nagyobb pohárba egy evőkanálnyi almaecetet tegyél,s azt itt meg,illetve igyál rendszeresen(napi rendszerességgel,egy nap 2-3 csésze) lúgosító teát!

A fogyókúra nem az éhezésről szól,hanem a kiegyensúlyozott,változatos,egészséges,szénhidrátszegény,fehérjedús táplálkozásról,és a látható eredmény nem egyik napról a másikra történik! Úgyhogy ne add fel!

Az öngyilkosság gondolatát meg azonnal töröld ki a buksidból! :)

Drukkolok,sok sikert! :)

15/F

2012. nov. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Mindennap biciklivel járok iskolába kb. 20 perc mire beérek a suliba, járok gyógytesire, tesizek is, szóval nem lenne időm ilyen edzésekre. Amúgy nem közösít ki senki, csak úgy érzem magam. Számomra tényleg az öngyilkosság lenne a megoldás, már tisztára elegem van a fógyókúrákból!! :@ Amúgy köszi! :) Tényleg öngyilkos leszek és már senki nem tud róla lebeszélni, és rohadtul nem érdekel, hogy ki fog sajnálni, meg ki nem.
2012. nov. 14. 16:33
 4/28 anonim ***** válasza:

De az nem megoldás!!!! Semmi értelme!!! Gondold végig! Kérlek! Csak egyszer,hogy szerinted azzal mit érnél el?!

Én régebben cigiztem,de eljött a tavasz,nyíltak a virágok,rügyeztek a fák,egyszerűen gyönyörű látvány volt! :)

ránéztem a cigire,ami büdösen füstölgött(egészen addig kellemesnek találtam a szagát),majd belegondoltam,hogy kell ez nekem? tulajdonképpen miért is cigizek? Aztán rájöttem,hogy csak azért,mert nagyobbnak érezhetem vele magam. S azért akartam magam nagyobbnak érezni,mert vannak dolgok,amik nem sikerültek,s ez szörnyen elkeserített,ezért tudat alatt így próbáltam vigasztalni magam. Aztán leszoktam! :) De én hülye ismét rászoktam...

De az egyik rokonom,tüdőrákot kapott,már eléggé régóta haldoklik,de most már elviselhetetlen állapotban van szegény. :S Úgyhogy leszoktam. Pluszba dédnagyapám lábát a cigi miatt vágták le,érelmeszesedés következtében! A rajzolás a hobbim,eléggé szépen tudok,az álmom,hogy képregényrajzoló legyek,szóval nem akarom elveszíteni a kezeimet. Úgyhogy Te is gondold át,hogy tulajdonképpen mire mennél az öngyilkossággal! Hidd el,hogy nem sokra!

Illetve arra gondoltál már,hogy a szüleid ,mit éreznének?

Szerintem belehalnának a fájdalomba. Tegyük fel,hogy visszatérnél szellemként,és végig kéne nézned azt,amikor a szüleid rátalálnak a holtestedre! El bírod képzelni,hogy az milyen lenne?! Szerintem nagyon nem...

Amúgy csak elmondom neked,hogy másnak tudod milyen nagy problémái vannak? Van három gyereke,a férje elhagyta,gyerektartást nem fizet,stb. Te meg azért akarsz öngyilkos lenni,mert túlsúlyosnak mondott egy doki. Azért ezen is el lehetne gondolkozni! ;)

De például ott van Adele,aki nem túl vékony. De mégis milliók szeretik,sőt imádják! És abba gondolom szintén nem gondoltál bele,hogy van olyan fiú,akinek így tetszel! Én például sokkal jobban szeretem a teltebb lányokat,mint a mai anorexiásokat! És nyugodtan utánanézhetsz,minden fiú jobban bírja a kicsit húsosabb lányokat,mint a csontvázakat! Trollface-en is nem egy olyan poszt van,ahol a csont sovány lányokat cikizik,mert már alig vannak 40 kilósak,de még mindig fogyni akarnak!

Szóval az öngyilkossággal nem mennél semmire!

Az emberek úgy fognak rád emlékezni,hogy feladtad,s nem,hogy inkább kitartással nagyszerű eredményeket értél el,s büszkén,fölemelt fővel járkálhatnál!

Csak gondold át!

