Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A tejzsír gátolja a fehérje...

A tejzsír gátolja a fehérje felszívódását? Akkor mi ez a cikk?

Figyelt kérdés
[link]
2012. okt. 19. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán a felszívódás miatt problémás a dolog. Amennyiben tejsavófehérjéről beszélünk, arról van szó, hogy drága és körülményes eljárással megtisztítják neked a tejzsírtól és tejcukortól, te pedig azt visszahígítod, amivel lényegében belesz*rtál az eredeti funkciójába, a tiszta fehérjebevitelbe. Ha csak 3 dl tejet adsz hozzá, akkor is 14 gr tejcukrot és 11 gr tejzsírt viszel be, amivel a diéta hatékonyságát rontod, mivel kb 160 felesleges kalóriát adtál hozzá! A tejfehérjét nem számoltam bele, mert az nem felesleges, a szénhidrát és zsír értéket pedig kerekítettem, de szemléltetésnek jó. Tehát ha csak hobbi fehérjeivó vagy, nyugodtan idd tejjel, ha célod van a fogyasztásával, akkor pedig hanyagold a fenti okok miatt!
2012. okt. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm:)
2012. okt. 19. 12:17
 3/5 anonim ***** válasza:
27%

"Mivel nem ismerem a készítményeket - és a human orvoslasnak nem is feladata az étrendi kiegészítők alapos ismerete"


Az orvosoknak SEMMI sem feladatuk ami táplálkozás. Ezért vannak beteg emberek? Na, milyen következtetések..


A tej nem azért sz.ar, mert zsír van benne hanem mert marha inzulin, növekedési faktorok, még a testépítők sem isszák pedig ők nőni akarnak.


A tejben lévő fehérjék autoimmun folyamatokat indukál(hat)nak, NEM EMBERI TÁPLÁLÉK.


Téved az orvos, mert csak az olcsó kategóriában van sok szója / vagy kevert protein, és ezeknek a biológiai értéke GYENGE! És meglepő módon a szója sem emberi fogyasztásra megfelelő növény..


Aminek jó a hasznosulása, az a tejsavó, tojás, marha protein. De a tejsavó még mindig tej, a tojás és a marha por pedig viszonylag drága. Hát, ezért eszünk hús. Mert amikor a testépítő vízben oldja a tejsavó proteint és ő nem eszik tejet, akkor az egy nagy csúsztatás. A felszívódást nem a zsírok, hanem a gabona lektinek, rostok gátolják (avagy rontják az emésztést).

2012. okt. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó, én ezzel tisztában vagyok, nem is szoktam tejet inni, csak ha valami nagyon ihatatlan anélkül. Így vagyok a fehérjeporral, ha 1-2 hónapig megiszok 1 dl tejet/ nap talán semmi bajom nem lesz. (Búzát, meg ilyen ocsmányságokat se szoktam.)


Egyénként, ha ezt még olvasod, válaszolnál arra hogy mi a véleményed a kecsketejről?:D mert sok jót hallottam róla, elméletileg teljesen más, mint a tehéntej.

2012. okt. 19. 12:52
 5/5 anonim ***** válasza:
44%

Biztos hogy más, lehet hogy jobb. De ettől még nem kell kényszeresen rácuppanni a tőgyre :)


Én mondjuk nem csak egészség/nem egészség végett, nem is bírom a tejet tehát nem iszom. De nem veszek laktózmenteset, inkább ilyen dió vagy kesutejet, kókusz vagy máktejet csinálunk. És akkor megvan a napi 1 dl fehér lé akármihez is kell, finom is sőt egészen értelmes/egészséges és még csak nem is tej.

2012. okt. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!