Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Glukonont vagy fruktózt...

Glukonont vagy fruktózt használjak édesítésre, mivel a kristály cukrot nem használom. Melyiknek milyen édesítő értéke van. Pl. Máktöltelékbe melyiket használjam, és mennyi kell belőle?

Figyelt kérdés
2012. okt. 18. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Glükonon nagyon jó, anno azt használtam, szerintem semmiben se különbözik ízre a cukortól, süteményekben észre se lehet venni, hogy nem cukorral lett ízesítve.


24/N

2012. okt. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Lényegében van rá esély, hogy érdemes ezeket használni?

A nagy mennyiségű fruktóz ugyan úgy inzulin rezisztenciát okoz mint a sok cukor, keményítő - bár más mechanizmuson keresztül.


A glukonon nekem gyanús. Valami szorbitol származék, mesterséges vacak nem biztos ám, hogy sokkal jobb mint a kristálycukor.. éppen rövid távon alacsonyabb a GI értéke. Ennyi az előnye.


Xilit esetleg? Jobb lehetne.

2012. okt. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most kezdtem próbálkozni a különböző édesítőszerekkel.Van az a növény ami édes,de hogyan tudok vele édesíteni pl.kávét,teát vagy sütit?
2012. okt. 21. 18:29
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

tedd bele a kv-ba. mondjuk csöpögtess. szerintem a steviának amúgy borzalmas mellék íze van, de legalább nem ismerünk káros hatást, és együtt xilittel ki lehet hozni egy mellékíz mentes de hatékony édesítést.


kávét tök jól meg lehet szokni édesítés nélkül (próbának ajánlom) én rájöttem, hogy nem kívánok mézet sem bele. Egyszerűen fölösleges, a kávénak olyan aromái vannak, amiket kár elnyomni hozzáadott édes ízzel, kipróbálásra ajánlom ezt.

2012. okt. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

tea: natúr, vagy méz+citrom (nálam)

süti: stevia, xilit, esetleg méz..

létezik még eritriol, mint természetes, ch mentes édesítő

2012. okt. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az összes teát édesítő nélkül iszom.A kávéval kicsit bajban vagyok,megtudom inni ugyan keserűen,de akkor hígítom vízzel.A sütikkel is bajban vagyok,most a fruktózt,és a glukonont használom,de majd váltok másra.Fruktózt azért mert Szoó Judit sütijeit sütöm,és Ö ezt írja.Köszi a válaszokat.
2012. okt. 27. 17:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Csaj Judit semmit sem tud a fruktóz anyagcsereútjáról.
2012. nov. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sajnos én se tudok róla semmit!!
2012. nov. 7. 09:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!