Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Leszeretnék fogyni. Valami...

Leszeretnék fogyni. Valami jó, hasznos fogyókúra?

Figyelt kérdés
2012. nov. 11. 14:12
1 2
 11/15 anonim válasza:

Elnézést kérek a FŐ kérdezőtől, de megint kérdeznék.

Lehet nem értem, hogy mit akarsz mondani a glükózzal kapcsolatban, de tudtommal a glükóz az glikogénként az izomban és a májban tárolódik. Ezért nem értem, hogy mi köze így ennek a bőr alatti zsírhoz. Kíváncsi vagyok a véleményedre, előre is köszönöm.

2012. nov. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A bőr alatti zsír szénhidrát és tejszegény (hagyományos) táplálkozás mellett minimális, annyi amennyi a túléléshez kell.


Glükóz (vagy keményítő) bevitellel az inzulin szintünket emeljük meg, ez a zsírunk mobilizálása helyett a bőr alatti (és a szervek körüli) zsírraktárak növekedéséért felelős hormon. Ez az összefüggés a glükóz és a zsírraktáraink között.


A májunk termel glükózt, de az a minimális és szükséges mennyiség, nem okoz magas inzulin szintet.

2012. nov. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Utolsó kérdésem, én sem akarom más billentyűzetét koptatni :D


Az inzulin egyből a zsírraktárba szállít? Azt olvastam, hogy először az izmok glikogén hiányát tölti fel és ha már sehol sincs hiány, akkor viszi a "felesleget" a zsírraktárba. Tehát ha az ember mindig kiüríti a glikogént az izmából, vagyis mozgás miatt használja az izmait, akkor az izmok lesznek feltöltve. Természetesen annyi glikogén, vagyis hétköznapi nyelven mondva, annyit fogyasztott szénhidrát szükséges, amennyi csak az izmok feltöltéséhez szükséges.

Köszönöm még egyszer véleményed!

2012. nov. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Igen, ebben az esetben a testépítők nem híznának tömegnövelés alatt. De mégis híznak.


Elméletileg ki lehetne számolni mennyi szénhidrát tölti fel edzés után a raktárakat.. gyakorlatban viszont a szénhidrát fogyasztás inzulin rezisztenciát is okoz, ami egyre magasabb inzulin szinttel párosul tehát egyre inkább kórosan a zsírpárnák nőnek. Nyilván ez nem hónapok meg 1-2 év táplálkozása alapján alakul ki, hanem hosszabb időn át. Tehát x ideig lehet szórakozni szénhidrát bevitellel, lehet fogyni/hízni vele. Én azt mondom jobb nélküle, nem jelenti hogy nincsenek bűnöző napok.


Nem érzem úgy, hogy egészen pontosan megválaszoltam volna az utolsó kérdést, a glikogén raktárakat töltjük fel először szénhidráttal. Egy részt ebben én nem is vagyok teljesen biztos, más részt ez az az elmélet, hogy a sportok fogyasztanak, holott tapasztalat mutatja, hogy nem. Vagy csak annyi edzés segít a fogyásban MINDEN NAP, ami nem kivitelezhető és már nem is egészséges.


Remélem így sikerült adnom egy áttekintést az én látásmódomból.

És még valami, érdekesnek találom ezt a cikket

[link]


Kérdezőnek meg ezt:

[link]

2012. nov. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. nov. 17. 07:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!