2012. nov. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nem, sajnálom, már átgondoltam. Azért akarok meghalni, mert nem érzem jól magam a bőrömben. Hidd el, nem bánnám meg, nem érdekelne, hogy a szüleim mit éreznek.
2012. nov. 14. 17:44
 6/28 A kérdező kommentje:
Amúgy nem érdekel, hogy melyik fiúnak tetszem, meg melyiknek nem, mert engem nem érdekelnek a fiúk!!
2012. nov. 14. 17:49
 7/28 anonim ***** válasza:

Van amikor en is inkabb ongyilkos lennek,de atgondolom a dolgokat es ra szoktam jonni hogy az nem megoldas semmire.Tuzzel ki magad ele celokat.Nekem pl az a fo celom hogy lefogyak ugy 8 kg-t es benne legyek az osztaly elso 4 tanulojaban.Meg azert se legy ongyilkos hogy akik nem kedvelnek ne add meg azt az oromot hogy orvendjenek hogy nem elsz.De mert utalod annyira a fogyokurat?Nem sanyargatod tul magadat?Irj privit ha gondolod.Szivesen beszelgetnek veled.

14\L

2012. nov. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

1. Teneked fogalmad sincs, miről beszélsz. Azt mondod, hogy nem érzed magad jól a bőrödben. Nem egyszer akartam öngyilkos lenni. Többféle problémám is volt, most is van. 2010/11 telén fogalmam nem volt, hogyan kecmeregjek ki abból, ahol voltam. Úgy éreztem magam, mintha egy szakadék mélyén lennék, és nem lenne menekvés.

Elolvastam a korábbi kérdésedet, ott azt írod, fogytál, most 70 kg körül vagy 170 cmhez.

GYÖNYÖRŰ EREDMÉNY, hogy ennyire lefogytál!!! TE nem vagy a szakadék mélyén... én ott voltam, de más jellegű lelki probléma miatt.

Számodra, mondhatni könnyebb a változtatás, hiszen tudod, hogy mit kell csinálnod! Fogyni kell, diétázni, sportolni. Neked megvan a megoldáshoz a kulcsod, nekem nem volt, én nem láttam más kiútat... mondom ezt úgy, hogy nem egyszer ott voltam a fürdőkádban, és kezemben volt a borotva. Nekem ne mondd, hogy ennyire szörnyű nálad is a helyzet...

Most lehet, mérges leszel, hogy ezt mondom: mozogni kell, igenis, el kell felejteni a nagy mekis kajálásokat. Mert az nem megy, hogy akarsz valamit, és mégsem követsz el minden tőled telhetőt. Az nem megy, hogy "jajj de imádom a csokit" és "fogyni akarok". A kettő üti egymást, érted? Ez a baj az emberekkel, velem is ez volt (én is fogyoztam, még 2009 őszén kezdtem el) kiskoromban, mikor általánosba jártam, folyton azt mondogattam magamban: fogyni akarok, fogyni akarok, úgy szeretnék szép vékony lenni! És közben mit csináltam: tömtem magamba a csokit, sütit, édességet. Utólag belegondolva nagy marha voltam: hogyan is akarhattam vékony lenni, ha közben ott tömöm magamba az édességet!

2. http://www.youtube.com/results?search_query=supersize+vs+sup.. keress rá ezekre a videókra, itt vannak kb 200 kilós emberek is... akiknek TÉNYLEG nincs remény.

Na, ha ők akarnának öngyilkosok lenni, megérteném.

Most azt gondolhatod, "na persze ez könnyen beszél" NEM, nem beszélek könnyen, végigjártam az utat, volt hogy ha belegebedtem is, elmentem futni egy héten 4-5ször még ha nem is volt hozzá annyira kedvem (fura de egy idő után megszerettem és hiányzott is ha nem futottam mert kell az embernek a mozgás!!

3. "Sokan már tisztára elegem van a fógyókúrákból!" Azt írod, hogy fogyókúráKból. Megkérdezhetem, mi az étrended? De írd le rendesen. Reggeli: tojás, barnakenyér zöldséggel Tízi: alma, stb. Így írd le ide nekünk,. hogy lássuk, mert itt van a hiba.

Nem fogyókúrázni kell, nem kúráKat csinálni (mert gyanítom, azért írod így, mert ilyen narancsdiétát, tojásos-fogyókúrát csináltál meg mindenféle fogyit, amit lehoz a nők lapja, meg a blikk meg a tököm tudja mi.

