Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A csípőcsontomon sok hájam...

A csípőcsontomon sok hájam van. Milyen mozgást csináljak hogy onnan lemenjen?

Figyelt kérdés
Mert hogy ugye ott izom sincs, tehát tanácstalan vagyok. Aki tud vmi hatásos mozgást az létszi írjon, és ha lehet részletesen írjátok le. Mennyi, hogyan.
2008. máj. 20. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Már sokszor le lett írva ezen az oldalon, hogy nincs olyan, hogy én innen, meg onnan akarok fogyni. Ha mozogsz, akkor energiát fektetsz be, és ha ez hosszab ideig több, mint amennyit evéssel bevittél, akkor fogyni fogsz. Azt pedig, hogy a szervezeted honnan veszi el a zsírt nem tudod befolyásolni. Nem a megdolgoztatott izomcsoport felett tűnik el a háj. Tehát valamilyen aerob edzést kell csinánod, úgymint futás, biciklizés, úszás, aerobik, stb. Ha izmosodni akarsz, akkor kellenek a megfelelő súlyzós gyakorlatok a különböző testrészekre.
2008. máj. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan.


Idézek:


Megdönthetetlen alapigazságok


*

A zsírégetés a nap 24 órájában történő folyamat, tehát ennek befolyásolását is a nap 24 órájára vonatkozóan kell megvalósítani! Emiatt most kezdd el szépen elfelejteni, hogy mi történik a 30-60 perces edzésed alatt a zsírfelhasználással!


*

Az átlagemberek tévképzete ellenére a fogyás (testsúlyvesztés) és a zsírleadás nem ugyanaz! Minden szempontból a zsírleadás a helyes cél.


* A zsír elégése az energia mérlegből adódhat csak, vagyis mindenképpen több kalóriának kell felhasználódnia, mint ami bekerül a szervezetbe. Semmilyen praktika, ami ezt a törvényt nem elégíti ki, nem vezethet tényleges fogyáshoz.


Van-e helyi zsírégetés?

A zsírfogyás sorrendiségéhez szorosan hozzátartozó, nagyon vágyott és "paraszti ésszel" még talán logikusnak is tűnő helyi zsírégetés misztikus koncepciója gyakorlatban nem valósul meg. Tehát bizonyos testrészek edzése, vagy másként történő manipulációja (pl. fogyiöv, befóliázás) nem okoz az adott területen említésre érdemes fokozott zsírégetést. Bár legalapvetőbb szinten a mechanizmus jelen van, a tanulmányok azt mutatják, hogy a fokozott zsírégetés statisztikailag kimutatható csak és nincs érdemi hatása, valamint olyan szintű edzés kell ehhez is, ami nem kivitelezhető, csak pár testtáj esetében.


Nem lehet tehát "popsizni", vagy hasazni zsírmentes farért, kockás hasért, pláne nem olyan banális hétköznapi "edzésprogramokkal", mint pl. 3x20 ismétlés lábemelgetés farizomra, vagy belső combra.


A fogyást tehát csakis a diéta és az átfogó edzés eredményeként létrejövő negatív kalória egyensúly okozza, méghozzá a genetikailag meghatározott területi sorrendben.


Vannak néha olyan vágyálmok is, hogy egy testrészről lejöjjön a zsír, míg másik(ak) izmosodjanak. Itt a helyi zsírégetés és az "Előfordul-e izomnövekedés és zsírcsökkenés egyszerre" szakaszokban elmagyarázottak miatt ezek az ellentétes folyamatok nemigen játszódhatnak le.

2008. máj. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát hogy ha én most a hasamból szeretnék fogyni, minden nap megcsinálnék pl 100 felülést, akkor nem lenne semmi értelme??? Ez kicsit furcsa...
2008. máj. 21. 12:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha megcsinálnál mindennap 100 felülést, akkor a hasizmod erősödne az lenne az értelme. Hasizomgyakorlatokat, nem számolni kell, annyit kell csinálni, amennyit csak birsz úgy lesz eredménye. De ha fogyni akarsz, akkor nem erősítő gyakorlatok kellenek, hanem aerob edzés. Ha te mondjuk a combodra kezdtél el hízni, aztán a hasadra, akkor először a combodról fog lemenni a háj, utána a hasadról.


Előző válaszoló szerint nem lehet egyszerre izomnövekedést és zsírégetést produkálni. Ez már szerintem nem így van. Mikor elkezdtem edzőterembe járni, a hasamból is fogytam, meg izmosodtam is.

2008. máj. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!!


Igen, lehet furcsa, de így van. Van nálunk olyan versenyző a teremben, akin egy csepp zsír sincs, így a hasán sincs, sőt még keresztszálkás is a hasa, meg olyan eres mint egy vízrajzi térkép, és nem hasazik. Miért?? mert a többi gyakorlattól is fejlődik a hasizma.


Ha csinálnál 100 db felülést, nem lesz tőle kockás hasad, vagyis pontosítok lesz, ahogy a legtöbb srácnak is akik lejárnak a terembe és hasaznak ezerrel, csak éppen az azt takaró zsírtól nem látszik, sőt még kifelé is nyomja a zsírt a hasadon, így még nagyobbnak fog tűnni a hasad, nem hogy laposabnak és feszesebbnek.

Lehet kockás a hasad felüléstől, ha naponta megcsinálsz kb, és most nem túlzok úgy 2700 db felülést és keveset kajálsz, csak épp tök egészségtelen meg a csigolyáidnak is annyi lesz tőle, arról nem is beszélve, hogy hamarabb jobb módszerrel is elérheted ezt.

A nagy izmok stimulációjával + diéta lehet kockás hasat csinálni nem az érdemben kicsi hasizom eröltetésével, pl én sem hasazok soha szinte, kockás is, a diéta miatt.

Ezt el kell fogadni sajna ez így van.

2008. máj. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jah és még valami, úgy látszik nem érted. Nem tudsz a hasadból fogyni, egyéni genetika kód alapján dől el kinek hol tárol zsírt a teste, ez pontosan jól is van így, még akkor is ha nekünk nem tetszik. Vagy mindenhonnan fogysz, majd végül teljesen elfogy rólad a zsír, vagy sehonnét. TEhát ha egy területtel gond van, akkor a többi is fogyni fog. Elsőként az eleve zsírtalanabb területek kezdenek el szálkásodni, fogyni. Pl az alkar, váll, egyes embereknél, és legvégül ahol a legtöbb van, onnét tűnik el a leghamarabb.

Nekem a felsőtestem szinte szálkás, az alsótestem zsírosabb, hülyén is néz ki amikor behízok ez tény. Ezen változtanit csak akkor tudok, amikor diétával aerob edzéssel meg súlyzós edzéssel négy hónap alatt lepucolom teljesen.

2008. máj. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
így van, tehát ha a nők fogynak akkor például a mellük is fogy egy picit :)
2009. jún. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!