Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Édesítő, vagy inkább azt se,...

Édesítő, vagy inkább azt se, komplikáltabb nálam?

Figyelt kérdés

Szóval nálam a mekis kajákkal nincs gond, csak az édes ízzel. Amint akármilyen édes ízt megérzek, még több és több kell!


Alternatíva lehetne az édesítő, kóstoltam is, viszont utána is még több édes (és édesítős dolog) kellett:

először joghurtba (natúr) tettem fahéjat és gyümit, meg édesítőt, de utána kellett még 2 adag ilyen joghurtos gyümis izé... túróval is próbáltam, utána abból is kellett több adag... sőt volt hogy a 3 adag után még rendes csokit (fehércukros) és péksütiket is ettem.


Az édes ízzel van a baj... hogyan álljak le vele? mert nyilván az se jó ha 100 ml édesítőt elhasználok egy nap (kb. harmad üvegnyi) meg az se jó ha eszek édesítős cuccot, erre még jobban megkívánom az édeset és veszek péksütiket ami fehércukorral van készítve...


Zárjam ki inkább teljesen az édes ízt az életemből?

Akkor meg félek hogy a vége falásroham lesz, ahol csak csokit, sütiket (amik nem édesítőset) fogok felfalni pár nap után? Mit tegyek??!


2012. máj. 14. 07:59
 1/5 A kérdező kommentje:

Szóval ezért nem rakok teába se édesítőt, mert ha édesnek érezném, utána tuti kéne valami édesség (szilárd kaja) de annyi édesítőt meg nem akarok megenni, mert mondják nagy mennyiségben méreg a szervezetnek.


Mi a megoldás?

2012. máj. 14. 08:00
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egy ideig, mondjuk két-három hétig hagyd el teljesen az édes ételeket, tehát minden formáját. Nálam kb. ennyi idő kellett, míg nem kívántam úgy, mint előtte a csokit, sütit, vagy bármit, ami édes. Mielőtt belefogtam volna a diétába rendesen függő voltam. Minden nap csoki, süti, péksüti felváltva, vagy vegyesen. Ez úgy három hónapja volt. Három hétig nem ettem édességet, de néha bizony nagyon nehéz volt megállni. Most már eszek, hetente egyszer-kétszer és elég belőle kevés is. Egy szelet csoki a tábla helyett, vékony szelet süti a három helyett, egy normál gyümölcs joghurt a fél literes helyet. Pár napig nagyon-nagyon nehéz lesz, de idővel már könnyebb.
2012. máj. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szóval azt mondod, édesítőt se használjak (mézet sem)?


Az édesítő nullkalóriás, azért szoktam túróba, natúr joghurtba, zabkásába. Imádom az édes ízt, a mézet is kipróbáltam, de volt hogy fél bödönnel bevágtam egy egész nap (persze nem egyszerre... de 1 nap alatt fél bödön elfogyott, és most nem viccelek, anya is megfedett hogy hová tűnt a fele üveg méz... pedig 1 kgos kiszerelés volt... annyit elhasználtam az édes íz eléréséhez... )


Akkor édesítőt se tegyek pl zabkásába se, túróba se? Tényleg el fog múlni az édes íz szeretete? mert volt hogy 4-5 napig kibírtam, fél éve még 1 hétig is bírtam nélküle. De megpróbálom. Csak írjatok tippeket légyszi! Egyek zabkását édesítő nélkül?

2012. máj. 14. 09:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én mézet használtam, később pedig glukonont, de nagyon minimálisat. Ha eszel is édességet, próbálj meg mértéket tartani. A folyékony édesítőt én nem szeretem, nem azért mert egészségtelen, hanem mert borzasztó íze van neki. Nekem is javasolták a gyümölcsöket, mint édesség pótlót, de ilyen, hogy alma, banán nekem nem csillapította az édesség vágyamat. Viszont most jön az eper, cseresznye szezon, azok már nyerőbbek. Nehéz a helyzeted, csak akaraterővel fog sikerülni. Fél kg méz az rengeteg, elég lenne egy kanállal is.
2012. máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én más helyzetben vagyok de elmondom :D

Imádom az édes ízt. Ha valaki megkérdezné, hogy melyik az az íz amivel le tudnám élni a további életemet, úgy hogy csak olyat eszek, akkor az az édes lenne :D

Viszont 2 hónapja candidát diagnosztizáltak a szervezetemben és elkezdtem a candida diétát. Ugye ebben nem hogy cukrot meg mézet nem ehetek, de még édesítőt sem. Az első hónapot végigszenvedtem, folyton édeset kívántam, majd megőrültem hogy nem ehettem. Aztán a második hónapban már jobb volt. Akkor vettem nyírfacukrot ami baromi drága, de lúgosító, tehát az én diétámban szabad ( amúgy kalóriában is kevesebb) Szóval már a 3. hónapom végénél járok, de ahhoz a cukorhoz még csak 2x nyúltam. Egyszer paradicsom, szószt csináltam vele, egyszer meg kávéba tettem. És igazából már nem is kívánom annyira ennyi megvonás után :)


21L

2012. máj. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!