Nem fogyókúra kell, ami előírja hogy egy nap minden étkezésedben legyen narancs/tojás stb. DIÉTA KELL!

Diéta, ami kiegyensúlyozott, ugyanakkor kcalveszteséget okozó étrendet jelent.

Ez tartalmaz: teljes kiőrlésű gabonát, rozsos/magvas/korpás péktermékeket, barnarizst, esetleg durumtésztát. Kell, hogy legyen az étrendedben tojás, jó minőségű fehérjék: túró, sovány húsok, többféle: hal, pulyka, csirke, stb. Joghurt/kefir is jó.

Kellenek a gyümik, zöldségek.

Írok neked egy-két variációt:

Reggeli 1: magvas zsömle (1 db), mozarella, vagy akármilyen sovány sajt, rengeteg paprika/paradicsom/ubi

Reggeli 2: magvas zsömle (1 db, kefir/natúr joghurt ha lehet lightos verzió, rengeteg zöldség, gyümi

Reggeli 3: mehet a tojás, csak a sárgájára vigyázz. Fehérjéből csomót ehetsz, az tojásonként 16 kcal de a sárgáját normális, nem diétázó embereknek sem ajánlják nagyon, hogy 1 dbnál többet egyél egy nap.

Reggeli 4: saját készítésű müzli, kevésbé zsíros tejjel. Zabpehelyből, magvakből (esetleg pici méz vagy édesítőszer) aszalt gyümiből, vagy sima gyümikből készítheted.

Reggeli 5: zabkása. Kalóriát spórolhatsz, ha vízben főzöd, de tejjel "gazdagabb" lesz az íze. Pici méz mehet bele, vagy banán (az is édesít) de ha édesítővel csinálod, itt is spórolhatsz kcalt. Ha pl. almát teszel bele (30 kcal/100 gramm azzal is sokat spórolsz, mint ha pl banánt tennél bele 100 kcal/100 gramm) Ezzel persze nem azt mondom, hogy ne egyél banánt/igyál tejet! Főleg reggel kell az energia! Csak óvatosan a kcalokkal. :)

Tízórai: ha éhes vagy, egy magvas zsömis szendvics, vagy magvas kenyérből/rozskenyérből.

Tízórai 2: ha kevésbé vagy éhes, abonett (16 kcal egy darab) zöldséggel

Tízórai 3: korpovit keksz (vagy korpás keksz abból is 16 kcal 1 db de kisebb méretre mint egy abonett) natúr joghurttal (ezt édesítheted mézzel/édesítővel, tehetsz bele gyümit, fahéjat stb)

Tízórai 4: ha nem vagy annyira éhes, és kibírod, egyél gyümit: banán 100 kcal/100 gramm (egy banán átlagosan kb 150 gramm szerintem) ha lehet, válassz almát/körtét/epret/bogyósokat, ezek alacsonyabb kcak tartalmúak. De ha pl. van tesid és edzel, nagyon jó a banán, sok magnézium és kálium van benne.

Ebéd: barnarizs + sovány hús: hal pulyka vagy csirkemell ZÖLDSÉGKÖRETTEL! Rizs helyett mehet a durumtészta néha, vagy köles/hajdina meg effélék. A zöldségköret helyett ehetsz salit.

Amikkel vigyázz: öntetek a salátán. Majonézes krumplisali pl kész kcal bomba. Ha öntetet akarsz csináld joghurtból/kefirből fűszerezd: pl az oregánóban, mustárban, fűszerekben alig van kcal (100 gramm/1-5 kcal)

Uzsi: ha nagyon éhes vagy, egy-két abonett/korpás keksz, kefirrel, de itt is jobb a gyümi vagy egy natúr saláta öntet nélkül.

Vacsi: lassú felszívódású fehérje kell.

Vacsi 1: túró-> kazeint tartalmaz, ha este eszed kiválóen elősegíti a fogyást. Eheted édesítővel (desszertnek is remek amúgy, a túró édesítővel!! :)fogyiban. Ha pici kakaóport teszel bele, persze keserű kakaóport meg édesítőt, akkor hasonlít a túrórudihoz meg a csokikrémhez:DD)

túró, sósan zöldségekkel

natúr joghurt/kefir zöldségekkel

sovány husi + sali. Sovány husiból is rengeteg féle van: hal, pulyka, csirke stb.


Juj már azt se tudom hányadik pont. Na figyu, én megcsináltam gimisként, hogy azt mondtam anyuéknak, a menzán vagyok, és a pénzt másra költöttem :$ de erről nem tudtak.. nem vagyok rá büszke, de mást vettem rajta, nem kaját. Nem szép dolog, beismerem, így becsapni őket de kellett a pénz, és amúgy pénzszűkében voltunk 3an vagyunk tesók, nem nagyon kaptam zsebpénzt, max szülinap meg ilyesmikor kaptam valami kis pénzt, amúgy nem. És ha jött a karácsony vagy ajándékokat kellett vennem szülinapra stb, vagy úgy éreztem: kell egy újabb parfüm vagy egy szemceruza szóval érted, na akkor kellett a pénz... és azt mondtam anyáéknak a menzán ebédelek, közbe nem.

Nem tudom, te becsapnád-e a szüleidet, vagy meg mernéd-e tenni/lenne szíved megtenni?

Én megcsináltam, nem kell oltani, tudom, hogy nem szép dolog.


Ha anyud nem hajlandó erre, akkor megpróbálkozhatsz ezzel, amúgy nem vágom anyudat... mert a menzás kaja IGENIS K*RVA EGÉSZSÉGTELEN!! Ezt mondom úgy hogy 9-10 évig voltam menzás... szóval tudom milyen. Rántott hús, krumplipüré jó sok vajjal stb stb.. meg az a kis tálkányi zöldség/saláta nem sokat segít.

Egyet tudok mondani: ha nem akarod "átvágni" szüleidet, - mondjuk azok után hogy anyud így kijelenti nem hajlandó neked egészségeset főzni, én megcsinálnám... mert egy anyának az a feladata hogy boldoggá ÉS egészségessé tegye a gyermekét, így nem értem, miért nem akarja, hogy egészségesen kajálj... ez neki is jó lenne, hisz tudná hogy a gyereke nem egy lisztes-cukros ebédet eszik hanem valamit amit ő csinált, valamit ami egészséges...

Na ha mégsem tudod elkerülni a menzát, ezt tanácsolom:

1. a levesből akkor egyél, ha zöldségleves. Ha gyümölcsleves akkor ne (sok benne a cukor) ha krémleves akkor pedig tejfölös/tejszínes, akkor se egyél. Ha ilyen csirkeleves, meg húsleves meg zöldségleves, tavaszi zöldségleves pl. akkor nyugodtan egyed.

2. A virsli nem a legjobb minőségű hús, de nagyon olcsó ezért sok helyen adják. Viszont rengeteg mindent beledarálnak, csirkekörömtől elkezdve minden hulladékot.. szóval nem egészséges, viszont kcal szegény és ezerszer jobb mint pl. a sertéshús.

3. Ha rántotthús van, szedd le a panírt bár... így is rengeteg olajat magába szív... :S szóval ez necces.

4. Ha főzelék van, abba igaz, hogy van liszt és annyira nincs sok köze már a zöldségekhez, de még mindig jobb mint pl. a mákos tészta 2.nak.

A főzelékhez gyakran adnak natúr husit amin nincs panír, azt nyugodtan egyed!! Meg ha tojás van sóskához spenóthoz stb azt is.

5. Kenyeret soha ne vegyél főzelékhez!!

6. Ha mákos tészta/diós tészta/szilvagombóc ilyesmi van akkor azt tanácsolom, hogy azt ne... :S tényleg nem valami fogyis nálunk sokszor adtak. Akkor inkább vegyél egy magvas zsömit (kb 60 forint) és zöldséget és vigyél egy pluszszendót a suliba.


Nem tudom már megint hányas pont, de 170 cmhez a 70 kg nem kövér!!! Ducinak mondanám.

Elhiszem, hogy rosszul érzed magad én is nagyon kényelmetlenül éreztem magam éveken keresztül.


Egyvalamit kell megértened: saját magadért csinálod, a mozgás nemcsak hogy fogyaszt, levezeti a stresszt, boldogsághormont termel, jobb lesz a közérzeted, javítja az állóképességed, jobb lesz a vérkeringésed, stb stb.

A gyümik zöldségek szebbé teszik a bőröd, a sok víz is kisimítkja a bőröd.

Nem lesznek pattanásaid.

Pl. a szobatársam (fősulis kollégista vagyok most) panaszkodik mennyi pattanása van, meg folyton arctonikot használ stb, pedig vékony (kb 48-50 kg) rendszeresen mozog de SZEMÉT KAJÁT eszik, pl. zsíros dolgokat, mogyit is, stb és ezektől pattanásos lesz az ember bőre. Nem hízik, mert lemozogja, de a bőrén ugyanúgy meglátszik a rossz kajálás.

Az édességért voltam oda kiskoromban is, a chipsért mekis kajáért sosem, zsíros dolgokat pl lángost sosem szerettem inkább a csokit. Nekem pl ha 1 évben 1 pattanásom van az is soknak mondható :DD mert én nem szeretem az ilyen mogyit/chipset, amik kihozzák a pattanásokat.


Szóval érted. a mozgásnak és az egészséges étrendnek más pozítívuma is van, mint a fogyás.


Nem azt mondom, nem lehet 1 héten egy zacsi chipset megenni, mert meg lehet és attól nem lesz pattanásos a bőröd, csak napi rendszerességgel nem jó. Meg persze aznap többet kell mozogni.


Utoljára: ha le akarsz fogyni, akkor fogyj. Le tudtál fogyni 90 kgról, miért ne menne ez is? Ha akarod, akkor igenis tegyél érte!!


Írj privit, ha van még valami vagy írj ide és segítek, akármi kell.


Sok szerencsét csajszi, meg bírod csinálni! Egyet ne feledj, és ÓRIÁSI előnyöd van a többi kezdő fogyizóval szemben: van tapasztalatod, mert már fogytál! Tudod hogy kell csinálni, már végigjártad 1szer az utat! Most elakadtál picit, de semmi baj, mert 1. szereztél tapasztalatot 2. megvan a tudásod, hogyan kell csinálni, miket kell enni, hogyan kell mozogni. Mások, akik belekezdenek tapasztalat nélkül vágnak neki, és nekik ezért nehezebb.


Amúgy sztem anyud aggódik, azért nem akarja hogy foggy. Én javaslom a 60 kgot, nem vagy most kövér, de 60 kg szerintem egészségesebb lenne.

Vitaminokat is szedj, nehogy vitaminhiányod legyen.


Puszillak, és sok sikert kívánok! Mert magadért csinálod. Ne tőrödj anyuddal... ez a te életed, a te bőrödben vagy! Az a cél, hogy jól érezd magad. Ha te 60 kgosan érzed jól magad (megjegyzem a 170cmhez/60 kg egy teljesen egészséges testsúly!!) akkor fogyjál. Mert te nem anyud vagy...


ezt utáltam én is anyámban, hogy meg akarta mondani, hogyan érezzem jól magam. Hát basszus, ÉN vagyok a saját testemben... hadd döntsem már el én, hogy hogyan érzem jól magam.

Amúgy téged is félt, ezen nem kell felhúzni magad (én is sokszor felhúztam magam) félt anyud, meg aggódik érted, hogy túlzottan lefogysz. Ezért csinálja.


Sok sikert, írj hogy mi van veled!! :)

2012. nov. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

eléggé világos mit kell tenned,ha csak ez a két választást adod meg.

vagyis halál,vagy fogyás.

röviden.

amíg olyan egészségtelen környezetben fogsz továbbra is élni,akik hízó malacot nevelnek nem gyereket,nem fogsz lefogyni pont.


viszont érzek itt némi nemű kifogás és mellébeszélés szagot,amikor írtad ezt a bicikli,gerinctorna és semmi mást,mert hogy nincs időd.

már hogy ne lenne időd.

a kérdés alapján az életedért kellene edzened,vagy akkor mégsem?

na álljál neki délutánonként edzeni,akkor is ha 1-est kapsz a suliba,mert tanulás helyett is edzel és edzel és edzel.

ha az testi és lelki egészségedre sz@rnak is a szüleid,a karók talán felébresztik majd őket,hogy mennyire fontos is ez neked.

2012. nov. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
20:22:Köszönöm szépen a tanácsot, nagyon sokat segítettél! :) Talán meggondolom ezt az öngyilkosságot! :)
2012. nov. 15. 07:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!